adso - Activitate pe AFA
1. Impresii publicate // 194 total
Notă: Mai jos sunt afișate doar cele mai recente 20 din total 194 impresii -- pentru a le consulta pe TOATE, click aici:
SBPAApartHotel Zorilor
Sep-2025Au făcut trafic, zilele astea, știrile legate de Bonnie Tyler, celebra solistă galeză cu voce răgușită. Pentru cei care nu au urmărit subiectul: la începutul lunii mai, a fost internată la Faro, în Portugalia (unde își are reședința), fiind operată de urgență din cauză de [...] + 30 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBCimitirul armenesc
Apr-2025Întâmplarea sau fatalitatea mi-au condus pașii, în ultimii ani, prin multe cimitire. Pe majoritatea le-am văzut, din fericire, ca turist – am învățat să nu mai ocolesc asemenea „obiective”, ba chiar să le caut, dacă aflu ceva interesant despre ele. M-am ferit să povestesc aici, cu [...] + 26 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPAPizzeria Venezia
May-2026Mi-am propus să scriu câte ceva de bine de fiecare dată când îmi place un loc de pe la noi. Criticăm atunci când ne nemulțumește ceva, și așa e corect; mi se pare, însă, important să mai și lăudăm ceea ce funcționează.
___
Eram un grup numeros, aproape 30 de persoane, și aveam [...] + 20 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBPABabakish - Restaurant Libanais et oriental
Feb-2025Am povestit tura trecută despre locurile în care ne-am așezat la masă în Marrakech vezi impresii; m-am gândit că e de-ajuns, nu mai reiau subiectul, mai ales că între timp au mai apărut articole (bune) în rubrica asta. Dar, dacă tot am scris câte ceva despre orașul nou vezi impresii, [...] + 22 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
MGSBMarrakech - Orașul nou
Feb-2025Despre medina din Marrakech s-a tot povestit pe AFA, iar cei interesați pot găsi câteva articole chiar foarte bune. Mai puțin (spre deloc) s-a vorbit despre orașul nou. Așa că... vă invit la o plimbare pe străzile acestuia. Am încărcat o grămadă de fotografii (și a fost greu să [...] + 99 poze citește
- MG - Selectat ca MiniGhid AmFostAcolo
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBMonumento al Grande Torino
Jan-2025Toți microbiștii români (cred că) s-au bucurat ieri pentru titlul cucerit de Internazionale Milano, celebra echipă condusă de un an încoace de compatriotul nostru, Cristian Chivu. În urma acestui eveniment, pagina mea Facebook a fost inundată de știri privind fotbalul. Printre ele, una [...] + 20 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPALongue Vie Hotel
Feb-2025La prima vizită în Marrakech am ales să stăm în medina, într-un riad vezi impresii. A doua oară ne-am hotărât asupra unui hotel clasic, din apropierea gării. Principalul motiv: urma să închiriem mașină și ar fi fost tare dificil să ne strecurăm cu ea pe străduțele orașului vechi [...] + 45 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBPAHostaria Piave
Nov-2025După semițeapa (distractivă) din Bologna, în prima zi a minivacanței de la finalul lui noiembrie vezi impresii, în următoarele zile am nimerit bine cu masa. Am povestit despre locurile prin care am ajuns în Ferrara vezi impresii, să spun două vorbe și despre restaurantul unde am luat [...] + 48 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
MGSBGrădina privată a Vilei Oasis
PUBLICAT: 14.04.26 14:17
SATISFACȚIE: 100.00%
Feb-2025Am tot sperat că voi găsi timp și inspirație pentru a „bibili” acest articol; îi dau drumul, până la urmă, așa cum e, cu (excesiv de) multe citări (după gustul meu). Realizez că nu textul e important: pur și simplu vreau să încarc niște poze, pentru a semnala un loc „ascuns” [...] + 36 poze citește
- MG - Selectat ca MiniGhid AmFostAcolo
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPACafeneaua Literară
Apr-2026Drumul către Brașov trece prin Onești. Cum am plecat din Iași cu puțin înainte de ora 12, pe la trei ne era destul de foame. Eram în mașină cu un cuplu tânăr, pe la 30 de ani, iar ei au propus să ne oprim într-un loc pe care îl știau și unde, de fiecare dată, s-au simțit bine. OK, [...] + 29 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBMănăstirea Grăjdeni
Mar-2026Este foarte cunoscută legenda povestită de Ion Neculce în „O samă de cuvinte” , despre împrejurările în care a primit Petru Măjariul vestea că a fost ales domn al Moldovei:
XI. Când au pus țara întăi domnu pre Petru-vodă Rareș, el nu era acasă, ce să tâmplase cu măjile lui [...] + 40 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBCasa Roșie - Centrul „Mihai Eminescu”
Apr-2025Foarte posibil să fie valabil și pentru alte comunități, dar mie mi se pare că Bârladul se definește prin 1. felul în care se raportează la fii săi și 2. felul în care bârlădenii își cinstesc și își ajută orașul. Când vrei să vorbești despre un loc din Bârlad, descoperi că [...] + 60 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPAHotel Restaurant Belvedere
Apr-2025Anul trecut, cam pe vremea asta, am stat câteva zile în Botoșani – cu treabă. Nu am avut vreme să vizitez pe îndelete orașul; am văzut, totuși, vreo două locuri care nu sunt prezentate pe AFA, în ciuda faptului că @tata123 a scris destul de multe articole despre aceste frumoase [...] + 77 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
MGSBMuzeul de Artă Constanța. Și o plimbare prin Peninsulă
Mar-2019Cu ocazia Lunii sculptorilor români vezi impresii, la Muzeul Unirii din Iași au fost aduse lucrări din depozitele Muzeului de Artă din Constanța, lucrări ce pot fi văzute rar, doar în expoziții temporare ziarulamprenta.ro/cultura ... r-romani/524668. Am vizitat-o și, cu această ocazie, [...] + 94 poze citește
- MG - Selectat ca MiniGhid AmFostAcolo
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPAUNA Hotels Bologna Centro
Nov-2025Așa cum am mai spus, la final de noiembrie am petrecut trei zile în Italia: Bologna, Ferrara și Padova. Despre cazarea în Ferrara am povestit deja vezi impresii, cu toate că a fost a doua – în ordine cronologică.
Asta pentru că am zburat în Bologna, cu zbor de seară, deci nu prea aveam [...] + 26 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBLuna sculptorilor români
Mar-2026De câțiva ani încoace, primăvara găsește, la sosirea sa, statui pe străzile Iașului. Luna Sculptorilor Români transformă orașul într-un muzeu în aer liber. Un muzeu de artă contemporană, care (artă) nu este pe gustul oricui, așadar apar discuții nesfârșite în presa locală (ba [...] + 59 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBDarcy Osteria Contemporanea
Nov-2025Cu @irinad conversez relativ rar prin ecouri, însă e a doua (sau a treia?) oară când execut prompt ceea ce îmi solicită; are ea, așa, o putere specială de convingere 😊. (Și am început să scriu și despre Villa Oasis din Marrakech, deci țineți aproape!)
Am ajuns recent în Bologna [...] + 24 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
SBPARadisson Hotel Ferrara
Nov-2025În ultimele două zile din noiembrie am vizitat, pentru prima oară în viața asta, Ferrara. Hotărârea de a ajunge aici a fost luată după ce am aflat despre Expoziția Marc Chagall, pe care orașul urma să o găzduiască până la finalul lunii ianuarie 2026.
Am zburat pe Aeroportul [...] + 22 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBPAPe unde am mâncat în Salzburg
Jan-2026(Mi-) Am spus că am terminat cu Salzburgul, dar... am realizat că am lăsat două fire neînnodate. Cunoașteți principiul: dacă, în actul întâi al unei piese de teatru, de un perete stă atârnată o pușcă, e obligatoriu ca în actul al patrulea cineva să tragă cu ea 😊. Așa că mai [...] + 50 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
- PA - Punctaj Adițional Actualizare Rubrică
SBBischofshofen - Paul Außerleitner Schanze
Jan-2026Ieri s-au încheiat concursurile de sărituri cu schiurile de la Olimpiada de iarnă Milano-Cortina 2026. Le-am urmărit pe toate, avantajat fiind și de programarea lor – seara, cu începere de la 20. M-am bucurat pentru Domen Prevc, slovenul care și-a încununat un an de excepție cu o [...] + 26 poze citește
- SB - a depășit pragul minim de voturi pentru a primi superBONUS
2. Ecouri scrise // 2800 total
04.06.26 18:12@Cristian_h: Eminescu e chiar mai lugubru:
Pierdut e totu-n zarea tinereții
Și mută-i gura dulce-a altor vremuri,
Iar timpul crește-n urma mea... mă-ntunec!
LA REVIEW Lacustră. - scris de Yersinia Pestis în rubrica Lacul de acumulare Bicaz / Izvorul Muntelui
04.06.26 16:54Foarte fain, vreau să ajung și eu în Armenia, dar și în Georgia sau în Azerbaijan. Are să le vină vremea...
Doar că la mine se adaugă din start încă 100 x 2 x 2 = 400 euro = peste 2000 lei pentru transferul la București. Asta dacă nu mai trebuie și o cazare-două în capitală [...]
LA REVIEW Atât de aproape, dar atât de departe - scris de robert în rubrica Descoperind Armenia
04.06.26 16:22@tata123 🔱: Păi da, trebuie să îl revăd și eu. Prima mea vizită la Bellu datează din Paleoliticul timpuriu, nu mai țin minte nimic și nici poze prea multe nu făceam pe vremea aia.
A doua (și ultima) a fost acum vreo zece ani, într-o zi de iulie, lună care s-a nimerit destul de [...]
LA REVIEW Bellu Catolic - între istorie, artă și minuni - scris de tata123 🔱 în rubrica Cimitirul Monumental Bellu (Șerban Vodă)
31.05.26 18:27@mprofeanu: Sa va fie de bine!
Constat ca lucrarile pe care le-am gasit abia demarate pe malul vestic au fost finalizate si ca au schimbat fata acestui loc - cel putin in vecinatatea Nilului.
La Tutankhamon am vrut sa intram si noi, dar - la vremea aceea - nu ne-a inspirat incredere. Acum arata [...]
LA REVIEW Unde am mâncat în Luxor - scris de mprofeanu în rubrica Unde mâncăm în Luxor?
30.05.26 22:55@Michi: Celor care nu se inflamează repede atunci când le sunt contrazise convingerile din școală, le semnalez faptul că, în toamnă, (controversatul) Dan Alexe va publica o lucrare dedicată decriptării, scenă cu scenă, a Columnei lui Traian. Care lucrare va fi în total dezacord cu [...]
LA REVIEW Cum a fost construită Columna lui Traian? - scris de Michi în rubrica Muzeul Național de Istorie a României
30.05.26 22:47@Michi: Copia noastră e a treia, din punct de vedere cronologic. Ne-au luat-o înainte englezii... ba nu, italienii... ăăă, de fapt, francezii :)
Mă mândresc cu faptul că le-am văzut pe toate trei: Londra, Roma, București.
Povestea e așa (text generat cu AI, că nu am răbdare să [...]
LA REVIEW Cum a fost construită Columna lui Traian? - scris de Michi în rubrica Muzeul Național de Istorie a României
30.05.26 10:55@Pușcașu Marin: Ce bucurie, sa vad ca inca mai trezesc reactii aricolele astea. Care, intre noi ramane vorba, au cate 4-500 de vizualizari, jumatate din ele aduse de deschiderea repetata a ecourilor :)
Multumesc pentru laude, simt cum imi cresc cornite. M-am straduit mai mult decat de obicei sa [...]
LA REVIEW Hotel Arslan Boutique - scris de adso în rubrica Arslan Boutique Hotel [Khiva]
25.05.26 17:05@Pușcașu Marin: Ce-mi faceti voi acum, v-ati apucat de scris fix cand nu am timp nici sa ma duc la baie :(
Bine, atunci, macar conversati voi. De citit - am sa citesc!
LA REVIEW Mănăstirea Nechit – un loc în care drumul încetinește fără să-ți ceară voie - scris de Yersinia Pestis în rubrica Mănăstirea Nechit [Nechit, NT]
24.05.26 18:43@Flaviu: da da, are să ajungă înainte de a porni :)
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 18:29@Flaviu: Uf :(
Mersi pentru informație. Sper să o vadă și @doinafil.
Dar, pentru 2027, poate bate varianta asta în cuie!
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 16:39@doinafil: ” drumul nostru cel mai departe de București este până la Oradea, la clasa I-a
Clujul poate fi văzut în drum către Oradea, fără a plăti aproape nimic în plus. Puteți lua bilet București-Oradea, via Cluj, și faceți întrerupere în Cluj. Întrebați în gară, la [...]
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 16:31@doinafil: Așa e, mă refeream la P5, și nu sunt lămurit ce se vede acolo, după acea perdea.
” ca să vezi la ce se poate ajunge din cauza unei „banale” operații de apendicită
Păi... eu am aflat pe pielea mea la ce se poate ajunge. Eram tânăr, pe la 30 de ani, și am urcat patru [...]
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 16:20gsp.ro/gsp-special/specia ... ela-910956.html
LA REVIEW Monumento al Grande Torino - scris de adso în rubrica Descoperă Torino
24.05.26 06:45@doinafil: ”Cât despre preț, dacă este pentru ambele camere (apartament fiind), atunci prețul este foarte bun, dar dacă este numai pentru o cameră, atunci mi se pare destul de mare!
Nu doar ca e pentru tot apartamentul: e pentru doua apartamente. 7 oameni, doua nopti, 2 apartamente = [...]
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 06:37@doinafil: ”Camera ta de la ApartHotel Zorilor mi se pare că nu arată rău; are o suprafață generoasă atât ea, cât și baia...
Apartamentul are vreo 60 mp. Exista multe apartamente de trei camere avand suprafata asta! Nu e ideal compartimentat, dupa parerea mea.
Blocul e relativ nou, [...]
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 06:23@Pușcașu Marin: ”Eh, când trăim din amintiri, înseamnă c-am îmbătrânit
Clar!
”Eu n-aș face atâta amar de drum pentru un concert.
Adevarul e ca... nici eu. Dar cei din jurul meu au multa energie, si merg cu valul.
Cu doar o luna inainte, in august 2025, fusesem la alt concert: [...]
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
24.05.26 06:10@webmaster: Tu stii cel mai bine 🤷. Multumesc!
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
23.05.26 22:32@webmaster13: Mulțumesc!
LA REVIEW ApartHotel Zorilor - scris de adso în rubrica Apartamente in regim hotelier
22.05.26 08:02@Pușcașu Marin: E votez rareori fotografii, din același motiv ca tine: timpul. Și nu am „pretenția” ca oamenii să voteze fotografiile de la articolele mele. Deci: pun fotografii în numărul pe care îl consider necesar și cine vrea se uită, cine nu - nu. Nu-i problema mea :)
LA REVIEW San Marco (Cartierele Veneției) - scris de vlado2 în rubrica Vacanța în Veneția
22.05.26 07:45@doinafil: ” Lucrările (statuile) unor morminte sunt, într-adevăr, adevărate opere de artă!
Sunt creații ale unora dintre cei mai importanți artiști de gen ai epocii lor: italieni din Genova, greci din Constantinopole, austrieci din Viena sau Cernăuți. Și au costat [...]
LA REVIEW Cimitirul armenesc - scris de adso în rubrica La pas prin Botoşani şi împrejurimi
3. Solicitări CMR trimise // 1 total
FRANȚA Transfer Paris - Aeroport Beauvais
09.04.25 18:42Trebuie să ajungem (un grup numeros) din Paris la Aeroportul Beauvais. Avionul decolează puțin după 8 dimineața, ar trebui să sosim acolo cel târziu la 6, sau chiar mai devreme (sunt multe zboruri la acea oră, trei doar către România, deci va fi aglomerație).
Statia terminus a [...] // 7 răspunsuri // citește
Afișate 1 solicitări
4. Răspunsuri scrise // 59 total
18.05.26 19:51@vergu: Ambele orașe sunt pe dealuri, la pas sunt destul de greu de străbătut. Transportul în comun este mai bine pus la punct în Iași, toate zonele de interes au stații de tramvai / autobuz aproape, iar acestea circulă destul de bine. Dacă veniți cu mașina proprie - e un atu... și nu [...]
23.04.26 13:55@vlado2: Alte idei:
Păi, prima ar fi... să rămâneți pe loc, dacă numărul de zile este mai mic sau egal cu 4. Mi se pare că trei zile sunt prea puține pentru a vizita Veneția, dacă vreți să și intrați acolo unde e de intrat: Palazzo Ducale, Campanile di San Marco, Gallerie [...]
23.04.26 13:03@vlado2: Depinde de grupul cu care mergeți.
Verona este un oraș (cam prea) turistic, foarte instagramabil - de pe terasa aflată la capătul de sus al funicularului, la Castel San Pietro, ies fotografii grozave. Arenele Romane, Casa Julietei, centrul întins și plăcut (și transformat într-un [...]
12.02.26 19:12@lau22: In cazul acesta, sigur gasiti usor variante de a ajunge in Valencia.
Intrati in vorba cu oamenii in avion, sau chiar la poarta de imbarcare. Sunt multi cei care fac drumul acesta frecvent si stiu exact sa va explice ce aveti de facut acolo.
Eventual, puteti chiar gasi pe cineva cu care sa [...]
12.02.26 18:38@lau22: Conteaza mult care e ora la care ajungeti.
Exista trei variante:
1. Autocar direct din aeroport - circula destul de rar, la 2-3 ore.
Programul poate fi gasit pe site-ul aeroportului:
aeroportcastello.com/es
2. Autobuz local pana la gara Castellon, iar de acolo tren sau autocar pana in [...]
16.12.25 22:05@iulian05: Există curse către Bari din Durres (Albania), din Bar (Muntenegru) sau din Dubrovnik (Croația). Transferul durează 9-10 ore, depinde de punctul de plecare. Google Maps (sau o altă aplicație) vă dă trasee, cu ore, prețuri etc.
Către Durres sunt chiar mai multe curse pe zi, din [...]
29.10.25 20:59@mprofeanu: Este o strada nord-sud, paralela cu intrarea la piramide dinspre Sfinx (nu intrarea de la Marea Piramida). Pe stada asta, spre sud, este Hotel Panoramic - dar si celelalte de acolo sunt cam la fel.
Daca stati doar doua zile, clar asta e solutia. Si da, Marele Muzeu este deschis [...]
29.10.25 15:55@mprofeanu: Eu am luat in considerare Hotel Panoramic, chiar vizavi de piramide. Pe strada aceea sunt vreo zece hoteluri, cam toate la fel. Pana la urma, am ales Cairo.
100 de euro pe noapte este mult pentru Egipt. Si nu merita cautat la acest nivel al preturilor: ce gasiti la 50-60 are cam [...]
11.08.25 17:35@⭐ValentinB_88⭐: Din câte țin minte, exista un Aventura Park la Mușetești. Pe Google Maps apare că funționează și în prezent.
În privința traseului, de ce nu o variantă la dus, alta la întoarcere? Craiova este un oraș foarte frumos, centrul seamănă mult cu Lipscanii, dar e mai [...]
19.06.25 19:10@Rodel: Am verificat pe ktb.gov.tr/genel/searchho ... en.aspx?lang=en: niciunul dintre hotelurile în care am stat eu în Istanbul nu are certificat de funcționare eliberat de ministerul turc al turismului. Prin urmare, dacă nu au fost închise deja, urmează a fi.
E deranj vara asta în Turcia, [...]
11.06.25 17:41@Rodel: Cea mai bună zonă este Sultanahmet. Iar în această zonă, cel mai bine poziționate sunt hotelurile situate între stațiile de tramvai Gülhane și Sirkeci. Nu sunt și cele mai ieftine, dar au prețuri relativ ok.
Am stat la Best Town Hotel (cu ani în urmă - acceptabil) și la [...]
10.04.25 22:31Pana la urma, am rezolvat problema cu ajutorul agentiei AFA. Am primit o oferta de transfer privat, cu preluare de la hotel, la un pret rezonabil.
Multumiri lui Cornel si colegilor sai!
10.04.25 22:27@Nasshu: Da, problema e ora. Am apucat sa platim cazarea in Paris, nerambursabil, cu mult timp in urma. Nu imi permit sa plec la 12 noaptea, cu ditai grupul, si sa dormim prin aeroport. Mai ales ca aeroportul este inchis pana pe la 4-5 dimineata, din cate am citit.
Trebuia sa iau in calcul acest [...]
09.04.25 19:40@doinas21: Mulțumesc mult!
Par a fi tot curse cu program fix, prima plecând la 6 - mult prea târziu pentru noi. În plus, ar trebui să ajungem din SV-ul Parisului în Saint Denis, la 3-4 dimineață, ceea ce e cam greu :( .
09.04.25 19:34@doinas21: Da, e o variantă la care m-am gândit. Aveți un contact?
04.04.25 23:34@mihais68: Ultima mea iesire in Republica este povestita aici vezi impresii.
A fost o minivacanta reusita, in care am facut de toate: castel, vinarie, muzee, concert, opera, plimbari.
Orheiul Vechi este obiectivul turistic reprezentativ al tarii, vi-l recomand. Mie mi-a placut.
In rest... asta [...]
04.04.25 12:52@mihais68: Moldova e o tara, totusi, mica. In cinci zile aveti timp sa vedeti mult din ea. Era bine daca ati fi precizat si ce gen de turisti sunteti, care e tipul de obiective care va intereseaza.
Desi e ceva mai ieftin ca la noi, 1000 de lei pentru cinci zile, doua persoane, cazare si masa, e [...]
23.03.25 15:59@Keyla: Am fost acolo in iulie, cand ziua e mai lunga. Pot confirma ce spune @crismis: este imposibil sa faceti tot ce v-ati propus.
Pentru programul vapoarelor am folosit site-ul indicat in raspunsul de mai sus, navigazionelaghi. it
Ca idee, circula din ora in ora, dar nu toate opresc in fiecare [...]
12.03.25 15:40@Adina - addcont: ” Probabil ca fiind departe, costul transportului sa faca diferenta.
Pretul biletelor de avion poate varia foarte mult. Asta toamna s-au introdus zboruri directe Wizz, pe ruta Bucuresti - Marrakech. Se pot gasi bilete dus-intors sub 200 de euro (fara bagaj), atunci cand nu e [...]
11.03.25 18:32@Adina - addcont: Am revenit din Maroc acum zece zile. Fata de acum doi ani, totul a fost mai scump: hotel, transport, intrari la obiective, restaurante.
Daca acum doi ani am iesit la 1000 euro / persoana / 7 zile, acum a fost 1500. Ce-i drept, alegand cazari mai bune si inchiriind masina. Sumele [...]









