Impresii și recomandări [3219 / 10897]

Afișate impresii [32181 - 32190]
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: mirunat [22.12.16]
  • RECOMANDĂ

Casa Hirscher - alta parere

Am fost la Casa Hirscher pentru pranz la inceputul lunii decembrie 2016. Decorul? foarte frumos. Seara se aprind luminile si te simti ca intr-o sera. Servirea? Impecabila. Foarte de treaba chelenerii, iti recomanda ce sa mananci, nu am avut probleme sa nu avem ce manca. Preturile? Scump, foarte scump. Nu prea inteleg de ce este atat de scump, inteleg locatia centrala dar este prea mult. Inclusiv restaurantele de top au in timpul saptamanii meniul zilei la un pret rezonabil (20,25 lei), [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Lăsați copilul din inima voastră să iasă afară!

Uite, încep un review fără banc, ăsta e un act de mare curaj din partea-mi. Am ales calea asta pentru că va fi un review scurt, da, până și eu pot fi concis! Nu cred să existe sărbătoare mai emoționantă decât cea a Crăciunului, cea mai frumoasă poveste a copilăriei noastre. Dacă aveți răbdare și, da, de Crăciun trebuie s-aveți, uitați-vă-n inima voastră, orice inimă a unui om, indiferent cât de bătrân, ascunde inima unui copil: v-aduceți aminte nerăbdarea cu [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: mishu [22.12.16]

Cum sa castigi la LOTO

Suntem oameni, deci daca ati vazut acest titlu cred ca majoritatea dintre voi v-ati dus sa cititi articolul, acum trebuie doar sa va conving sa-l cititi, caci la LOTO nu joc, asta inseamna ca am castigat :) niste bani pe care daca i-as fi jucat i-as fi pierdut. Bun, ca am lamurit-o pe asta si au mai ramas cativa care nu au inchis articolul trebuie sa va spun despre ce vreau sa povestesc mai departe. Daca as spune ca este vorba despre mine, ati spune ca am cultul personalitatii si mi-ati spune [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Timișoara și împrejurimile / TIMIȘOARA

De la Bucuresti la Timisoara, cu Ryanair: ieftin si sigur!

Timisoara este o destinatie foarte indepartata cu trenul, cu masina. De aceea, eu nu am fost niciodata. Auzisem numai lucruri frumoase despre Timisoara. Asa ca in momentul in care am aflat ca Ryanair va opera si intern, Bucuresti - Timisoara - Bucuresti, mi-am zis ca acum e momentul! Si intr-o zi, am cumparat biletele de avion cu 17.04 euros dus - intors, pentru ziua de 2 decembrie, vineri, cand erau cele mai ieftine bilete. Plus TVA 3.40 euros, total: 20.44 euros. Ce n-am inteles eu, a fost [...] — vezi review [+11 poze]
De vizitat în oraşul Buzău / BUZĂU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Floryn81 [20.12.16]
  • RECOMANDĂ

Plimbare prin municipiul Buzău (II) - modalități de petrecere a timpului liber

Acest articol reprezintă continuarea precedentului set de impresii, atunci când v-am prezentat mai multe ”monumente istorice” din municipiul Buzău și am încercat, prin intermediul scrisului și al fotografiilor, să vă însoțesc într-o plimbare imaginară pe străzile Buzăului, prin locurile încărcate de istorie și cultură ale orașului. În această a doua (și ultima) parte a prezentării municipiului Buzău voi realiza o trecere în revistă a locurilor din oraș unde vă [...] — vezi review [+34 poze]
Arion City Hotel 4 / VIENA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: miky74 [20.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Am fost negativ surprinsi

Am avut rezervare in decembrie la acest hotel, pentru a vizita pietele de Craciun. Trebuia sa ramanem 4 nopti, dar dupa ce ne-am cazat am realizat ca in camere sunt 16 grade... am dat pe maxim caloriferul dar geamurile nu se inchideau ermetic si intra un frig... am inghetat foarte rau, in baie caloriferul nu functiona deloc. La ora 2 noaptea am coborat la receptie solicitand schimbarea camerei, dar mi s -a spus ca doar a doua zi se poate rezolva si mi a dat o aeroterma... dubios erau [...] — vezi review
Club Insieme Grand Resort [Pitaru] 3 / POTLOGI [DB]

O destinatie frumoasa, oameni frumosi si o liniste desavarsita

Buna seara. Am avut placerea ca in perioada 15.12.2016-18.12.2016, sa ajung la aceasta destinatie numita Grand Resort Insieme. Ce am gasit aici: niste oameni calzi, frumosi, primitori si foarte atenti cu tine. Locatia este frumos aranjata, liniste desavarsita, camerele calduroase, curate, si paturi moi cu perne pufoase ca in vremea copilariei. Recomand cu caldura aceasta locatie si daca voi mai avea ocazia voi reveni cu mare placere. Locatia dispune de o piscina super, sala de [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Rafael 4 / PĂLTINIȘ [SB]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: fiam [20.12.16]
  • RECOMANDĂ

Mini-Austria la 30 km de Sibiu

Dragi prieteni ai muntilor, suntem o companie multinationala din industria pharma care tocmai si-a petrecut a patra sarbatoare de Craciun/Team-building in pensiunea Raphael din apropierea Sibiului. Optam iar si iar pentru aceasta locatie atat datorita conditiilor foarte bune de cazare cat si meniurilor neaos ardelenesti care-ti lasa gura apa servite de gazdele primitoare din aceasta pensiune (inainte de Craciun se taie-musai porcu', foc de tabara cu vin fiert si palinca de-aia ca lumea, [...] — vezi review
Descoperă Londra / LONDRA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Pucca [20.12.16]
  • RECOMANDĂ

City Break Londra

Dupa o lunga cautare a biletelor de avion, care in zona noastra (Iasi - Suceava - Bacau) sunt destul de scumpe, am prins o oferta cu plecare de pe Aeroportul Iasi cu doar 100 euro de persoana (28.11- 02.12). Am achizitionat biletele cu aprox o luna inainte. Locuind in Suceava, ne-am hotarat (impreuna cu iubitul meu) sa plecam cu o zi inainte catre Iasi pentru a nu fi nevoiti sa ne trezim cu noaptea in cap (avionul pleca la ora 06:00). Drumul dureaza aprox 3 ore, timp in care domnisoarele [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Zoazore [20.12.16]

Colindul Zânei Zbanghii

Eu sun Zâna cea Zbanghie! Venii la paranghelie Să vă fac să vă hliziți, Riduri ca să neteziți. Toți, tot anul am umblat, Frumuseți ne-au bucurat, Ne-am cazat, băut, mâncat, Coclauri am colindat Dar de AFA n-am uitat. Pe aici am povestit, Ce-am pățit, ce-am întâlnit, Ce-am găsit, ce n-am găsit, Ne-a plăcut, dezamăgit. Am pozat și am postat, Între noi ne-am bucurat. Câteodat ne-am supărat! De la premii și punctaje, De la grele avantaje… [...] — vezi review [+1 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.9617750644684 sec
    ecranul dvs: 1 x 1