Impresii și recomandări [3217 / 10897]

Afișate impresii [32161 - 32170]
Naslada Hotel 3 / BALCIC
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Ali05 [30.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Un hotel care nu isi merita banii

Sunt la hotel de o zi si deja regret alegerea facuta. Camerele sunt neincalzite, asternuturile miros urat, baia este extrem de mica, iar mâncarea este îngrozitoare. Masa de seara era trecuta în program la ora 18:00, dar am fost anunțați ca se schimba la ora 19:00. Daca ajungi la masa la 5 minute dupa ora 19:00 nu mai găsesti mare lucru de mâncare si e foarte mare înghesuială. Restaurantul este in afara hotelului si trebuie sa cobori o grămadă de scări ca sa ajungi la el. [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Sighișoara și împrejurimi? / SIGHIȘOARA [MS]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Miriam [30.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Bulevard - Nimic nu mai e ca pe vremuri...

... desi interiorul restaurantului vrea sa te transpuna in anii '40 (prin fotografii, piese de mobilier etc), atitudinea staff ului este extrem de "moderna", in sensul arivist al cuvantului. O experienta trista, mai ales ca am mai mancat aici in urma cu 4-5 ani, m -am simtit extrem de bine -motiv pentru care am si revenit. Proasta alegere, insa! Doar aranjamentul interior a ramas acelasi- in rest... Sa o iau cu inceputul- ciorba de fasole in paine (renumita aici) a fost servita intr-o paine [...] — vezi review [+2 poze]
Crema Deluxe Hotel (ex Vila Splendid) 4 / SINAIA

Hotel Crema Deluxe 4*, Sinaia

Hotelul Crema Deluxe 4* este fostul Hotel Splendid 3*. Nu s-a facut nicio renovare, totul este foarte vechi. Sa incep cu inceputul: -Restaurantul este ok -Camerele sunt ca "in poze" au fost editate pozele (culoare, lumina) -Baia in unele camere este cu cabina de dus si in unele camere cu cada... (mucegai la colturi, un miros ciudat) groaznic in ambele. Capacul de la toaleta este ingalbenit foarte vechi!! -Lenjeria de pat este foarte veche un alb cu pete galbene, pernele sunt [...] — vezi review [+5 poze]
Vila Andreea [Moieciu de Sus] [?] / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: ValentinaE [30.12.16]
  • RECOMANDĂ

Dragut!

Am citit impresiile lasate de celelalte persoane care au fost la Vila Andreea si se pare ca lucrurile s-au mai schimbat in bine intre timp. Nu stiam nimic referitor la aceasta unitate, inainte de a ajunge acolo, fiindca rezervarea am facut-o in drum spre Moeciu dar am ramas placut surprinsi de ceea ce am gasit acolo, altfel nu am fi ramas. E o vila micuta cu 5 camere, o sala de mese si bucatarie dar perfecta pentru noi, un grup de 9 persoane. Era cald cand am ajuns, camerele aerisite, [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Plugușor altfel

Mai acu' un an juma' Trecui pe la AFA, așa... Eu credeam că e micuță, Ea fu însă dodoluță!   Cu teamă, ușor, ușor, Îmi făcui un locușor. Dacă ieri mă lua cu frică, Azi nu-mi scapă nimică!   Astăzi când deschid laptopul, Am curaj cât tot potopul! Și după un an de proză, Hai cu versuri, mai "sub roză".   Să vă zic de Noul An. (Să nu luați colinda-n van!) Ca să știți cum mă votați, Spiritele [...] — vezi review [+1 poze]
Riviera Hotel 2 / SINAIA

Hotel-Restaurant Riviera Sinaia

Dupa craciun, fiind pe Valea Prahovei am zis sa prelungim distractia cu inca 2 zile si am optat pentru cazare la acest hotel de 2 stele numit Hotel Riviera. Ce am gasit aici? - doamnele de la receptie foarte dragute si numai un zambet - camera micuta dar foarte curata - asternuturi curate - caldura in camera - curatenie in camera si in hotel - restaurant cald-primitor - micul dejun variat la 15 ron - mancare buna ca la mama acasa - distanta pana in centrul Sinaia este de 20 minute [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: GabrielaG [29.12.16]
  • RECOMANDĂ

Good Life - un restaurant ok pentru business lunch

Timp de trei zile am avut nişte întâlniri de afaceri şi am mers să luăm masa de prânz la Good Life. Până atunci nu mai frecventasem nici acea zonă şi nici restaurantul. La prima vedere mi-a plăcut ce văd: curat, mesele destul de elegante, spaţiul mare şi chiar mai multe încăperi conectate una cu cealaltă. Personalul amabil şi prietenos. De fiecare dată când ajungeam televizorul era deschis pe canale de ştiri dar imediat era dat fără sonor şi pe fundal începeau [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în zona Câmpina? / CÂMPINA

Restaurant Taverna Poseidon - cel mai elegant restaurant din Campina

Am organizat in aceasta locatie 2 evenimente (nefericite) in decurs de 9 zile si am fost foarte multumita de felul in care am colaborat cu patronii localului. Sa va dau mai multe detalii: In data de 17 decembrie am organizat parastasul de 7 ani pentru mama mea - cu meniu cu peste - de post. Domnul Tassos Koutoulias proprietarul care mi-a facut oferta de meniu a fost foarte receptiv la doleantele mele, cat si la schimbarea numarului de persoane participante. Mancarea a fost delicioasa: spre [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: mishu [29.12.16]

Trickshot - o idee de Revelion si nu numai

Craciunul a trecut, iar la usa bate Revelionul — bine ca nu bate crivatul :) — si daca de Craciun petrecem alaturi de familie, Revelionul ofera o altfel de petrecere. Acum cinstit vorbind incepe sa fie mai altfel si pentru mine, deja cel mare pleaca de azi si se intoarce pe 2 ianuarie, iar juniorul e plecat si el de Revelion (unde a facut si anul trecut, adica la o colega de liceu). Nu sunt genul care sa stau sa petrec si atat, ma plictisesc repede, imi trebuie ceva actiune si ma intreb, [...] — vezi review [+26 poze]
Turist în Kyrenia - Girne / GIRNE [KYRENIA]

O zi plină în Kyrenia

O alta etapa a vacantei in Ciprul de Nord s-a desfasurat in orasul Kyrenia (sau Girne in limba turca). De la ghidul nostru am aflat cateva informatii pe care nu le stiam, alaturi de altele adunate de mine. O sa redau si eu o parte din ele. Orasul a fost intemeiat in anul 1000 IH, de catre colonistiii greci si a fost sub diverse ocupatii de-a lungul istoriei, de altfel asemenea intregii insule. In timpul dominatiei bizantine, s-a construit castelul care dainuie si astazi si in jurul caruia [...] — vezi review [+25 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.9671130180359 sec
    ecranul dvs: 1 x 1