Impresii și recomandări [3216 / 10897]

Afișate impresii [32151 - 32160]
Pensiunea Voievodul 2 / STRAJA [HD]

Oameni cu 'O' mare

Buna ziua. Numele meu este Catalin, am 42 de ani si sunt agent de turism. Prin natura meseriei, am umblat putin prin lume, cautand sa vad cat mai multe locuri si locatii ca sa pot da lamuriri complete si corecte turistilor mei. Cautand un loc nou pentru mini-vacanta de revelion, am dat pe net de Pensiunea Voievodul din Straja. Cunosteam statiunea, fusesem in vara pentru un week-end, asa ca am zis "ok, Straja sa fie!" Am plecat 4 cupluri, 2 fara copii, un cuplu cu un baietel de 1 an si [...] — vezi review
Vacanţa în Seychelles / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: marian2 [02.01.17]
  • RECOMANDĂ

Merita orice efort

Am petrecut o saptamana de Craciun si pot spune ca merita drumul lung si efortul financiar. Zborul a fost cu Turkish Airlines luat de pe site- ul lor la 670 euro de persoana. Am vazut ca si Air Serbia au preturi bune. Conditiile de zbor sunt bune dar depind de marimea avionului. Daca sunt multi pasageri (cu am avut la dus) a fost chiar si un bucatar. La intoarcere am avut un avion mai mic si mancare predominant vegetariana. Dar pe ansamblu e o companie decenta. Daca doriti conditii [...] — vezi review
Flo' Mary Hotel 3 / BRAN
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: seriosul [02.01.17]
  • RECOMANDĂ

Ne-am simțit bine

Am luat vouchere pentru două nopți, trei zile (24-26 decembrie 2016) pentru a petrece Crăciunul aici. Ne-am simțit bine. Raportat la preț calitate. Am primit camera unde am mai stat și acum cam trei ani. Ca minus as zice că nu înțeleg ce e așa de greu sa speli mochetele. Era aceeași mocheta murdara vizibil. Există mașini de curățat în secolul asta cu soluții speciale. Și un pic de atenție ar mai trebui la prosoape, lenjerii și curățenia băilor. Mirosul de mâncare e o [...] — vezi review [+2 poze]
Casa Duvalman [?] / PREDEAL

Casa Duvalman Predeal

Buna ziua, am inchiriat 5 camere pt 10 adulti si 6 copii pt a petrece revelionul. Locatia si conditiile de cazare -bune, DAR un mare minus pentru comportamentul proprietarei. Din momentul in care am sosit si pana la plecare ni s- au prezentat reguli foarte stricte: usile trebuiau inchise, lumina la fel (am fost acuzati ca s-au ars neoanele din 2 băi că au fost prea mult timp aprinse), că se consuma multa apă, vesela era verificata si numarata dupa fiecare masă, puteau fi spălate la [...] — vezi review [+4 poze]
Vacanța în Atena / ATENA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: gcristian [02.01.17]
  • RECOMANDĂ

Minivacanta superba in Atena

Am ales sa mergem de sarbatorile de iarna in Atena! Am plecat cu avionul de la Timisoara cu escala la Bucuresti si apoi Atena! De la aeroportul din Atena in zona unde am stat la hotelul Nestorion, adica in zona Palaio Faliro am mers cu expresul X96 care pleaca fix din fata aeroportului si dupa 47min coboram la gephira situata la 500 m de hotel!! Zona e frumoasa, linistita si cu cateva taverne, cea mai buna e pe aceasi strada cu hotelul la 300 m, taverna kalipso multa mancare si buna si la [...] — vezi review [+11 poze]
Flo' Mary Hotel 3 / BRAN

Un hotel ok!

Am ținut sa scriu aceste impresii deoarece mi se pare corect fata de munca acestor oameni sa fim sinceri intru totul. Sejurul petrecut la acest hotel a început pe data de 31.12.2016. Țin sa precizez ca am găsit pe ultima suta de metrii bilete pentru revelion și ne-au pus la dispoziție un apartament Nr 101 (2 camere, un hol, o baie și balcon) decent, curat, cu priveliște foarte frumoasa și foarte călduros (am ținut usa deschisă din cauza căldurii :))). De la începutul sejurului [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Casa Maria 3 / HERCULANE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: gex [02.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Jale mare

Am fost a 4-a oara la cazat la casa maria si cu fiecare an care trecea a fost din ce in ce mai rau. Ultima data am stat 2 nopti intre craciun si revelion in 2016 si a fost cam ca la cort. Apa ori era rece ori era prea fierbinte de nu puteai sa te bagi in piscina. bucataria nu functiona decat la micul dejun care era foarte slab. pe timp de zi nu era apa calda la dus, eu am facut dus cu apa rece ca in razboi (iarna fiind) Patronii sunt extrem de ocupati cu noul hotel si nu se mai ocupa [...] — vezi review
Berlin Golden Beach Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Razvan0606 [01.01.17]
  • RECOMANDĂ

Revelion 2016-2017

Revin si eu cu impresiile lasate in urma petrecerii a 4 zile la acest hotel... In ciuda recomandarilor este un hotel OK pentru banii pe care ii cere, chiar daca are 4 * mancarea si bautura este "low cost", adica sucuri la dozator gen Tec, sifon si colorant, mancarea de la catering unde outele fierte care nu se consumau la micul dejun se umpleau cu ceva pt pranz si tot asa, dar daca sti ce sa alegi si nu esti pretentios nu mori de foame, acum ce sa zic... nici cu neamul meu nu ma laud, [...] — vezi review [+16 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE

Bilanț 2016 – Bine ai venit 2017!

Și, Doamne, frumos era pe atunci, căci și părinții, și frații și surorile îmi erau sănătoși, și casa ne era îndestulată, și copiii și copilele megieșilor erau de-a pururea în petrecere cu noi, și toate îmi mergeau după plac, fără leac de supărare, de parcă era toată lumea a mea! – așa cum bine scria Ion Creangă în ale sale „Amintiri din copilărie”. Amintirile din perioada copilăriei sunt printre cele mai prețioase crâmpeie de viață păstrate în [...] — vezi review [+20 poze]
Pensiunea Piatra Craiului [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Animo [31.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Un loc in care nu iti doresti sa mai revii

Am hotarat sa mergem la Pensiunea Piatra Craiului din Moeciu de Jos cu vreo doua saptamani inainte de plecare. Trebuia sa ne dam seama ca e ceva in ne regula numai din simplul fapt ca aveau disponibilitate in aceasta perioada extrem de aglomerata. Cum am ajuns, ne-a intampinat un domn in varsta, despre care aveam sa aflam ca este Grinch, cel care distruge distractia si cheful de voie buna. Nici nu am intrat bine ca ne-a avertizat ca nu cumva sa ne treaca prin cap sa ramanem acolo de Revelion [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.9354639053345 sec
    ecranul dvs: 1 x 1