Impresii și recomandări [3213 / 10897]

Afișate impresii [32121 - 32130]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: gabi00ro* [10.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Si cu bune si cu rele

Noi am facut revelionul 2016/2017 aici, si as spune ca nota generala a acestui hotel este putin exagerata sau intre timp s-a schimbat ceva. nota medie este 9.82 la 73 de review-uri. dar sa sitetizam: 1. partea de restaurant si servicii in restaurant excelenta, aproape ca isi merita nota de pe site: mancarea excelenta, gazdele inclusiv ospatarii foarte amabili si incinta restaurantului as zice destul de draguta. au fost si aici ff mici probleme as zice de ne luat in seama. 2. partea de [...] — vezi review
Pensiunea Anastasia 2 / POIANA MĂRULUI [BV]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Camyro [10.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Indrumar turistic: 'Cum sa-ti ratezi sarbatorile'!

Eu si sotul am facut Craciunul 2016 si Revelionul 2017 la aceasta pensiune. Prietenii mei au inchiriat toata pensiunea pentru 10 nopti si au platit avans inca din luna august 2016. Initial s-a stabilit cu propietareasa sa ne dea 2 mese pe zi si cinele festive de Craciun si Revelion. Doamna Anastasia parea foarte amabila, a zis ca ne asteapta cu bunatati, ca taie un porc pentru noi, ca ne face piftie, salata boeuf si alte bunatati. In 23 decembrie am ajuns la pensiune si am fost asteptati cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Floria [08.01.17]

Crăciun de poveste la braseria Corso de la hotelul InterContinental

La început de an vă doresc să fiţi sănătoşi şi să vă împliniţi cele mai frumoase vise alături de familie, de prieteni, de toţi oamenii apropiaţi sufletului dumneavoastră! Înainte ca magia Sărbătorilor să se risipească, am să vă povestesc despre prima zi de Crăciun pe care am petrecut-o împreună cu părinţii, soţul şi fiul nostru la brunchul de Crăciun de la hotelul InterContinental din Bucureşti. Vă întrebaţi desigur, dacă am rămas în Bucureşti de [...] — vezi review [+30 poze]
Croaziere cu Costa Mediterranea / CROAZIERE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Alina53 [08.01.17]
  • RECOMANDĂ

Cu Costa Mediterranea, a noua croazieră cu aromă de sărbătoare

Anul 2016 se apropia de sfârșit și tare n-aș fi vrut să rămână fără o croazieră înscrisă în palmares… O vorbă spune:” Dacă ți-e dor de ce făceai, fă-o din nou”, așadar cum opt nu-mi păreau deloc de ajuns, am purces la căutări. Și, în scurt timp, a apărut și oferta ispititoare –89 euro, dar nu pe zi, căcă aici este ”bomba”. Pe sejur! O croazieră de șapte nopți cu 89 euro, hai să n-o pierdem printre degete… Zis și făcut, am ”agățat-o” [...] — vezi review [+99 poze]
Germisara Hotel [Geoagiu-Băi] 4 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: pop dorel [08.01.17]
  • RECOMANDĂ

Un craciun reusit

Am ales anul acesta sa petrecem Craciunul la Germisara si pot spune ca am fost inspirat. Nu stiu de ce unele recenzii sunt negative pt ca eu unul nu am ce reprosa. Poate ca cele 4 stele in occident arata mai bine, dar zau ca am gasit un lux decent = camera mare, mobilier placut, tv LED, baia moderna cu de toate, caldura peste masura. SPA-ul m-a impresionat placut, apa si bazinele curate, sauna. fitnes plus masaj... toate au fost mai mult decat OK... De asemenea mesele bufet suedez au [...] — vezi review
Grand Hotel Perla Ciucașului [Tărlungeni, BV] 3 / BRAȘOV
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Bb4 [08.01.17]
  • RECOMANDĂ

Superlativ

De Crăciun 2016 am ales pachetul oferit de acest hotel si nu am regretat, ba din contra, alegerea a fost una lăudabilă. Am ales camere in hotel, camere care au fost super. Apa caldă si căldura au funcționat din plin fără întrerupere. De fapt am fost nevoiti sa mai închidem caloriferele. Bufetul suedez a fost foarte bogat: produse tradiționale si nu numai, pregatite din surse de la ferma proprie, super gustoase. Chelnerii amabili si prompti. Muzica, dans, Mos Crăciun, [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: krisstinna [07.01.17]
  • RECOMANDĂ

Hanul din Tulgheș - Flori de mucegai

Cu două săptămâni înainte de 1 Decembrie 2016 căutam pe net un restaurant prin sau pe lângă Sibiu. Doream să fac o rezervare pentru 24 de persoane. M-am uitat un pic pe AFA și am găsit Crama Sibiul Vechi - vezi impresii recomandat de un prieten, am primit câteva sugestii și de la Aze:*. Am telefonat peste tot dar nu am fost mulțumită de răspunsurile primite. La Crama S. V. mi-au spus că nu se fac rezervări, cei care vin trebuie să aștepte pe o ladă=)) până se va elibera o [...] — vezi review [+37 poze]
Vacanța la Budapesta / BUDAPESTA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: plummy [06.01.17]
  • RECOMANDĂ

Miniversum Budapest - o lume in miniatura si cateva cuvinte despre Budapesta iarna, intre sarbatori

Bine v-am gasit! Va doresc sa aveti un an BUN si plin de calatorii frumoase! Anul asta intre Craciun si Anul Nou am hotarat sa facem o mica escapada la Budapesta, dat fiind ca ultima oara fusesem in toamna anului 2012, in rest doar in tranzit si ne era dor de oras. Asa ca am pornit la drum cu elan (cu toate ca se anunta foarte frig si vant - fara ploaie insa - dar la cum e vremea acum... parca atunci ar fi fost primavara). Despre Budapesta s-a scris mult - si frumos - asa ca voi incepe [...] — vezi review [+30 poze]
Muzee în Praga / PRAGA

Tur virtual [Centrul de vizitare] Staropramen

In cadrul minivacantei avute la Praga de 1 decembrie am vizitat si Fabrica Staropramen, de fapt centrul pentru vizitatori... Aici am cumparat un tur... virtual. ma astept la putin altceva adica la un tur real pe o linie de productie a berii, dar nu a fost asa. Tururile erau in diverse limbi ceha, engleza, germana si cred ca mai erau dar numai tin minte exact ce. Tot turul era de fapt proiectii si sunete, legate unele de istoria fabricii, iar mai apoi de modul in care se face berea in [...] — vezi review [+4 poze]
Muzee în Praga / PRAGA

O experienta interesanta parca rupta din copilarie - Muzeul Comunismului din Praga

Tot in minivacanta de 1 decembrie cand am fost la Praga am vizitat si Muzeul Comunismului. Acesta se afla in centru in cladirea Casionului la et 1. Pretul de intrarea este 190 de coroane. Este un obiectiv destul de interesant. Aici poti gasi statui ale presedintilor comunisti, citate ale acestora, articole si poze din acele vremuri. Mie cel mai mult mi-a placut una din incaperi care arata ca o alimentara din vremea comunista, cu cantar si produse de atunci si un alt loc amenajat ca o [...] — vezi review [+6 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.6736030578613 sec
    ecranul dvs: 1 x 1