Impresii și recomandări [pag. 3211 / 10897]
Afișate impresii [32101 - 32110] din total 108964 impresii
Croaziere cu MSC Opera / CROAZIERE
- DECEMBRIE, 2016
- de: mariana07 [23.01.17]
- RECOMANDĂ
Croaziera in Caraibe
Si iata ca merg in a treia croaziera, ceea ce acum 4 – 5 ani nici nu visam. De fapt aceasta croaziera o voi tine minte in mod deosebit, a fost cu dedicatie deoarece mi-am serbat ziua de nastere pe mare. La inceputul lunii decembrie am fost intr-o croaziera cu MSC Opera in Caraibe. Imbarcarea s-a facut de la Havana unde nava a stat 2 zile inainte de a pleca pe mare. Traseul a fost: Havana – Monego Bay Jamaica- Insulele Cayman – Cozumel Mexic –Havana. De la Havana am fost cu autocarul [...] — vezi review [+7 poze]
Vacanța în Păltiniș / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2016
- de: zlatna [23.01.17]
- RECOMANDĂ
Staţiunea Păltiniş
La sfârşitul anului trecut colega @Dana2008 a scris un articol foarte bun despre staţiunea Păltiniş. Colega împreuna cu familia au fost toamna, noi am fost iarna, uitându-mă la poze mele şi ale lor, unele suprind cam aceleaşi peisaje, deci aveţi posibilitatea de a vedea cum arată locul, toamna şi iarna. Craciunul din 2016 l-am petrecut la Răşinari, la pensiunea Otilia (o să scriu în curând şi despre ea). În ziua de Ajun, după micul dejun copios, am pornit spre Păltiniş. [...] — vezi review [+23 poze]
Palatul Culturii / IAȘI
- DECEMBRIE, 2016
- de: crismis [22.01.17]
- RECOMANDĂ
Palatul Culturii, reflecția frumoasă a istoriei ieșene
Despre Iași s-a scris mult și bine (chiar prea bine!) pe acest site, așa că n-am de gând să-mi îngân antevorbitorii. De fapt, în acest context, eram chiar convinsă că n-o să adaug niciun cuvânt în plus despre frumusețile fostei capitale moldave, căci tot ce s-ar fi putut spune s-a spus deja. Ei bine, am constatat că tocmai „emblema orașului”, obiectivul care-ți vine prima dată în minte când rostești „Iași” - ați ghicit, e vorba despre Palatul Culturii - tocmai [...] — vezi review [+79 poze]
Central Hotel 21 3 / BUDAPESTA
- DECEMBRIE, 2016
- de: edulescu [21.01.17]
- NURECOMANDĂ
Eu nu cred ca as mai reveni curand...
Am vizitat de 2 ori acest hotel in 2015 si 2016.2 experiente la extremitati :D A doua oara nu s-a comparat cu prima data, la o distanta de nici un an. Amplasarea hotelului, la 5 min de mers pe jos pana la prima statie de metrou, restaurante si supermarket in imediata vecinatate. Micul dejun, saracacios si scump pentru ce ofera. Felicit la fel ca prima oara profesionalismul receptionerilor. Camerele micute, 17mp. Baia daca esti un tip mai solid (mai bine mancat) nu ai loc sa te intorci in [...] — vezi review
Unde mâncăm în Porto? / PORTO
- DECEMBRIE, 2016
- de: GabrielaG [20.01.17]
- NURECOMANDĂ
Din nou NU - Porto O Forno dos Clérigos
După ce am “bătut” oraşul la pas era normal să mi se facă foame. Am “inspectat” eu câteva locuri şi până la urmă am ales acest restaurant ca să îi spun aşa. Şi în Porto şi în Lisabona am observat faptul că se poate mânca şi în patiserii. Am dorit să comandăm dar nu prea am fost băgate în seamă. După ce le-am atras atenţia de vreo două ori într-un mod politicos să mă "ajute" şi pe mine, au catadicsit să mă servească. Am comandat două [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Casa Tradiţiilor 3 / IEUD [MM]
- DECEMBRIE, 2016
- de: mirelaradan [19.01.17]
- NURECOMANDĂ
Casa Traditiilor - marea dezamagire
Pentru ca de Revelion ne-am dorit ceva tradițional, am ales sa ne facem rezervare in aceasta perioada la Casa Traditiilor din Ieud. Am achiziționat pachetul de Revelion în perioada 30.12-03.01.2017, pachet care după spusele proprietarei trebuia sa includa: tăiatul porcului, mers organizat la biserica pe data de 1 Ian., primit de colindatori, plimbare cu sania, demipensiune, cina festiva de Revelion și petrecerea aferenta, port traditional daca dorim sa imbracam, sezatoare și alte [...] — vezi review
Unde mâncăm în Veliko Tarnovo? / VELIKO TARNOVO
- DECEMBRIE, 2016
- de: irinad [18.01.17]
- RECOMANDĂ
Şi iarna şi vara, la Ego Pizza & Grill (2), oricând e la la fel de bine
Cum în orice deplasare făcută ca turist, apare inerent problema mâncării atunci când nu e inclusă în pachet, încă de la prima vizită în Veliko Târnovo, am cerut recepţionerului de la hotel Arena Tarnovo unde am stat, să ne recomande cele mai căutate, cele mai populare localuri din centrul oraşului unde să luăm masa. Îmi amintesc că n-a stat prea mult pe gânduri, pesemne solicitarea aceasta având-o destul de des, şi cu căldură, ne-a indicat pe-un bileţel două nume, [...] — vezi review [+36 poze]
La ski în Bukovel / BUKOVEL
- DECEMBRIE, 2016
- de: ionuts80 [17.01.17]
- RECOMANDĂ
Ski la Bukovel
Zona de ski comparabila cu cele din Austria. Skipas aproximativ 90 de lei pe zi, nelimitat, pe orice partie din statiune. Preturile la skipas variabile, paradoxal mai ieftine la hotel sau la magazinele care inchiriaza echipamente de ski decat la casele de la instalatii. Partii albastre si rosii in conditii forte bune. Cazare in jur de 100 lei pe zi (am stat la hotel Historia, accesul la hotel se face pe un drum cu o inclinare destul de mare, o singura seara nu s-a putut urca cu un [...] — vezi review [+1 poze]
Vacanţa în Ciprul de Nord / #CĂLĂTORII
- DECEMBRIE, 2016
- de: adrianaglogo [16.01.17]
- RECOMANDĂ
Peninsula Karpaz - un alt loc inedit din nordul Ciprului
Ultima zi a vacantei in Ciprul de Nord a fost rezervata excursiei in Peninsula Karpaz. A fost o calatorie placuta si relaxanta, Soseaua strabate o regiune stancoasa, cu peisaje superbe, avand mereu marea aproape. Am aflat de la ghida noastra ca peninsula este strabatuta de-a latul de multe drumuri, pe care le-am si vazut, folosite frecvent de pescari. Am aflat si de ce: de obicei, conditiile meteo sunt diferite pe cele doua coaste ale peninsulei. Daca apele de pe o coasta nu ofereau conditii [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Porto? / PORTO
- DECEMBRIE, 2016
- de: GabrielaG [16.01.17]
- NURECOMANDĂ










