Impresii și recomandări [3212 / 10897]

Afișate impresii [32111 - 32120]
Descoperă Madeira / MADEIRA [insula]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: AlinaEmi [16.01.17]
  • RECOMANDĂ

De Revelion in Madeira

Am fost in Madeira in perioada 30.12 - 07.01.2017, special pentru focurile de artificii. Imi pare rau ca am ales aceasta perioada si nu una ceva mai calda. Este adevarat ca Madeira nu este o destinatie de plaja dar sunt multe de vazut si multe lucruri frumoase se afla sus, pe cararile de munte, unde vremea este mult mai rece si ploioasa in aceasta perioada a anului. Am avut si ghinionul sa ne alegem cazare sus (Estalagem Eira Do Serrado), nu recomand, noi l-am ales pentru privelistile [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în zona Sparti / SPARTI (SPARTA)
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: ancutza26 [14.01.17]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul Diethnes din Sparti — sa tot revii

La hotelul unde eram cazati in Sparti , unul din receptioneri, foarte volubil si descurcaret, cu un sarm aparte ne-a recomandat Restaurantul Diethnes. Ne-a fost prezentat ca un restaurant de familie, administrat de tata si fiu (Takis). Produsele din care se pregatesc preparatele sunt din productie proprie si foarte proaspete. Restaurantul este situat in centru, pe strada Palaiologou Konstantinou 105, chiar pe bulevard. Interiorul nu este un waw. In prima faza chiar ai senzatia de cantina. [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Sparti = vechea Sparta / SPARTI (SPARTA)
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: ancutza26 [14.01.17]
  • RECOMANDĂ

Sparti, istorie si portocale

La invitatia unor prieteni, am facut o vacanta maraton intre Craciun si revelion, in Grecia. Cum pentru noi era prima data in acea zona, ne-am lasat pe mana lor. Alesesera ca destinatie partea de sud a Greciei, sudul Peninsulei Peloponez, cu cazare in Sparti. Stiind ca plec intr-o zona complet necunoscuta fizic dar cu ceva rezonante istorice, am cautat cateva date despre locul pe care aveam sa il vizitez. Deci, Sparti, un orasel mic in partea de sud-est a Peloponezului. Oras stat -militar [...] — vezi review [+15 poze]
Descoperă Slănic Moldova / SLĂNIC MOLDOVA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: crismis [14.01.17]
  • RECOMANDĂ

Ce poți vizita în Slănic Moldova și prin împrejurimi

Iată a venit și momentul pe care toți îl așteptam cu sufletul la gură, când Cornel a anunțat oficial detaliile apropiatei noastre revederi anuale „în plen”. De câteva zile știam deja că aceasta se va desfășura la Dobru Hotel, în Slănic Moldova, taman hotelul pe care s-a nimerit să-l alegem (eu și familia mea) pentru a ne petrece Sărbătorile de Crăciun (și vă asigur că „n-a știut dreapta ce face stânga”, pur și simplu așa s-a nimerit sau, cum obișnuiește să [...] — vezi review [+85 poze]
Unde mâncăm în Porto? / PORTO
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: GabrielaG [14.01.17]
  • RECOMANDĂ

Porto-Club Fluvial Porguense — singurul restaurant mai ok

După ce făcusem o plimbare luuunga în Porto era normal să mi se facă foame. Trecusem deja pe podul Luis I şi de Sanderman şi am ajuns în faţa unei clădiri verzi, unde, la intrare era un afiş mare: Full Menu/Menu Turistico 7.5 euro. Restaurantul se afla în Vila Nova de Gaia, Districtul Porto, pe Av. de Diogo Leite la numărul 108. În afară de acel afiş, acea clădire nu dădea semne că este restaurant. Deasupra clădirii verzi scria Club Fluvial Porguense. Părea [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: krisstinna [14.01.17]
  • RECOMANDĂ

Împăratul Romanilor - Neașteptat de normal

E bine să fii împărăteasă? Nu, nu cred. Dar prințesă? Nici. Una dintre regulile lor: nu ai voie să muncești! Ups! Nu-i de mine. Eu nu pot umili oameni, nu pot trăi din banii poporului, nu-mi oferă confort psihic. Să mă spele una, să mă șteargă alta, să mă îmbrace o alta... și multe alte inconveniente. Și ce naiba să fac eu cu energia mea? Dar cu banii pe care-i iau de la popor „drept mulțumire” pentru că le sunt împărăteasă? Aaa, știu! Merg la Împăratul [...] — vezi review [+18 poze]
Ramada Hotel 4 / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: nclandreea [13.01.17]
  • RECOMANDĂ

Foarte frumos, cu o mica exceptie

Am fost la Ramada Sibiu pentru Revelionul 2016. A fost foarte bine. Cu o singura exceptie. Desi au cablu TVA de la RDS (Digi Sport exista), canalele DIGI 24, Digi Life, Digi World, Realitate, History si altele lipseau. Adica, daca vrei sa vezi stiri, gasesti Romania TV de vreo 3 ori si Antena 3, evident. Eu am interpretat ca si cum se impune Romania TV si viziunea socialista. In rest, merita sa-ti petreci cateva zile acolo. A fost curat, cald, mancarea buna, liniste, aproape de centru, [...] — vezi review
La ski în apropierea Sibiului / PĂLTINIȘ [SB]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Chloe [13.01.17]
  • RECOMANDĂ

ARENA PLATOS – mini-domeniu, maxi-management si maxi-marketing!

Domeniul este amplasat la intrarea in Paltinis, mai precis cu 2-3 km inainte de intrarea in statiune si la circa 25 km departare de Sibiu, la o altitudine de aprox 1400 m Principalul investitor este un austriac, fost campion la snowboard, care a conceput acest domeniu aidoma celor din Tirol. Partiile sunt: -Poiana Poplacii, lungime 600 m, diferenta de nivel 100 m -Partia Panorama Sibiului, lungime 600 m, diferenta nivel 100 m -Partia Arena, lungime 240 m, diferenta nivel 35 m -Partia [...] — vezi review [+23 poze]
Apartamente în regim hotelier [?] / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Chloe [12.01.17]
  • RECOMANDĂ

Garsoniera Aima - o cazare cum toate ar trebui sa fie :)

Pentru un mini-sejur de Craciun cautam o cazare decenta in Sibiu sau imprejurimi; o pensiune/hotel fara pachet de Craciun cu taiere de porc, cu 3 mese pe zi, la preturi indecent de mari. Asa am ajuns la varianta inchirierii unui apartament/garsoniera in inima Sibiului; amabilitatea si promptitudinea d-lui proprietar M. B., dublata de o reducere de pret, m-au facut sa aleg imediat aceasta optiune de cazare. In plus, locatia are un fabulos scor de 9.9 pe cel mai cunoscut site international de [...] — vezi review [+23 poze]
Unde mâncăm în Lisabona? / LISABONA [orașul]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: GabrielaG [12.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Casa Brasileira Lisboa - no way!

Aceasta patiserie/restaurant se află pe strada R. Augusta 267, în Baixa Pombalina, în apropierea liftului Santa Justa. Era seară şi muream de foame, mă dureau picioarele şi nu mai eram în stare să stau să caut alte restaurante. Mi-a atras atenţia terasă drăguţă din fără patiseriei plus că era foarte multă lume. Am intrat în patiserie şi am văzut că au meniul zilei cu 5.5 euro de persoană (inclus un fel principal, o băutură şi o cafea). Am intrat, am comandat, am [...] — vezi review [+6 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2055051326752 sec
    ecranul dvs: 1 x 1