Impresii și recomandări [pag. 3218 / 10897]
Afișate impresii [32171 - 32180] din total 108964 impresii
Unde mâncăm în Zărneşti? / ZĂRNEȘTI
- DECEMBRIE, 2016
- de: stefan.b [28.12.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurantul pensiunii Popasul Craiului (Plaiul Foii) - popasul fraierilor... probabil
Voi face o scurta recenzie a restaurantului de la asa numitul Popasul Craiului. Desi am rezervat telefonic o masa pentru cina cu aproximativ 3 ore inainte, la momentul sosirii in locatie aceasta nu era aranjata, desi se anuntase numarul de persoane. OK, trecem pesta acest mic incident si suntem "preluati"de un ospatar cam neglijent echipat, fara ecuson, dar cat de cat vorbaret. Meniul este conform "traditiei locului"-citat de pe site-ul pensiunii. Doamne fereste sa fie aceasta traditia!!! [...] — vezi review
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [27.12.16]
Moș Crăciun a fost, haideți la Moș Vasile
Mi-am propus să scriu despre tradițiile grecești la sărbătorile iernii și tot am amânat din diferite motive căci doar astăzi m-a lăsat prietenul Kiros! Am fost cuminte de sărbători așa că s-a învoit cu Cronos, cel care mereu se joacă de-a v-ați ascunselea cu timpul nostru dar Kiros, un zeu plăpând și foarte bătrân, zeul Timpului de Aur sau al Ocaziei, m-a păsuit. Așa că am luat grecește taurul de coarne - doar de la ei vine expresia, căci Hercule a îmblânzit taurul [...] — vezi review
Pensiunea Casa Ecologică 3 / MEHADIA [CS]
- DECEMBRIE, 2016
- de: Dyd [27.12.16]
- RECOMANDĂ
Foarte frumos!
Am petrecut Craciunul aici, oferta foarte buna ca si pret, am fost cazati la o casuta, caldura, apa calda la baie, curatenie, ca in farmacie, jacuzzi functional si apa calda, piscina interioara cu apa buna. Un loc mirific, imbracat in straie de sarbatoare, servirea de nota zece cu steluta, oameni ospitalieri, conditii de cazare foarte bune, meniu bogat traditional, bio. Pret foarte bun. Bravo! Felicitari! Recomand cu incredere, noi am fost acolo, suntem foarte multumiti si sigur vom [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Ioana & Vila M-ții Bucegi [Poarta] 2 / BRAN
- DECEMBRIE, 2016
- de: Irina.sorlei [25.12.16]
- RECOMANDĂ
Raport pret/calitate super ok
Pensiunea este situata intr-o zona foarte frumoasa! Am fost primiti foarte de bine de catre doamna Ioana care este o persoana extrem de amabila si de vorbareta ☺ camere curate si calduroase si mancare traditionala! Recomand cu caldura aceasta pensiune persoanelor care vor sa se odihneasca intr un mediu specific romanesc, iar pentru familia mea a contat faptul ca aceasta locatie primeste si animale. Castelul este in proximitate, la fel si partia de schi Zanoaga. Raport calitate/ pret [...] — vezi review
Pensiunea Miruna 3 / SÂMBĂTA de SUS
- DECEMBRIE, 2016
- de: Eliza Vancia [24.12.16]
- RECOMANDĂ
Extraordinar!!!
Un loc extraordinar cu oameni de exceptie. Conditii ireprosabile!!! Un craciun petrecut ca in basme!!! Conditiile de cazare si masa grozave!!! Totul este la superlativ. Conducerea face tot posibilul ca totul sa fie ireprosabil, cum nu prea intalnesti in Romania. Pe langa masa super imbelsugata si conditiile de cazare extraordinare, am avut norocul sa participam la programe de divertisment foarte bine gandite si organizate! Camerele spatioase, curate, calduroase. Este o splendoare! [...] — vezi review [+11 poze]
Rumors Hotel Bar & Cuisine [Schagen] 3 / ALKMAAR
- DECEMBRIE, 2016
- de: pyp392001 [24.12.16]
- RECOMANDĂ
Hotel Rumors, Schagen, Olanda
14 si 15 Decembrie au fost zile cu ceata foarte groasa in Den Helder, un orasel din nord-estul Olandei, de unde se fac multe excursii cu ferryboatul spre insule fantastice in zona, sau se pleaca din heliport spre platforme petroliere. Cum zborurile au fost anulate, conducerea heliportului s-a ocupat de cazarea noastra, a calatorilor. Asa am ajuns sa fiu cazat in Schagen, o localitate mirifica, la jumatate de ora cu masina de Den Helder (vreo ora cu trenul din Amsterdam Schipol aeroport, cu [...] — vezi review [+19 poze]
Forest Hotel [Den Helder] 3 / [ALTE ZONE]
- DECEMBRIE, 2016
- de: pyp392001 [24.12.16]
- RECOMANDĂ
Hotel Forest Den Helder, Olanda
Den Helder, un orasel mic olandez, pe coasta Marii nordului, e plin de turisti tot anul. Intamplarea a facut ca din iulie 2016 - decembrie 2016 sa lucrez pe marea nordului, 2 saptamani cu 2, si sa innoptez la hotelul Forest in drumul meu spre platforma ori spre casa. In Den Helder, cele mai populate hoteluri sunt Forest si Wienerhoff, amandoua la 100 de metri de gara. Foarte simplu de ajuns din aeroportul Schipol, amsterdam. Se ia trenul pana in Sloterdijk sau pana in amsterdam Centraal si [...] — vezi review [+12 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: liviu49 [23.12.16]
Leru-i ler
Plâng şi plâng şi iaraşi plâng... Pentru mine, din pacate, ajunul Craciunului de 47 de ani nu prea este ceva vesel. Chiar si firea mea vesela si zburdalnica se lasa coplesita, uneori, de amintirea mortii mamei mele si devin trist. Dar nu vreau sa va transmit tristetea mea, ci, pentru ca este vremea colindelor si a gandurilor bune, pe langa cele mai bune si sincere urari doresc sa va rog sa cititi aceste versuri: Vin colindătorii, cum veneau odată, leru-i ler Să colinde-n seara [...] — vezi review [+8 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [23.12.16]
Colind pentru un singur suflet, AFA
"Ce este Crăciunul? Este nostalgie pentru trecut, curaj pentru prezent și speranță pentru viitor. " Așa spunea în secolul XX Agnes Mae Pharo, o femeie obișnuită, artistă și mamă. Așa este la fiecare Crăciun al vieții noastre, ne amintim cu drag sau cu durere de Ajunul de altă dată, ne facem curajul de a trimite urări și cadouri, în timp ce adunăm în suflet speranțele că și noi vom fi iubiți de oameni și divinitate, că vom fi ajutați de ceilalți să trăim magia [...] — vezi review
Pensiunea 'Casa Ardeleană' 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2016
- de: Alexandraaaa [22.12.16]
- RECOMANDĂ







