Impresii și recomandări [pag. 3223 / 10897]
Afișate impresii [32221 - 32230] din total 108964 impresii
Castelele Peleș şi Pelişor / SINAIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Lale [05.12.16]
- RECOMANDĂ
O zi frumoasa la munte
Pentru ca am avut cateva zile libere la inceput de decembrie, pentru ca eram prea odihniti dupa 3 zile de stat in casa si pentru ca ne era dor de munte si de zapada, ne-am hotarat sa plecam o zi la munte. Zis si facut, sambata dimineata ne-am suit in masinuta cu sania in porbagaj, imbracati corespunator vremii de la munte si am plecat veseli catre Sinaia. Noua Valea Prahovei nu ne mai place de ceva vreme din cauza aglomeratiei si statului in trafic si chiar incercam sa evitam aceasta zona. [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Dor de Voroneț 4 / VORONEȚ
- DECEMBRIE, 2016
- de: marius_is [05.12.16]
- NURECOMANDĂ
Loc frumos - Experienta ingrozitoare
Am ales aceasta locatie datorita notei mari de pe alt site de profil si de asemenea si comentariilor favorabile. Toata experienta neplacuta a inceput in momentul in care am solicitat sa facem un gratar (facilitate care aparea in descrierea de pe site-ul pensiunii si nu numai). Gazda a intrat in restaurantul pensiunii tipand ca daca nu ne convine sa plecam si reprosandu-ne ca de 2 zile facem doar scandal si distrugem toata pensiunea (cu toate ca unii dintre noi ajunsesera de 2 ore iar ceilalti [...] — vezi review
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: Maya_C [05.12.16]
Cu gândul la Moş Nicolae
Ştiu că întotdeauna noaptea de 5 spre 6 decembrie a fost una magică. Venea Moş Nicolae să pândească pe la geamuri... Dacă eram cuminţi şi dormeam, ne lăsa în cizmuliţe dulciuri şi portocale, iar dacă eram leneşi şi neascultători ne lăsa câte un avertisment sub formă de nuieluşă. Dar pe Moş Nicolae, nu l-a văzut nimeni, niciodată. Nu-l vezi făcându-şi atâta reclamă ca şi Moş Crăciun şi nici nu are o fabrică de jucării în care pune spiriduşii să [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Viorica [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- DECEMBRIE, 2016
- de: Aabro [04.12.16]
- NURECOMANDĂ
Promisiuni si cam atat
Am fost la Pensiunea Viorica intr-un sejur de 3 nopti (01-04 Decembrie 2016) cu demipensiune, 9 persoane intre 30-40 ani si nu vom mai merge a doua oara acolo. Conditiile de cazare, servicii si beneficii: - ok din punct de vedere al cladirii: incalzire, apa calda si la ora tarzie (2-3 AM), asternuturi curate, amenajare spatiu placuta; - lipsa sapun in toate baile din pensiune (comune sau din camere); - Semineu in sala de mese; - Infiltratie de fum de la semineu in camerele de deasupra [...] — vezi review
Vila Jucan [Mănăstirea Humorului] 3 / GURA HUMORULUI
- DECEMBRIE, 2016
- de: Tinacris [04.12.16]
- RECOMANDĂ
Cazare excelenta
Am stat la vila Jucan 4 nopti cu ocazia mini concediului de 1 Decembrie. 2 adulti + 2 copii de gradinita. Camera a fost la al 2-lea etaj , cu pat matrimonial + canapea, tv si baie cu dus si bideu. Totul foarte foarte curat. Gazdele foarte discrete. Tot aici la pensiune am servit atat mic dejunul, cat si cina, totul foarte bun. Speram sa mai ajungem si cu alta ocazie. In cele 5 zile am reusit (desi a nins) sa vizitam manastirile: Voronet (ziua 1), Moldovita, Sucevita, Putna (ziua 3), [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2016
- de: iulianic [04.12.16]
- RECOMANDĂ
La Hanul cu Tei
Acum câteva zile soțul meu m-a informat că "băieții lui" au planificat o întâlnire la Berăria Hanul cu Tei, prilej cu care ar urma să vizioneze și implicit să comenteze, meciul de fotbal F. C. Barcelona - Real Madrid. M-a întrebat dacă nu vreau să merg și eu. Ce să spun? Nu sunt deloc pasionată de fotbal și nu mă interesează meciurile nici atunci când sunt jucate de echipe mari precum cele amintite mai sus. Totuși, am fost acolo. Două au fost motivele care m-au convins. [...] — vezi review [+35 poze]
Golden Tulip Tower Ana Hotel 4 / SIBIU
- DECEMBRIE, 2016
- de: wa13* [04.12.16]
- NURECOMANDĂ
Nu merita 4 stele
Dupa multe cautari si neavand prea multe variante la dispozitie, am rezervat o camera la acest hotel in 2 decembrie 2016. Hotelul este situat in centru si cu ajutorul Google maps ajungi usor. Primul soc, nu are parcare. Am parcat pe o strada vis-avis si am carat bagajele prin zapada. Pe formularul de la receptie esti rugat sa treci si numarul masinii, nu am inteles de ce, daca nu e in parcarea hotelului. Receptia anosta si personalul la fel. Camera dubla mare frumoasa, dar friguroasa. [...] — vezi review
Descoperă Vrnjacka Bania / VRNJACKA BANJA
- DECEMBRIE, 2016
- de: gcristian [04.12.16]
- RECOMANDĂ
Foarte relaxant!!
Am decis ca de 1 decembrie sa calatoresc in Vrnjacka Banja, socotita cea mai buna statiune balneara a sarbilor!! M-am cazat la hotelul merkur, hotel ce are cele mai multe activitatii spa din statiune!!! Apa este mineral-termala, singurul dezavantaj este ca e mai rece, 28 de grade in piscina!!! Statiunea este frumoasa, renovata, curata!! Statiunea este intr-un parc care este in patrimoniul UNESCO! Parcul este imens, acum era iarna si na un peisaj mai trist fara zapada, dar vara ma gandesc ca e [...] — vezi review [+2 poze]
O zi în Toplița și împrejurimi / TOPLIȚA [HR]
- DECEMBRIE, 2016
- de: dorgo [04.12.16]
- RECOMANDĂ
Wellness Banffy, o trufanda balneara
La drum! Unde sa te duci cand ai 5 zile libere si afara ninge viscolit si e frig? La Spa. La Baile sarate Sangeorgiu de Mures si la Wellness Banffy Toplita, unde te hidromasezi in jacuzzi si te termobalacesti prin saune si piscine cu apa dulce sau sarata. Dupa cum stiti, de multa vreme eu simpatizez cu PMP-ul. Cum? Nu stiti cine e PMP? Nu, nu e vorba de Partidul Miscarii Populare ci de Prietena Mea din Ploiesti. Asadar, impreuna cu PMP, in acest capricios sezon toamna-iarna, am inceput un [...] — vezi review [+28 poze]
Griff Hunguest Hotel [?] / BUDAPESTA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Roseaticu* [04.12.16]
- NURECOMANDĂ








