Impresii și recomandări [pag. 3224 / 10897]
Afișate impresii [32231 - 32240] din total 108964 impresii
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Lale [04.12.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Snow... mâncare bună!!!
Am fost o zi la munte să revedem noi adulții Peleșul (îl mai văzuserăm de vreo 2 ori) și copila să îl vadă pt prima dată dar despre acest subiect vorbim în alt review. După vizita la muzeu ne-am oprit vreo 2 ore pe pârtia Sorica pentru câteva ture cu sania. Bineînțeles că la un moment dat ni se făcuse foame așa că am hotărât să o luăm la picior/mașină ???? către Sinaia. Pe drum nu eram hotărâți ce locație să alegem între Cabana Schiorilor și Taverna [...] — vezi review [+18 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [04.12.16]
Șampania, regele vinurilor sau vinul regilor
"Je bois les etoiles!" / Dom Perignon Undeva demult am întâlnit aceste cuvinte, "șampania, regele vinurilor sau vinul regilor", azi nu-mi amintesc unde dar nu cred că asta contează pentru că citind despre vinurile spumante în general, pot să zic că acesta chiar este regele vinurilor. Se spune că a fost băutura favorită a lui Napoleon Bonaparte și a doamnei de Pompadour, șampania Imperial Brut fiind numită așa în onoarea împăratului. Țarul Nicolae al II-lea al Rusiei [...] — vezi review
La pas prin Horezu și împrejurimi / HOREZU
- DECEMBRIE, 2016
- de: papadie [03.12.16]
- RECOMANDĂ
3 zile la Horezu
De 1 decembrie am decis sa mergem intr-o mini-vacanta la Horezu. In prima zi am vizitat pesterile Polovragi si Muierilor (in aceasta ordine). Desi impresia generala este ca Pestera Muierilor este mai frumoasa, mie mi-a placut Pestera Polovragi deoarece ghida (Felicia) este pasionata de coltul ei de rai din adincul muntelui si de prietenii lilieci care traiesc aici. Este o adevarata placere sa o asculti vorbind despre proprietatile miraculoase ale apelor din pestera sau despre liliecii care [...] — vezi review
Pensiunea Ioana Laviță 2 / VADU IZEI
- DECEMBRIE, 2016
- de: andreeadeutz* [03.12.16]
- RECOMANDĂ
A fost frumos!
Am fost cazati in perioada 2-4 dec 2016. Dupa drumul lung parcurs cu trenul, cand am ajuns a fost exact ce ne-am dorit. o camera calda, o mancare buna si o gazda pe cinste. am fost bine primiti si asta este cel mai important. A fost un weekend reusit si datorita faptului ca a nins si ne-am distrat. Ne vom reintoarce cu placere de cate ori vom avea ocazia. Pensiunea este rustica, din lemn, situata in varf de deal. Mancarea a fost delicioasa si servita cu bolul si platoul (nu la portie). [...] — vezi review
Pensiunea Gura de Rai [Turburea] 3 / TRANSFĂGĂRAȘAN
- DECEMBRIE, 2016
- de: Mumi [03.12.16]
- RECOMANDĂ
O vacanță reușită la Pensiunea Gura de Rai
Am căutat o pensiune pt vacanta de 1 decembrie si, negasind nimic din ce doream în Corbeni si Arefu, am sunat la Pensiunea Gura de Rai. Am vb cu proprietarul la telefon, mi-a spus că are camere libere și am făcut rezervarea. Am întrebat de avans si mi-a răspuns că nu e nevoie! Mai citisem o recenzie aici si doua pe un alt site. Pe facebook erau mai multe detalii, totul părea minunat! In fine, am ajuns. Ce părea minunat s-a transformat în realitate. Gazdele amabile, mâncare [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: Zoazore [03.12.16]
Despre mine pe AFA. Un fel de bilanț
Azi, se vede treaba, sunt pusă pe ”platit datorii”. Poate fiindcă nu-mi place să trec cu ele anul viitor? I-am promis lui @ANILU că voi face și eu un bilanț. Nu-i venise vremea! Se pare c-a venit acum, dar nu voi vorbi numai despre excursii, ci și despre mine. Asta impulsionată de ecoul scris de @Admin aici: vezi impresii ”@webmaster: Probabil îţi vor spune mulţi că eşti parolistă şi verticală (sau mă rog, o vor gândi-o, clar/cert). Dacă aş scrie şi eu la fel, mi [...] — vezi review
Excursii opționale din Punta Cana / PUNTA CANA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Suditu [03.12.16]
- RECOMANDĂ
Excursie Samana cu microbuz si barca
Facuta pe 1 decembrie. Plecare la 6.40 de la hotel. Am fost cu sotia si inca un cuplu de elvetieni. Problema cu ora nu e caci nu culcam pe la 9 si ne sculam la 6. Doar ca nu luam micul dejun care e de la 7 dar luam doua sandvichuri. Mai bine ca facem cura ca te indopi la all inclusive. Microbuz cu 8 locuri dar eram 4 plus sofer. Parca era excursie privata. In 2 ore ajungem in portul Captain, un ponton langa niste dughene. Asteptam o ora barca. Cred ca uitase de noi. Barca mica cu motor. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sighișoara și împrejurimi? / SIGHIȘOARA [MS]
- DECEMBRIE, 2016
- de: Alina Ser [02.12.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Dracula, Danes: Complet dezamăgit!!!
Evitați locația! Prețuri exagerate, mâncare proastă, servicii execrabile, tipsul se retine din rest de catre chelner. Am fost influențați de aprecierile pozitive sa mergem acolo si am incheiat in mod neplăcut o zi superba petrecută în Sibiu. Mâncarea veche, reincalzita si foarte gretoasa lasă mult de dorit. Am fost nevoiti sa ne oprim in altă locație din Sighișoara pentru a mânca ceva. In urma acestei experiente am avut greturi si dureri de stomac. O porție de "prânzul [...] — vezi review
La Mulți Ani România! / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Zoazore [01.12.16]
La mulţi ani, România, la mulţi ani, români!
Braila, 1 Decembrie 2016. Da, sunt la Braila, orasul meu natal. Sunt ACASA, de ziua CASEI mele, ROMANIA. Filozofeala de fata e inspirata de @urjanclaudiu. Aici: vezi impresii Eu doar am facut ce-am zis in ecou: mi-am luat mama de brat si-am mers pe platoul de la Primaria Braila sa vedem parada, sa simtim romaneste! Imi iubesc mama, imi iubesc tara. Doar ca individa care vine-acum in fata voastra, a uitat aparatul foto la Bucuresti. Asa ca poze… doar cu telefonul si doar 7 [...] — vezi review [+12 poze]
Vila Casa Tom 5 / SINAIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: stefan85mt [01.12.16]




