Impresii și recomandări [3205 / 10897]

Afișate impresii [32041 - 32050]
Casa de vacanță Cristiana [Rânca] 3 / RÂNCA
  • IANUARIE, 2017
  • de: Vio29 [06.01.17]
  • RECOMANDĂ

Dezastru total - oare?

Am citit articolul scris de "AZO din Bucureşti" şi pentru ca a implicat "grupul care a venit după ei" mă simt obligată să fac câteva precizări: - grupul nostru a sosit la pensiune în jurul orei 10.45 şi am aşteptat în living să fim cazaţi; - grupul din care a făcut parte "AZO din Bucureşti" a sesizat prezenţa noastră şi au început să devină recalcitranţi folosind un limbaj la un nivel mult inferior suburbanului la adresa “bunicii” (care de fapt este mama gazdei şi [...] — vezi review
Pensiunea Gențiana 3 / CÂMPULUNG MOLDOVENESC

Saracie

2 stele exagerat de multe Zcarcenie max, saracie lucie, atmosfera rece, tacamuri si ustensile la bucatarie mizere, saltele si lengerii din donatii second, usi /geamuri scandura de la 1900, In curte nimic ... m... [...] — vezi review
O zi în Alba Iulia / ALBA IULIA
  • IANUARIE, 2017
  • de: PETROHAND [04.01.17]
  • RECOMANDĂ

Cateva ore in Alba Iulia

La intoarcere de la Salina Turda, in drum spre Brasov, am intrat in Alba Iulia cu gandul de a bea doar un ceai. Intentionam sa stam mai mult in Sibiu, in drum spre casa. Nu stiam mai nimic despre oras, ne-am luat dupa un indicator ce arata spre cetate. Habar nu aveam cum arata si cat este de mare cetatea. O mare ignoranta din partea noastra. Am intrat pe la poarta VII, am luat-o pe jos spre poarta III. Cu toate ca era iarna si frig frumusetea cetatii, fiecare coltisor ne lasa cu gura [...] — vezi review [+7 poze]
Casa de vacanță Cristiana [Rânca] 3 / RÂNCA
  • IANUARIE, 2017
  • de: Azo [04.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Dezastru total

Pareri PRO - Peisaj frumos - Este situata intr-o zona ferita de aglomeratie Pareri CONTRA - Drumul de acces este dezastru si daca ningea putin mai tare nu reuseam sa ajungem - Curentul cade mereu, nu se poate folosi nici macar un feon, atat de slaba este tensiunea - Am inchiriat pensiunea integral (sau cel putin asa ne-am dorit). La telefon ni s-a spus ca in pensiunea vom fi doar noi, cand am ajuns acolo surpiza, toate neamurile gazdei prezente (var, bunica, mama, fata gazdei, concubinu [...] — vezi review
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]
  • IANUARIE, 2017
  • de: IAGARU [03.01.17]
  • RECOMANDĂ

Marius

In general sunt adeptul vacantelor "afara", deoarece raportul pret/calitate este mai bun decat in tara. Anul acesta am vrut sa inceram ceva in Romania pentru a da o sansa si turismului local, dar mai ales pentru ca in urma cu 11 ani am facut o vacanta reusita in zona Arieseni. In plus, intre timp am fost binecuvantati cu un baiat superb care acum are 5 ani si jumatate si am considerat ca este momentul sa invete sa schieze. Zis si facut! Am intrat pe internet si dupa ce am stors ultima vlaga [...] — vezi review
Pensiunea Cora 3 / HAȚEG [HD]
  • IANUARIE, 2017
  • de: AdrianE [03.01.17]
  • NURECOMANDĂ

O decizie neinspirata

Consider decizia mea, de a petrece revelionul 2017 la pensiunea cora din hateg, ca fiind cel putin neinspirata. am fost cazati intr-o camera tripla (nr 27) cu pereti mucegaiti, fara calorifer la baie, cu urme de tintari omoriti pe pereti, fara posibilitate de aerisire (fereastra se deschidea catre un salon de festivitati) iar, cearsafurile erau de cel putin o curatenie indoielnica. privitor la restul conditiilor nu vreau sa fac alte comentarii dar, intr-un cuvint, le consider, cu maxima [...] — vezi review [+1 poze]
Maria Antoaneta Residence 3 / BANSKO

Marirea si decaderea statiunii Bansko

Acum 3 ani am fost in statiune si a fost super fiind incintat de tot asa ca speram sa se vada progresul dar peste tot se vede regresul doar pirtia continua ascendent Cazarea am avut-o la hotel Maria Antoneta un hotel bine pozitionat in buza pirtiei cu transport gratuit la pirtie dar mai rar decit la altii dar pe jos faci 5 min, in apartament loc destul dormitor cu living spatios ff cald iti reglezi singur frigider mijlociu. Hotelul are si piscina interioara dar accesul la ea este incomod in [...] — vezi review [+5 poze]
Park Hotel Gardenia 4 / BANSKO
  • IANUARIE, 2017
  • de: geordan [03.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Jame..

Mai fusesem in februarie de #valentainzdei. Atunci a fost acceptabil. Acum a fost... de n-ar mai fi. Pe rand: Parcarea, chiar si in fata hotelului, e 5 leva pe zi, banii inainte ca la... Hotelul e neingrijit, murdar, canapelele din hol sunt cu perne rupte si murdare. Liftul are viata proprie si te duce... te duce. Camerele (cu balcon) la fel de murdare, mocheta neaspirata, cearceafuri rupte si neschimbate decat dupa scandal. Tv canci, prezent doar cu trupul, "nema card" sunat, rugat, [...] — vezi review
Domogled Hotel 2 / HERCULANE
  • IANUARIE, 2017
  • de: dorothea [03.01.17]
  • RECOMANDĂ

A fost bine!

Tocmai ne-am intors de la revelionul petrecut la Hotelul Domogled din Baile Herculane. Abia dupa ce am achizitionat biletele de revelion am citit forumul, asa ca am plecat cu inima stransa si nestiind la ce sa ne asteptam. Mai multi ani la rand, am petrecut revelionul pe valea Oltului. Ne plac revelioanele cu trei petreceri- inclusiv carnaval, si acesta a fost principiul dupa care am ales. Cat despre Domogled- ce pot sa spun- mancarea si cazarea au fost mult mai bune decat pe valea Oltului. [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Rafael 4 / PĂLTINIȘ [SB]

Despre soare și zăpadă, mâncare bună și oameni simpatici

Ne-am început anul în forță, urcând la Păltiniș, pe 1 ianuarie, după numai 5 ore de somn. Cum să vă zic? Greu și Provocator!!! Numai că natura, cu darurile ei nenumărate, ne-a oferit un spectacol nesperat. Soare-n vârf de pârtie, zăpadă care scârțâia sub ghete, brazi falnici îmbrăcați în mantii argintii, peisaj de-ți tăia respirația. Apoi o ciorbă fierbinte de perișoare acrite cu zeamă de varză. Yumiiii... Ce ne-am mai încărcat bateriile la pensiunea Rafael. O [...] — vezi review [+2 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2202360630035 sec
    ecranul dvs: 1 x 1