Impresii și recomandări [pag. 3203 / 10897]
Afișate impresii [32021 - 32030] din total 108963 impresii
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
- IANUARIE, 2017
- de: Admin [13.01.17]
- RECOMANDĂ
[Slănic] Prolog: detalii, discuţii preliminare
În 2016 v-am ţinut un pic în suspans, amânând anunţul despre Întâlnirea anuală 2017, anunţată de regulă în decembrie. Adevărul e că un pic de suspans nu strică, câteodată - chiar dacă în cazul acesta a fost "involuntar" (întârzierea s-a datorat unor cauze şi motive evident subiective & personale). Iniţial alesesem Valea Oltului. Am realizat însă destul de rapid că, din cauza "focusului" major, preţurile sunt mari iar hotelurile nu chiar atât de renovate precum [...] — vezi review [+4 poze]
Gardaland (parc de distracții) / LAGO di GARDA / PESCHIERA del GARDA
- IANUARIE, 2017
- de: alex silva [11.01.17]
- RECOMANDĂ
Gardaland pe timp de iarna
Salutare! La multi ani tuturor! Pot spune ca suntem unii care am inceput noul an "în deplasare" dar nu în interes de serviciu, ci personal, în scop de relaxare. Si cum noi ne relaxam vizitând locuri noi, iată-ne așadar, in a 4-a zi a anului în mult râvnitul Gardaland! Am pornit acolo după o informare prealabila daca este sau nu deschis parcul. Am chiuit de bucurie, precum un copil ce își primește cadoul așteptat, când am aflat ca e deschis, chiar dacă nu în [...] — vezi review [+12 poze]
Pensiunea Adriana [Moieciu de Sus] [?] / MOIECIU
- IANUARIE, 2017
- de: LoredanaLili [11.01.17]
- NURECOMANDĂ
Bucătărie dezastru, proprietari [...]
De cum ajungi... Proprietarii se iau de tine (din orice motiv)... Nu se poate discuta cu ei, sunt mereu puși pe ceartă sau reproș. Scările de afară sunt adevărate capcane, (fiind din gresie lucioasă) alunecă f tare... existând permanent riscul să. ti spargi capul, să. ti rupi coloana, mâinile sau picioarele. Bucătăria este împuțită la propriu... mobilierul este vechi, urât, murdar și nefuncțional... iar frigiderul mic și doar unul pt o pensiune cu 9camere. Vesela este [...] — vezi review
Vacanța în Maroc / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IANUARIE, 2017
- de: icata24 [10.01.17]
- RECOMANDĂ
Maroc, frumuseti, tristeti si spaime
Pentru iesirea anuala din Ianuarie, am decis Maroc anul acesta din motive financiare (convenabil) plus desigur dorinta vizitarii altei culturi, altui continent. 4 nopti si 5 zile la all inclusive la un resort turistic Eden Andalou in apropiere de Marrakesh. Dupa trei ore si jumatate de zbor am poposit pe Menara International de unde ne-a ridicat taxiul pre platit. Prima impresie, dupa trecerea prin vreo trei cordoane de securitate, calatoria cu taxiul spre resort, ariditatea, pustiitatea [...] — vezi review [+48 poze]
Vacanța în Zanzibar / ZANZIBAR [insula]
- IANUARIE, 2017
- de: mihai.panait [10.01.17]
- RECOMANDĂ
Revelion in Zanzibar
Stateam la plaja cu nevasta mea privind dezolat o mare aflata la vreo 500m de noi asteptand “ sa vina apa”. Mihai, la ce te gandesti? Incerc sa compun review pt am fost acolo… si cum il incepi? Nu stiu! Iata ca au trecut deja 3 zile de cand m-am reintors in tara si tot nu stiu ce sa scriu…. asa incat voi prezenta cat mai multe informatii obiective (din pct meu de vedere) lasand la latitudinea fiecaruia sa traga eventual concluzii… Am tot intrebat in dreapta si in stanga cum e cu [...] — vezi review [+7 poze]
La pas prin Borsec și împrejurimi / BORSEC
- IANUARIE, 2017
- de: Dana2008 [09.01.17]
- RECOMANDĂ
La schi la Borsec... sau nu? ... hotarati dupa ce cititi!
In perioada 3-7 ianuarie 2017, ne-am bucurat de zapada pe partiile din Borsec, intr-o tabara de schi. A fost prima tabara a baiatului meu, asa ca nu am reusit sa ma abtin sa-l las singur, asa ca, l-am insotit. A fost o tabara cu copiii de la Palatul Copiiilor din Tg. Mures la care puteau sa participe si parintii. La o distanta de 119 km. de Tg Mures, se afla localitatea Borsec, in judetul Hargita. Drumul este bun, l-am parcurs in aproximativ 2 ore si un sfert, cu autocarul, pe DN15 pe ruta Tg [...] — vezi review [+36 poze]
Cabana Cristina [Voina] 1 / M-ȚII IEZER-PĂPUȘA
- IANUARIE, 2017
- de: GILENA [09.01.17]
- RECOMANDĂ
Cabana Cristina - un loc cum iti doresti
Am petrecut o noapte si am regretat ca nu am putut sa stam mai mult. Cabana Cristina este construita din lemn si mobilata cu mult bun-gust, curata si cu tot confortul. Are camere mari, bine incalzite desi erau -15C afara. Are o curte larga, cu gratar si leagan... Nelipsiti- 2 ciobanesti superbi, albi. Administartorul discret, fara sa te deranjeze. Curte mare, cu brazi, langa sosea. Regimul este de auto-gospodarire, bucataria perfect utilata. O recomand pentru un weekend reusit, de [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2017
- de: elviramvio [09.01.17]
AFA, între pasiune și patimă
Când Mishu a scris primul ei articol pe acest an, am avut un mic șoc, căci ea a povestit, într-o proporție covârșitoare, parte din ceea ce gândeam și eu, parte din ceea ce îmi propusesem să fie un articol de bilanț al anului 2016, pe care să-l scriu după terminarea sărbătorilor iernii. Și cum de azi s-a mai încheiat un calup de sărbători din viața noastră, cum sunt genul căreia îi place, orice ar fi, să nu tulbure bucuria acestor zile, m-am hotărât să scriu totuși, [...] — vezi review [+2 poze]
Perla Hotel 4 / SLĂNIC MOLDOVA
- IANUARIE, 2017
- de: Vladic [08.01.17]
- NURECOMANDĂ
Hotelul Perla renovat, dar au foarte mari restanțe la deservire
Astăzi ne-am întors din Slănic-Moldova, am stat la Perla****. Hotelul renovat, curat, amplasat într-un loc comod, în imediata apropiere de izvoare, dar nu cred că voi mai reveni anume în acest hotel dacă nu se corectează. Recepția lucrează nesatisfăcător. N-au avut capacitatea, dar nici n-au dorit, inclusiv administrația l-a care am apelat, să cazeze două familii cu cîte doi copii în camere la același etaj sau cît de cît în apropiere, cu toate că în vaucer era [...] — vezi review [+1 poze]
Aqua-Palace Hajduszoboszlo / HAJDUSZOBOSZLO
- IANUARIE, 2017
- de: andi1972 [08.01.17]
- RECOMANDĂ










