Impresii și recomandări [pag. 3200 / 10897]
Afișate impresii [31991 - 32000] din total 108963 impresii
Redescoperă Băile Tășnad / TĂȘNAD
- IANUARIE, 2017
- de: Fiat punto [24.01.17]
Intrebari fara raspuns (centrul SPA de la Alystra Hotel)
Azi 24 ian 2017 fiind liberi eu si sotul meu am hotarat sa petrecem la Tasnad la bai. Am mers pentru prima data la hotel Alystra unde am platit 30 lei intrarea nu am primit bon de casa insa am primit doua bratari de hartie cu nr. 066759 si 066758 apoi inca o bratara pt vestiarul femeilor pt care am mai dat 10 lei. Mentionez ca la barbati nu mai erau dulapuri goale astfel sotul meu trebuia sa-si lase hainele tot la femei??? Am intrat sa ma schimb insa ce sa vezi surpriza nu aveai unde [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- IANUARIE, 2017
- de: ginanov70 [23.01.17]
- RECOMANDĂ
Sejur 4 zile, revelion 2016-2017 cel mai bun raport pret/servicii
Am ales aceasta pensiune partial in baza review-urilor, partial pentru ca ne oferea exact ceea ce noi ca grup de prieteni ne doream si pot spune ca alegerea a fost una foarte buna. Ne-a placut foarte mult locatia, pozele din prezentare sunt reale. Camerele sunt mari, curate si confortabile, asternuturi curate, baia curata, apa calda tot timpul si foarte cald in camera. Gazdele excelente… primitoare, binevoitoare, mancarea buna, atat de buna incat am mai si cerut in plus si de cate ori [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Sabina (ex Vatra Olăresei) 2 / PREDEAL
- IANUARIE, 2017
- de: Maria13* [23.01.17]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand!
Cu ce sa incep? Ca sa nu fiu chiar negativista sau rea o sa incep cu lucrurile bune: au caldura si apa calda. Vila arata bine (pe afara) si sunt aproape de Partia Clabucet. Am ajuns seara. Cand am ajuns la cazare trebuia sa fim foarte atenti la gheata si zapada care ne conducea pana la usa vilei si era foarte nesigura. Cu bagajele dupa noi pe patinoar!!! ???? De cum am intrat am simtit un miros ciudat care ne-a insoti in camere inclusiv. Lumina pe etajul nostru nu functiona. Surpriza cea [...] — vezi review [+8 poze]
Poiana Brașov, așa cum am văzut-o eu... / POIANA BRAŞOV
- IANUARIE, 2017
- de: Floryn81 [23.01.17]
- RECOMANDĂ
Weekend de iarnă în Poiană
În weekendul trecut am petrecut un minisejur în stațiunea Poiana Brașov, destinație unde nu mai ajunsesem din vara anului 2014. Nu a fost un sejur plănuit de multă vreme, așa că înainte cu vreo două zile de a pleca am început să caut pe internet o posibilitate de cazare cât de cât convenabilă ca preț, știut fiind faptul că în această perioadă hotelurile sunt destul de ocupate iar prețurile în Poiana Brașov sunt, în general, mari și foarte mari. Am reușit să fac o [...] — vezi review [+94 poze]
Pensiunea Casa Humor 4 / GURA HUMORULUI
- IANUARIE, 2017
- de: ortenzia [22.01.17]
- RECOMANDĂ
10+++
Nu stiu cu ce incep acest comentariu... dar poate cu felul respectuos in care au corespondat pe e-mail cei de la Casa Humor cu noi, cu flexibilitatea dnei U., cu ospitalitatea cu care am fost intampinati, cu caldura din ochii ospatarilor... De la inceput am fost siguri ca am venit in locul potrivit exigentelor noastre si asa a fost. Si suntem persoane exigente sa lasam modestia la o parte. O pensiune frumoasa unde se imbina bunul gust al interioarelor, mirosul dulce de cedru, linistea, [...] — vezi review
Mănăstirea Turnu Roșu [Turnu Roșu, SB] / AVRIG
- IANUARIE, 2017
- de: AZE [22.01.17]
- RECOMANDĂ
Liniste sufleteasca la Manastirea Turnu-Rosu
Liniste din toate punctele de vedere-asa pot caracteriza vizita scurta la Manastirea Turnu-Rosu cu Hramul Adormirea Maicii Domnului. Si este aproape o minune ca exista aceasta manastire dupa ce in 1761 impreuna cu alte constructii asemanatoare din Transilvania a fost rasa de pe fata pamantului. Primele impresii personale le am din anii 90, atunci cand foloseam poteca Turnu-Rosu-Creasta Fagarasului. Nu era asa cum o vedem astazi. La vizitele ulterioare de fiecare data am descoperit cate ceva, [...] — vezi review [+27 poze]
La pas prin Bucureşti / BUCUREȘTI
- IANUARIE, 2017
- de: Michi [22.01.17]
- RECOMANDĂ
Pe calea Dorobanţi am păşit de mai mult de 20000 de ori
M-am simtit datoare să scriu câteva cuvinte despre Calea Dorobanţi, una din cele mai cunoscute dar şi exclusiviste artere din Bucureşti pentru că am păşit pe ea de mai mult de douăzeci mii de ori. Cum aşa? Am lucrat neîntrerupt mai bine de 35 de ani într-un institut de proiectare a cărui clădire se afla pe o străduţă perpendiculară pe Calea Dorobanţi. Socotiţi şi voi 35 de ani ori cca 280-290 zile/an, dus şi întors. Ţin minte că de regulă veneam pe scara unui autobuz [...] — vezi review [+40 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- IANUARIE, 2017
- de: printesa82 [22.01.17]
AFA... 6 luni cu bune si rele :) !
Buna seara si La Multi Ani 2017! Am decis sa-mi scurtez lista de prieteni (initial vroiam sa o sterg pe toata) pentru ca nu am vrut sa fiu acuzata (datorita articolului lui @dorgo (Dn. doctor pe care il respect) despre pma si altele in care am citit ca... cei new entry "asa este usor sa strang voturi... cu multi prieteni"... asa am inteles eu...) nimic personal insa. In mintea mea a fost ca oricum va voi citi si vota in continuare, insa sincer regret deja (multi ca si Dvs au crezut ca m-am [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Casa Humor 4 / GURA HUMORULUI
- IANUARIE, 2017
- de: eludrila [21.01.17]
- RECOMANDĂ
Minunat
Am petrecut 2 zile | 1 noapte la aceasta pensiune intr-o zi friguroasa de ianuarie si am ramas cu o senzatie de caldura in suflet. Servicii excelente de la cazare intr-o dubla cocheta cu mobilier alb, elegant, curatenie exemplara, acces la piscina intima si sauna ambele f. curate pana la servicii de servit masa traditional, cum ar trebui sa gasim intr-adevar in Bucovina: portii f. generoase, pregatite cu atentie la detalii, ospatare atente si zambitoare, restaurant dragut si ingrijit, toalete [...] — vezi review [+1 poze]
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
- IANUARIE, 2017
- de: sirbumada [21.01.17]
- RECOMANDĂ











