Impresii și recomandări [3204 / 10897]

Afișate impresii [32031 - 32040]
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'

Am ramas cu un gust amar

Dupa Revelion, am decis sa mergem 2 zile la Felix. Am mai fost in 2014 dar trecuse ceva timp asa ca am decis sa mergem din nou, sa facem si noi o baie. Am ales President. Preturile cam tot la fel ca si peste tot. Noi am avut reducere 50 % deoarece ne-am cazat la o penisune care oferea voucher daca te cazai la ei. Ce nu ne-a placut: ar fi foarte multe de spus dar o sa le scurtez. In primul rand nu mi se pare normal vestiarele sa fie la comun, femeile impreuna cu barbatii si copiii. Nu au [...] — vezi review
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
  • IANUARIE, 2017
  • de: dorgo [08.01.17]
  • RECOMANDĂ

Casa Mureseana din Targu Mures

Urarea mea (cam aiurea) Un arici de mare, de-abia iesit din mare, plin de nisip si tatuaje O yola fermecata cu panze de papirus, impletita din nuiele de mahon Un batran maslin din Elada, plin de noduri si cuprins de vraje V-am oferit tuturor, cu drag, de revelion O plaja cu cocotieri de basm din Antile, un minaret din disparutul Babilon Un fir din barba legendara a lui Ahile, v-am adus de Sfantu' IonUn castel de nisip sau din mucava, v-am trimis de-aiurea, de prin Franta sau din Spania [...] — vezi review [+21 poze]
Park Hotel Gardenia 4 / BANSKO
  • IANUARIE, 2017
  • de: sorrin* [07.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Un hotel de 0 stele !!!

Primul lucru dezamagitor de care te lovesti de cum intri in hotel este personalul de la receptie care nu stie engleza mai deloc, nici macar la nivel conversational. Vor sa ajute, incearca sa fie amabili dar nu inteleg ce li se cere. Curatenia... o mare problema. Se face superficial, se schimba prosoapele la 3 zile iar in baie se sterge cu acelasi prosop peste tot. Personalul de la curatenie nu intelege absolut nimic in limba engleza asa ca decat sa te enervezi cerandu-le ceva, mai bine te [...] — vezi review
Descoperă zona Timișu de Sus / TIMIŞU de SUS
  • IANUARIE, 2017
  • de: ANILU [07.01.17]
  • RECOMANDĂ

Peisaj de iarnă la Timișul de Sus

Anul acesta am fost la Timișul de Sus de Revelion pentru a doua oară. Prima dată am petrecut aici Revelionul anului 1995. A fost ceva pe nepregătite, dacă ajungeți voi la Timiș să ne chemați și pe noi, cam așa a fost discuția cu prietenii cu care am petrecut Revelionul anul acesta. Despre locație nu pot spune prea multe. Este de fapt o cabană, proprietatea firmei unde lucrez de când am intrat în câmpul muncii, acum cabana a fost recondiționată și are toate condițiile de [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Diana [Moieciu de Jos] 2 / MOIECIU

Minivacanta frumoasa

Pensiunea este reprezentativa pentru zona in care se afla, o zona deosebit de frumoasa atat iarna cat si vara. Niste gazde care merita toata lauda din partea mea, caracterizati prin amabilitate si curtoazie. Curatenie in permanenta avand in vedere situatia meteo cu multa zapada in care oaspetii intrau cu zapada in pensiune, gazda era foarte atenta si remedia imediat problemele aparute. Caldura din interior si ambientul facea sa dea o nota de confort suplimentar. Bucataria [...] — vezi review [+4 poze]
Filozofări... turistice / DE LA LUME ADUNATE
  • IANUARIE, 2017
  • de: AZE [06.01.17]

Pe zidurile cetatii - sub asediul nametilor

Toata tara se afla sub asediul nametilor, de ce sa fie Sibiu o exceptie? Ninsoarea inceputa de aproximativ 24 de ore a schimbat peisajul cetatii... intr-un peisaj de vis. De fapt tema principala prezentelor impresii de iarna sint fotografiile atasate. Poate pentru soferi nu este un vis, se numeste cosmar alb dar sa stiti ca cel putin arterele principale ale orasului sint cat de cat curatate (nu chiar la negru dar se vede asfaltul bine inclusiv marcajele) iar pe restul de artere se circula in [...] — vezi review [+33 poze]
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA

De ce Vrancea? Pledoarie pentru

Adam se trezește, mahmur după o beție, în Rai. Se uită de jur-împrejur și apoi la el. Ce să vezi, nu mai avea coaste. Speriat, începe să strige:- Doamne, unde-mi sunt coastele?! O voce din cer:- Da' cine voia, astă-noapte, fetițe? Iote că intrarăm și în Noul An, bucuroși și plini de speranțe. Fiin'că mă simt bine, vă urez să vi se împlinească toate dorințele, să aveți parte de un an, 2017, mai bun, mai bănos și mai fericit! Gata, am zis! În ceea ce mă [...] — vezi review [+71 poze]
Descoperă Veliko Tarnovo și împrejurimile / VELIKO TARNOVO
  • IANUARIE, 2017
  • de: irinad [06.01.17]
  • RECOMANDĂ

Din nou la Veliko Târnovo, de data aceasta în minivacanţa de Revelion

Veliko Târnovo ne-a intrat la suflet, atât mie cât şi soţului meu, încă de când am călcat prima oară în el, în noiembrie 2015. De atunci, ne-am propus să revenim ori de câte ori am putea, având în vedere distanţa nu foarte mare până acolo. S-a întâmplat astă-vară, de Sfântă Mărie, în circuitul ce ne ducea la Lovech să trecem prin „oraşul marelui turn” într-un scurt popas de câteva ore atât cât să luăm masa la Ego şi apoi să omorâm caloriile [...] — vezi review [+36 poze]
Ansamblul Dealul Patriarhiei Române / BUCUREȘTI

Palatul Patriarhiei și Palatul Patriarhal

Vă povesteam într-un articol scris luna trecută, istoria pe scurt a unui loc din inima capitalei noastre, Dealul Patriarhiei, un loc pe care nu l-am găsit descris în nici un articol pe acest site deși este foarte important din punct de vedere istoric și este și ușor de vizitat. Dacă biserica Patriarhiei a fost deschisă vizitării mereu (și slujbelor), clădirea unde s-au luat hotărâri istorice pentru poporul nostru, Palatul Patriarhiei cum este cunoscut astăzi, a fost deschis [...] — vezi review [+46 poze]
Cabana Cota 1000 [Bubești, AB] 2 / ARIEȘENI [AB]
  • IANUARIE, 2017
  • de: fbrigita [06.01.17]
  • NURECOMANDĂ

Peisaj frumos, doamna insa e fara acel 'drag' de turisti

Buna, Am fost cazati la Pensiunea Cota 1000 2 nopti - 2 familii cu cate 1 copil. Domnul Eugen este foarte amabil, saritor, insa doamna este foarte acra. Parca ai fi mers la dumneaei asa moca, fara sa fi platit pentru ceea ce primesti. Din pacate lipseste cu desavarsire acel drag de turist. Acest fel de a face tursim lasa gust amar. Toata frumusetea naturii pana la urma nu compenseaza acea ultima impresie pe care ti-o lasa un sejur sau un mini-sejur. Pe langa faptul ca nu are un zambet [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.0413529872894 sec
    ecranul dvs: 1 x 1