Impresii și recomandări [3189 / 10897]

Afișate impresii [31881 - 31890]
Aquapark 'Mureșul Weekend' / TÎRGU MUREȘ
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: dorgo [10.02.17]
  • RECOMANDĂ

Epava si “gogoasa” de la “Week-end”

Cuvant inainte Alaltaieri a nins viscolit, astazi ploua/Ieri a fost cutremur, spuneti-ne si noua/Ce-i cu harababura asta meteorologica/Fara nici un sens, fara nici o logica? /Azi ploua, maine ninge, poate si poimanie/Nu poti sa scoti afara nici un caine! Ce vreme! /Ieri mi-am cumparat sandale noi din piele/Poate apare si primavara ceva mai devreme/Dar credeti ca-i pasa naturii potrivnice de ele? /E-o ploaie dusmanoasa, care ma stropeste, ma uda/Care pica din cer numai ca sa-mi faca mie in [...] — vezi review [+33 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: Andrutu [09.02.17]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Casa Thomas - Dezamagit

Am fost la Casa Thomas ca la pomul lăudat. Din păcate Pizza congelata de la Dr. OETKER e mai gustoasa. După ce am așteptat o ora aproape pentru 4 Pizza în condițiile în care localul mai avea doar 2 mese ocupate, pizza a fost o dezamăgire. Nici măcar copiii, care sunt fan marherita nu au putut sa mănânce decât 1-2 felii și asta pentru ca li se lungisera urechile de foame așteptând. De arătat arata frumos locația, intim, bun gust, cred ca bucătarul era în vacanta sau [...] — vezi review
Cetatea țărănească Câlnic [Câlnic] / SEBEȘ [AB]
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: AZE [08.02.17]
  • RECOMANDĂ

Alti sasi, alta treaba bine facuta - Cetatea Calnic

Am fost cu ceva treaba in judetul Alba astazi si avand cca. o ora la dispozitie pentru rataciri, negasire drum, lipsa GPS (niste argumente mai mult decat copilaresti, dar n-o sa creada nici copiii) am folosit iesirea de pe A1 inainte de Sebes-Alba pentru a accesa DN1/E68 si a circula inca vreo 3km pe acesta pana gasesc intersectia cu 106F drumul care duce la Calnic mai exact Cetatea din Calnic-alta treaba bine facuta de... sasi (la cca. 13 km de Sebes-Alba) Putina istorie Drumul meu de la [...] — vezi review [+34 poze]
La ski în Bukovel / BUKOVEL
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: Criss1975 [08.02.17]
  • NURECOMANDĂ

Bukovel - Ukraina - nu recomand!

Am ales aceasta destinatie de ski dupa ce am primit recomandari de la niste prieteni care mi-au laudat atat partiile cat si statiunea Bukovel. Am plecat din Bucuresti si intrucat am fost un grup numeros (multe masini) am decis sa trecem frontiera pe la Vama din Sighetul Marmatiei. Desi nu aveam mai mult de 15 masini inainte, am asteptat mai bine de 3 ore sa trecem de vama; ca si costuri cerute de "traditia" vamala ucraineana acestea au fost de 30 lei (e bine sa aveti bancnote de 1,5 si 10 [...] — vezi review
Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești] / BUCUREȘTI
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: Andreea201 [08.02.17]
  • RECOMANDĂ

Casuta din povesti

Tocmai ce am fost cazati in "Casuta din povesti"... O casuta de vis pentru a petrecere timpul in mijlocul naturii, casuta este extrem de frumoasa, curatenie la superlativ, decoratiuni f dragute... A fost o escapada minunata. Intr o asemenea zona nu ai cum sa te plictisesti [...] — vezi review [+4 poze]
Silva Hotel 3 / TIMIȘOARA
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: Eric s mom [08.02.17]
  • RECOMANDĂ

Un hotel bun aproape de centru

Hotelul este cotat cu 3*, dar am stat la hoteluri de 4* în condiții mai puțin bune. Amplasare la 15 minute de mers pe jos față de centru. Camera mare, curățenie impecabilă. Personal amabil. Mic dejun îndestulător - pe lângă bufetul suedez, poți alege omletă sau ochiuri. Cafeaua foarte bună- nu este dozator sau aparat, ți se servește la masă. Am ajuns la 10.30 dimineața- camera era gata pregătită. În frigider era o sticlă cu apă din partea casei. Ai la [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: pepsi70ro [07.02.17]
  • RECOMANDĂ

Tara's GastroPub - excelent!

Nu prea obișnuiesc să scriu recenzii după vizitele mele în restaurante, dar acesta mi-a plăcut în mod deosebit și aș vrea să-l recomand tuturor care caută mâncare bună, după rețete originale, la prețuri acceptabile. Am fost de două ori la Tara's GastroPub, un restaurant deschis de curând, la sfârșitul anului trecut, în zona peninsulară, în plin centru istoric al Constanței. Adresa: Bd. Tomis, nr. 6, iar coordonatele gps: 44.175091 / 28.656968. Aflându-se în old town, [...] — vezi review [+22 poze]
O zi în Cisnădie & Cisnădioara / MĂRGINIMEA SIBIULUI
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: AZE [06.02.17]
  • RECOMANDĂ

Cisnadie / Heltau — orasul lucrului bine facut

Vine sasoaica acasa si il intreaba pe Hans: Stii ca slujnica noastra a ramas gravida? Asta e treaba ei-raspunde Hans Dar lumea spune ca tu esti taticul... Asta e treaba mea-spune Hans Pai atunci nu mai stau cu tine... Asta-i treaba ta raspunde Hans Morala: toata lumea sa-si vada de treaba ei si ii merge orasului bine Asa a fost si in Cisnadie, fiecare dintre colonistii sasi si-a vazut de treaba lui si orasul s-a dezvoltat asa cum o vedem astazi. Am fost la Heltau astazi sau Cisnadie [...] — vezi review [+28 poze]
Vila Evergreen 4 / PREDEAL

O cazare foarte buna

Am fost 4 nopti cazati la aceasta vila si suntem foarte multumiti. Vila este pozitionata spre Trei Brazi, pe panta. Are o terasa foarte mare, care vara ajuta foarte mult familiile cu copii pentru ca sunt multe leagane, casute, tobogane si foisoare. Acum era totul acoperit de zapada asa ca nu am beneficiat de ele, dar fiind aproape cabana 3 Brazi (4km), am fost zilnic sus, pe partie la sanius si la Fun Park. Camera noastra (etaj 2, camera 21) e foarte mare si aerisita. E curat, baia e [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
  • FEBRUARIE, 2017
  • de: vega06 [06.02.17]

“Abuzuri și fraude.Conturi închise“

“Abuzuri și fraude. Conturi închise”. Pe blogul AFA si sub acest titlu, Admin a postat ceea ce urmeaza. Dar pentru ca mi s-au adus acuze foarte grave si nu multa lume stie de si urmareste acel blog, am zis sa pun totul aici, la vedere. Si ceea ce spune Admin si raspunsurile mele. Bine asta daca review-ul imi va fi validat. Oricum este vorba de o tema ce merge mult mai bine aici in Ztratosfera. In plus fata de blog, aici exista si avantajul ca pot urca si niscaiva poze :) ”Aseară [...] — vezi review [+15 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.7913010120392 sec
    ecranul dvs: 1 x 1