Impresii și recomandări [pag. 3189 / 10897]
Afișate impresii [31881 - 31890] din total 108963 impresii
Aquapark 'Mureșul Weekend' / TÎRGU MUREȘ
- FEBRUARIE, 2017
- de: dorgo [10.02.17]
- RECOMANDĂ
Epava si “gogoasa” de la “Week-end”
Cuvant inainte Alaltaieri a nins viscolit, astazi ploua/Ieri a fost cutremur, spuneti-ne si noua/Ce-i cu harababura asta meteorologica/Fara nici un sens, fara nici o logica? /Azi ploua, maine ninge, poate si poimanie/Nu poti sa scoti afara nici un caine! Ce vreme! /Ieri mi-am cumparat sandale noi din piele/Poate apare si primavara ceva mai devreme/Dar credeti ca-i pasa naturii potrivnice de ele? /E-o ploaie dusmanoasa, care ma stropeste, ma uda/Care pica din cer numai ca sa-mi faca mie in [...] — vezi review [+33 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- FEBRUARIE, 2017
- de: Andrutu [09.02.17]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Casa Thomas - Dezamagit
Am fost la Casa Thomas ca la pomul lăudat. Din păcate Pizza congelata de la Dr. OETKER e mai gustoasa. După ce am așteptat o ora aproape pentru 4 Pizza în condițiile în care localul mai avea doar 2 mese ocupate, pizza a fost o dezamăgire. Nici măcar copiii, care sunt fan marherita nu au putut sa mănânce decât 1-2 felii și asta pentru ca li se lungisera urechile de foame așteptând. De arătat arata frumos locația, intim, bun gust, cred ca bucătarul era în vacanta sau [...] — vezi review
Cetatea țărănească Câlnic [Câlnic] / SEBEȘ [AB]
- FEBRUARIE, 2017
- de: AZE [08.02.17]
- RECOMANDĂ
Alti sasi, alta treaba bine facuta - Cetatea Calnic
Am fost cu ceva treaba in judetul Alba astazi si avand cca. o ora la dispozitie pentru rataciri, negasire drum, lipsa GPS (niste argumente mai mult decat copilaresti, dar n-o sa creada nici copiii) am folosit iesirea de pe A1 inainte de Sebes-Alba pentru a accesa DN1/E68 si a circula inca vreo 3km pe acesta pana gasesc intersectia cu 106F drumul care duce la Calnic mai exact Cetatea din Calnic-alta treaba bine facuta de... sasi (la cca. 13 km de Sebes-Alba) Putina istorie Drumul meu de la [...] — vezi review [+34 poze]
La ski în Bukovel / BUKOVEL
- FEBRUARIE, 2017
- de: Criss1975 [08.02.17]
- NURECOMANDĂ
Bukovel - Ukraina - nu recomand!
Am ales aceasta destinatie de ski dupa ce am primit recomandari de la niste prieteni care mi-au laudat atat partiile cat si statiunea Bukovel. Am plecat din Bucuresti si intrucat am fost un grup numeros (multe masini) am decis sa trecem frontiera pe la Vama din Sighetul Marmatiei. Desi nu aveam mai mult de 15 masini inainte, am asteptat mai bine de 3 ore sa trecem de vama; ca si costuri cerute de "traditia" vamala ucraineana acestea au fost de 30 lei (e bine sa aveti bancnote de 1,5 si 10 [...] — vezi review
Parcul de Aventură Edenland Park [Balotești] / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2017
- de: Andreea201 [08.02.17]
- RECOMANDĂ
Casuta din povesti
Tocmai ce am fost cazati in "Casuta din povesti"... O casuta de vis pentru a petrecere timpul in mijlocul naturii, casuta este extrem de frumoasa, curatenie la superlativ, decoratiuni f dragute... A fost o escapada minunata. Intr o asemenea zona nu ai cum sa te plictisesti [...] — vezi review [+4 poze]
Silva Hotel 3 / TIMIȘOARA
- FEBRUARIE, 2017
- de: Eric s mom [08.02.17]
- RECOMANDĂ
Un hotel bun aproape de centru
Hotelul este cotat cu 3*, dar am stat la hoteluri de 4* în condiții mai puțin bune. Amplasare la 15 minute de mers pe jos față de centru. Camera mare, curățenie impecabilă. Personal amabil. Mic dejun îndestulător - pe lângă bufetul suedez, poți alege omletă sau ochiuri. Cafeaua foarte bună- nu este dozator sau aparat, ți se servește la masă. Am ajuns la 10.30 dimineața- camera era gata pregătită. În frigider era o sticlă cu apă din partea casei. Ai la [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
- FEBRUARIE, 2017
- de: pepsi70ro [07.02.17]
- RECOMANDĂ
Tara's GastroPub - excelent!
Nu prea obișnuiesc să scriu recenzii după vizitele mele în restaurante, dar acesta mi-a plăcut în mod deosebit și aș vrea să-l recomand tuturor care caută mâncare bună, după rețete originale, la prețuri acceptabile. Am fost de două ori la Tara's GastroPub, un restaurant deschis de curând, la sfârșitul anului trecut, în zona peninsulară, în plin centru istoric al Constanței. Adresa: Bd. Tomis, nr. 6, iar coordonatele gps: 44.175091 / 28.656968. Aflându-se în old town, [...] — vezi review [+22 poze]
O zi în Cisnădie & Cisnădioara / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- FEBRUARIE, 2017
- de: AZE [06.02.17]
- RECOMANDĂ
Cisnadie / Heltau — orasul lucrului bine facut
Vine sasoaica acasa si il intreaba pe Hans: Stii ca slujnica noastra a ramas gravida? Asta e treaba ei-raspunde Hans Dar lumea spune ca tu esti taticul... Asta e treaba mea-spune Hans Pai atunci nu mai stau cu tine... Asta-i treaba ta raspunde Hans Morala: toata lumea sa-si vada de treaba ei si ii merge orasului bine Asa a fost si in Cisnadie, fiecare dintre colonistii sasi si-a vazut de treaba lui si orasul s-a dezvoltat asa cum o vedem astazi. Am fost la Heltau astazi sau Cisnadie [...] — vezi review [+28 poze]
Vila Evergreen 4 / PREDEAL
- FEBRUARIE, 2017
- de: andreea_kamelya [06.02.17]
- RECOMANDĂ
O cazare foarte buna
Am fost 4 nopti cazati la aceasta vila si suntem foarte multumiti. Vila este pozitionata spre Trei Brazi, pe panta. Are o terasa foarte mare, care vara ajuta foarte mult familiile cu copii pentru ca sunt multe leagane, casute, tobogane si foisoare. Acum era totul acoperit de zapada asa ca nu am beneficiat de ele, dar fiind aproape cabana 3 Brazi (4km), am fost zilnic sus, pe partie la sanius si la Fun Park. Camera noastra (etaj 2, camera 21) e foarte mare si aerisita. E curat, baia e [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
- FEBRUARIE, 2017
- de: vega06 [06.02.17]









