Impresii și recomandări [pag. 3186 / 10897]
Afișate impresii [31851 - 31860] din total 108963 impresii
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- FEBRUARIE, 2017
- de: alexgyx [17.02.17]
- NURECOMANDĂ
Masa la restaurant Pensiunea Alex, o catastrofa
Am fost in seara zilei de 12 feb 2017 sa mancam la restaurant. Noi fiind doua familii. Am comandat ciorba de gulas, nu am putut sa o consum deoarece era gretosa, cu foarte mult ulei, si veche. Alta persoana din grup a comandat cartofi prajiti, acestia erau tari si nici macar nu au fost incalziti. Am comandat mujdei de usturoi, acesta mai avea probabil o ora pana a deveni mov la culoare. Am comandat friptura mix de urs si caprioara, bineanteles ca a fost tare si rece. Am folosit un scaun de [...] — vezi review
2017 MiniÎntâlniri 'ad-hoc' - la Târgul de Turism! / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2017
- de: mishu [16.02.17]
Am fost si suntem acolo - TTR 16-19 februarie 2017
Asa cum deja v-a povestit mama Michi aici vezi impresii suntem deja la targ. Despre cei care ne-am intalnit azi (acum cand scriu e inca azi) aici ii mentionez pe Ovidiu (normal ) alias @pepsi70ro insotit de sotie, @elviramvio, @krisstinna, @Michi insotita de Dl Rila, @buterfly, @adrianbogdan, @roth si ne-au mai vizitat si 2 useri: @profesor73 iar pe cel de-al doilea credeam ca i-am retinut numele – Aristidi, insa nu l-am gasit in lista asa ca asta e. Sper ca nu am uitat pe nimeni , daca am [...] — vezi review [+65 poze]
O zi în Sebeș și împrejurimi / SEBEȘ [AB]
- FEBRUARIE, 2017
- de: AZE [16.02.17]
- RECOMANDĂ
Doua ore in Sebes (Muhlbach)
Dupa excursia de la Calnic (impresii aici): vezi impresii de saptamana trecuta, inainte sa ajung in Alba Iulia unde am avut ceva treaba, m-am oprit si in Sebes (Muhlbach in germana, Szaszsebes in maghiara) oras interesant atat din punct de vedere turistic (infiintare in secolul 12), economic (fiind foarte multe firme in zona, doar cine nu vrea sa lucreze, sau cersetoria i se pare mai atractiva, nu are un loc de munca) cat si rutier (cel putin pana s-a construit autostrada A1 era un infern sa [...] — vezi review [+26 poze]
Pensiunea Ruby'nN 3 / VATRA DORNEI
- FEBRUARIE, 2017
- de: bya ilin [16.02.17]
TEAPA: Pensiunea Ruby'nN / trebuia sa fim cazati acolo, dar foarte bine ca nu am fost!
Am facut rezervare la aceasta pensiune prin telefon, inca din decembrie 2016 inainte de sarbatori apoi am platit avansul pe 12 ianuarie 2017 pentru un grup de 20 studenti, pentru 3 nopti pentru perioada 9-12 februarie 2017. Asteptand apoi cu nerabdare minivacanta... Ne-am cumparat biletele pentru calatorie, dar pe 8-02, (cu 24 de ore inainte) in jur de ora 14 primim telefon de la proprietar ca nu ne poate caza, motivand ca s-a stricat centrala si ca ne da banii de avans inapoi. Dezamagire [...] — vezi review
2017 MiniÎntâlniri 'ad-hoc' - la Târgul de Turism! / ÎNTÂLNIRILE AFA
- FEBRUARIE, 2017
- de: Michi [16.02.17]
Mini-micro întâlnire de gradul I la Târgul de turism - 2017
Contextul personal Citisem pe saitul AFA şi pe FB, auzisem şi la TV despre Târgul de Turism din 16-19 februarie. Aflasem că AFA va avea stand, ceea ce m-a umplut de bucurie. Intenţia iniţială era să merg cu ˝aparţinatorul˝ vineri şi sâmbătă numai că legile lui Murphy au funcţionat şi aici. Adică? Dacă vrei cu tot dinadinsul să mergi undeva, fii sigur că se vor ivi obstacole. Cu câteva zile înainte am aflat că nepoata mea din Bacău însoţită de fiul ei, vor veni în [...] — vezi review [+23 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
- FEBRUARIE, 2017
- de: CDR [16.02.17]
- RECOMANDĂ
Am fost cazati in Vila 8 la Club Vila Bran
Buna ziua, Am petrecut 4 zile superbe la Club Vila Bran cu cei doi copii de 15 si 10 ani. A fost frumos, Sambata seara am fost la un foc de tabara, cu muzica folk, vin fiert, Etc. Duminica au fost diferite activitati, plus piscina, sauna, tir cu arcul, jocuri in sala si bineanteles la sanius. Va recomandam atat familiilor cu copii cat si cuplurilor tinere, dar si cuplurilor mai in varsta. Constantin D. din Bucuresti Exista si un minus... Pretul camerei duble superioare in ziua [...] — vezi review [+9 poze]
Casa Merișor 1 / SIBIU
- FEBRUARIE, 2017
- de: Georgeblack [16.02.17]
- RECOMANDĂ
Sejur ideal
Am ales sa petrec sf valentin cu prietena mea in sibiu. Am facut rezervare la casa merisor, unde inca de la prima discutie gazda mi. a dat impresia de persoana serioasa si gata oricand sa ofere tot ce-i mai bun ptr oamenii care urmeaza sa ii calce pragul casei. Ne. am cazat intr. o camera dubla, foarte curata si cocheta. Raportul pret / cazare extraordinar de bun. Cu toate dotarile si f. aproape de piata mare, ne. am simtit f. bine. Am citit si recenzii rautacioase, patul nu scartaie, [...] — vezi review
Croaziere cu Costa Diadema / CROAZIERE
- FEBRUARIE, 2017
- de: cristinutza58 [16.02.17]
- NURECOMANDĂ
Costa Diadema - Niciodată! Horror
Groază!!! GROAZĂ! Abia așteptam să coboaram, după o săptămână de iad!!! Cei mai mercenari salariati din turism pe care i-am întâlnit în numeroasele mele călătorii, managerii nu au absolut nici o considerație pentru pasageri, numai pentru afacerea lor. Familia mea traieste pe diferite continente, prin urmare, ne-am gândit ca o săptămână, împreună într-o croazieră ar însemna atât odihnă și comuniune, ceva de care sa ne amintim cu drag. Am rezervat împreună, [...] — vezi review
O zi în Antwerpen (Anvers) / ANTWERPEN [ANVERS]
- FEBRUARIE, 2017
- de: cristina47* [15.02.17]
- RECOMANDĂ
Anvers, în februarie (I)
Am avut intalnire cu „Doamna Catedrala”, duminica dimineata. Am ajuns cam intr-o ora, venind de la Bruxelles. Desi citisem review-urile si stiam la ce sa ma astept, frumusetea ei m-a surprins. Nu ma mira ca este supranumita „Catedrala trenurilor”, sau „Biserica feroviara”, sau „Templul marmurei”. Nu mai dau detalii despre constructie, cele 4 feluri de marmura… fiindca au facut-o altii inaintea mea. In topul intocmit de Le Figaro lefigaro.fr/voyages/2015/ ... rs-le-monde.php [...] — vezi review [+17 poze]
City Comfort Villa [?] / BUCUREȘTI
- FEBRUARIE, 2017
- de: AZE [15.02.17]
- RECOMANDĂ








