Impresii și recomandări [3193 / 10897]

Afișate impresii [31921 - 31930]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: abancor [09.05.17]
  • RECOMANDĂ

Băile Balotești

Motto Cine sapă, dă de apă! Alt motto -Ce-i mai rece decît apa rece? - Apa caldă! (banc din Epoca de Aur) Spoiler alert! Cine nu vrea să știe dinainte cum se prezintă toboganele de la Therme, să nu se uite la clip! Argument Toată lumea știe deja la ce să se aștepte de la Therme, știe că sînt 3 zone, că piscine, că tobogane etc. Așa că, pentru că poate nu vin cu cine știe ce noutăți, mă voi întinde fără limită, povestind, deloc concis, ce am [...] — vezi review
[Alte] Biserici, mânăstiri în București și împrejurimi / BUCUREȘTI

Monumente istorice și spirituale - Top 5 biserici bucureștene

Toate saiturile cu profil turistic alcătuiesc tot felul de topuri în care încadrează monumentele istorice, minunile naturii, locurile inedite ale Mapamondului. „Cel mai frumos... ”, „cea mai vizitată... ”, „cea mai populară... ” – atracție turistică, destinație, loc inedit: sunt mii asemenea de topuri ce pot fi vizualizate pe Internet. Bineînțeles că ele sunt în mare parte subiective, părerile aparțin realizatorilor; uneori, sunt implicate în aceste topuri și [...] — vezi review [+24 poze]
Pensiunea The Ghetto 4 / BUȘTENI
  • IANUARIE, 2017
  • de: monicat [26.04.17]
  • RECOMANDĂ

O vacanta ok

Ce mi-a placut: Camera destul de spatioasa, patul confortabil, caldura si apa calda non-stop (desigur, ar fi trebuit sa fie regula peste tot, dar am fost si in locatii in care se zgarceau mult la caldura), curatenie zilnic, consumabile asigurate, prosoape schimbate cand ceream Micul dejun foarte bun si variat, patronul s-a straduit tot timpul sa pregateasca altceva in fiecare zi, de fiecare data foarte bun. Ne aducea paine calda si pregatea aperitive calde foarte bune in fiecare dimineata. [...] — vezi review [+6 poze]
Muzeele Vienei / VIENA
  • IANUARIE, 2017
  • de: VOIAJ [20.04.17]
  • RECOMANDĂ

Un strop din Viena-Vienner Secession

Daca mergeti la Viena nu ratati muzeul Secesion situat pe Friederichstr 12, o cladire care cu siguranta va atrage atentia prin cupola aurita, dar priviti cu atentie si intrati ca merita. Program 10-18 de marti pana duminica, intrarea 10 eur/pers. Cladirea muzeului ea insasi exponenta a curentului Art Nouveau a fost ridicata in 1897 de arh Joseph Maria Olbrich care impreuna cu pictorul Gustav Klimt au fondat miscarea Seccesion (art nouveau) in Austria. Aceasta miscare va avea influente in [...] — vezi review [+12 poze]
Vacanța la Roma / ROMA

Roma in 3 zile

Hello! Dupa ce am tot citit diverse recenzi pe acest site, care m-au ajutat in călătoriile mele am decis sa-mi împărtășesc si eu experiențele. Prima întâlnire cu Roma a fost in anul 2014, ca apoi in Ianuarie anul acesta sa revin. De aceasta data am stat 2 nopti, 3 zile. Am luat bilete low-cost, am platit 56 de eur pt 2 persoane zbor dus-intors. De la aeroport Ciampino (care este mai mic fata de Fiumicino - unde poti ajunge si cu trenul direct in aeroport) exista autobuz care te [...] — vezi review [+7 poze]
Tisa SPA aquapark (acoperit) / BĂILE OLĂNEȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: pablyto [13.04.17]
  • RECOMANDĂ

Cum sa te distrezi in Baile Olanesti - Tisa SPA

Era o zi destul de friguroasa de ianuarie si stateam de vorba cu gasca mea, unul dintre prieteni a zis ce buna ar fi o baie fierbinte. Atunci am zis sa mergem la Calimanesti sau la Olanesti sa facem o baie fierbinte. Am ales Baile Olanesti. Repede in masini si in jumatate de ora eram in statiune. Piscina pe care am ales-o apartine hotelului Tisa. Hotelul Tisa are un modern centru Spa, care cuprinde trei bazine cu apa calda, sauna, detoxifiere, fitness. Preturile de intrare difera in functie [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în Craiova și împrejurimi / CRAIOVA

Unde mâncăm rapid în Craiova? Autoservirea M&D

În trecere prin Craiova... Eram cumva presați de timp dar și de... foame! :) Nici nu se punea problema să ne oprim la vreun restaurant - ar fi durat prea mult. Și totuși nu eram încântați de ideea de fast-food; am fi mâncat o ciorbiță, o fripturică, o mâncare gătită... Și cum netul este prietenul călătorului, nu ne-am lăsat în voia sorții, ci am căutat ceva în drumul nostru. O autoservire ar fi fost varianta rapidă care să ne împace și foamea și poftele. Și [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în zona Ruse? / RUSE
  • IANUARIE, 2017
  • de: irinad [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

La Strada, eleganţă italiană în centrul oraşului Ruse

Cum minivacanţele de Paşte şi 1 Mai bat la uşă şi cum mulţi compatrioţi vor dori să le petreacă în ţara vecină şi prietenă de la sud de Dunăre, m-am gândit că ar prinde bine un articol despre un local din Ruse, în ideea că cineva ar putea să se oprească în trecere mânat de foame, de aceea vă voi povesti experienţa noastră de acolo. Pe când ne întorceam către casă din minivacanţa revelionului 2017, de la Veliko Târnovo, echipa a votat în unanimitate să luăm [...] — vezi review [+27 poze]
Muzeul de istorie Suceava - Muzeul Bucovinei / SUCEAVA
  • IANUARIE, 2017
  • de: CATAAS [26.03.17]
  • RECOMANDĂ

Muzeul de istorie al Bucovinei - un obiectiv ce nu trebuie ratat

Deoarece s-au arătat doritori pentru o posibilă întâlnire sau mini-întâlnire AFA în zona Bucovinei, sau cel puţin vor fi doritori care vor dor să îşi petreacă concediul în zonă, vin cu sugestia de a include în lista de obiective ce trebuie văzute Muzeul de istorie al Bucovinei. Şi asta pentru că a fost recent renovat, redeschiderea acestuia fiind în 2016. Muzeul dispune de 27 de săli şi cuprinde expoziţii permanente dar şi cu caracter temporar, precum şi săli [...] — vezi review [+2 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
  • IANUARIE, 2017
  • de: plummy [10.03.17]

Lacrimi pentru Rigopiano - Paradisul devenit infern si sicriu inghetat

Nu stiu daca acest review isi are locul aici, insa simt nevoia sa va impartasesc ceea ce am in minte legat de acest subiect, pe care cu siguranta o parte din voi il cunoasteti. Hotel-Spa Rigopiano - Italia, regiunea Abruzzo. Am cunoscut existenta sa numai DUPA tragedie. Dar cu siguranta era un loc in care mi-as fi dorit sa ajung, daca l-as fi vazut inainte. Si probabil, multi dintre voi la fel. Sau poate unii dintre voi ati si ajuns acolo, dar nu ati scris despre asta. Pentru cei care nu [...] — vezi review [+4 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.8966910839081 sec
    ecranul dvs: 1 x 1