Impresii și recomandări [3196 / 10897]

Afișate impresii [31951 - 31960]
Complexul de temple Angkor Wat / SIEM REAP
  • IANUARIE, 2017
  • de: rentea [08.02.17]
  • RECOMANDĂ

Cambodgia si Angkor Wat, ce minunatie!!!

Cambodgia - o destinatie exotica de-a dreptul, cred ca nu mi-as fi inchipuit niciodata, cand eram mai mic, ca voi ajunge vreodata sa calc pe aici. In fond, ce stim despre Cambodgia? Ca a fost razboi aici... si am mai auzit de Khmerii rosii, niste criminali care au terorizat populatia zeci de ani … aaa! Si il mai stim, poate, pe Pol Pot, fost lier al Khmerilor Rosii, unul dintre cei mai nenorociti criminali din istoria omenirii. Toate acestea sunt detalii triste despre o tara care incearca [...] — vezi review [+9 poze]
Roberto Hotel 3 / SLĂNIC [PH]
  • IANUARIE, 2017
  • de: Iorddy [08.02.17]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagitor de prost

Scump si prost... Din cauza că încearcă să de extindă și neglijat hotelul. Seara am mancat niste paste carbonara foarte uscate la restaurantul hotelului incat pus apa peste ele... sa cer extra sos nu am vrut sa vina si cu un bonus... ca cine știe. Nu mai spun ca am vorbit cu ei ca suntem 2 adulți și un copil de 8 ani, si ni s-a zis ca e micul dejun inclus, dar surpriză copilul nu era inclus la masă. Cum vine asta? Mobila deteriorata, mocheta arsă, peretii jegosi si in cameră [...] — vezi review [+3 poze]
La ski în Bansko / BANSKO
  • IANUARIE, 2017
  • de: Chloe [08.02.17]
  • RECOMANDĂ

Ski in Bansko

Pentru prima iesire la ski in afara tarii, am ales Bansko. Deoarece auzisem tot felul de povesti de groaza legate de aglomeratia din timpul vacantelor scolare, am decis sa chiulim copilul din ultima saptamana de scoala si sa ne petrecem vacanta de ski cu o saptamana inainte de vacanta propriu-zisa. Distanta ce desparte Bucuresti de Bansko este de aprox 550 km si noi am strabatut-o in circa 7 ore si jumatate, cu 2 pauze scurte de dezmortire. Drumul a fost curat, liber si nu am intampinat [...] — vezi review [+44 poze]
Unde mâncăm în Zărneşti? / ZĂRNEȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: Testosu' [07.02.17]
  • RECOMANDĂ

In Zarnesti, la Casa Rustica

Nu eram prea decis in a scrie despre restaurantul unde am mancat in fiecare seara, in micutul nostru sejur de la Zarnesti, dar cautand pe AFA, la capitolul Restaurante din Zarnesti si imprejurimi, nu numai ca nu figura niciun restaurant din Zarnesti dar nici cele din imprejurimi nu sunt prea bine reprezentate, de fapt doar 2 si alea cu recenzii negative (nu stiu ce s-a intamplat cu Restaurantul si Cabana Plaiul Foii dupa renovare, care este acum calitatea serviciilor oferite, dar in trecut pana [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: mishu [07.02.17]
  • RECOMANDĂ

Modelandu-ma dupa varsta baietilor am ajuns la bistro Modelier

Cand copiii ti-au crescut ii ai pe langa tine tot mai putin si tot mai grabiti, si atunci incerci sa folosesti orice ocazie ca sa te mai poti bucura de ei. Am ajuns sa ma vad cu copiii mai putin decat cu colegii de serviciu, dimineata cand cel mic intra la dus si ne uram o zi frumoasa, iar seara cand vin de la antrenament undeva dupa 10 seara. Sa nu credeti ca in weekend e mai bine, iarasi antrenamente, ore lucrate in plus, lectii, gatit, curat si altele, asa incat timpul se scurge in mare [...] — vezi review [+25 poze]
Pensiunea Casa Coca 2 / AZUGA
  • IANUARIE, 2017
  • de: gabiloi [06.02.17]
  • RECOMANDĂ

O vacanta frumoasa

Am fost intr-o vacanta cu inca doua familii la pensiunea Casa Coca Ne-am simtit extraordinar de bine, o casa primitoare cu gazde minunate cu mult bun simt si ca sa ma intelegeti mai bine va relatez ca veneam de la partie si eram asteptati cu tuica fiarta si serviti mai ceva ca la un restaurant, le-am spus ca vom face o varza calita cand ne intoarcem si am gasit varza facuta si mamaliguta, nenea Gelu gazda aprindea gratarul si ne facea friptura, ne-am simtit rasfatati iar tanti Coca spala [...] — vezi review
La pas prin Zărnești și împrejurimi / ZĂRNEȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: Testosu' [05.02.17]
  • RECOMANDĂ

Iarna la Zarnesti!

Chiar daca suntem iubitori de munte, ne “aventuram” pe trasee mai dificile, pe creste si varfuri doar in sezonul de vara/toamna. Consideram ca turele pe munte iarna, vorbesc de cele pe varfuri si creste, nu sunt pentru nivelul nostru de pregatire fizica, tehnica si echipare corespunzatoare. Una este vara cand potecile marcate sunt bine evidentiate si se pot parcurge mai usor, alta este iarna cand trebuie pentru a nu te “scufunda” mai mult sau mai putin in zapada pufoasa sa utilizezi [...] — vezi review [+57 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • IANUARIE, 2017
  • de: Aurici [05.02.17]
  • RECOMANDĂ

[Lente cafenea-restaurant] Quiz și papa bun la Lente

Îmi place să ies din sfera casei, cui nu-i place? Dar mai ales îmi place să fac lucruri și caut să experimentez tot felul, în general ce n-am putut să fac în alte momente ale vieții, din motive mai mult sau mai puțin dependente de mine. Și cum capitala noastră îmi oferă cu vârf și îndesat oportunități nu trebuie decât să-mi fac timp și îmi fac în general, chiar dacă bifez într-un ritm mai lent decât îmi doresc din lista lungă, cu lucruri pe care vreau să le fac. [...] — vezi review [+26 poze]
Descoperă Vatra Dornei și împrejurimile / VATRA DORNEI
  • IANUARIE, 2017
  • de: Dana2008 [04.02.17]
  • RECOMANDĂ

Vatra Dornei, Pârtia 'Dealu Negru', Pasul Tihuța și vizita la Hotelul Castel Dracula***

În a treia zi, la micul dejun, domnul profesor de schi ne anunță ca vom merge pe Pârtia "Dealu Negru" până la prânz, după care vom lua masa și vom pleca spre casă, cu oprirea promisă la Castel Dracula din Pasul Tihuța. Numele pârtiei sună înfricoșător, mintea asociază imediat "Dealu negru"= pârtie neagră, băiatul meu începe a se smiorcăi că el nu merge, ca vrea tot la Pârtia Veverița, că îi este frică... profesorul ne spune că nu este o pârtie grea, are doar [...] — vezi review [+40 poze]
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata? / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA

Restaurant Coziana - Caciulata

Nu am fost niciodata atat de dezamagita de un local incat sa scriu pe vreun site impresiile mele negative, insa de data asta... la restaurant Coziana din Caciulata... nu am mai rezistat si m-am gandit ca parerea mea poate ajuta pe cineva care citeste articolul sa nu faca greaseala de a intra sa manance aici... Inca de cand am intrat nu am fost incantata de local dar fiind sambata seara, nu am gasit masa libera la alt local in zona si am zis... sa-i dam o sansa (am fost 4 adulti si 2 copii). [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2934029102325 sec
    ecranul dvs: 1 x 1