Impresii și recomandări [3165 / 10896]

Afișate impresii [31641 - 31650]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: diana2015 [25.03.17]
  • NURECOMANDĂ

La Ceaunul Crăpat - nu recomand

Încep prin a spune, pardon scrie, că nu mi-am făcut un țel din a găsi 'nod în papură' pentru recenzii dar... asta e... Sincer nici nu vroiam să scriu dar la insistențele câtorva persoane am zis bine, fie. Deci... vineri 24 martie anul de grație 2017, o colegă îşi serbează ziua de naştere. Având biroul pe strada Maria Rosetti a zis să mergem la prânz să mâncăm undeva foarte aproape. La Ceaunul Crăpat ni s-a părut o alegere foarte bună fiind la 3 minute de mers mai [...] — vezi review [+7 poze]
Biserica (Mănăstirea) Mărcuța / BUCUREȘTI

Mărcuța nouă

Pe bulevardul Pantelimon din Bucuresti, cam vis-à-vis de intrarea in spitalul Pantelimon se afla o cruce de piatra inalta de peste doi metri. Aceasta cruce de piatra marcheaza intrarea pe strada Biserica Marcuta ce duce catre Manastirea Marcuta. Prin tineretile mele am locuit pe aceasta strada, in blocul din spatele bulevardului insa niciodata nu am avut curiozitatea sa explorez aceastra strada care nu este prea lunga. Acest lucru s-a intamplat in primavara lui 2017, in minunata zi de 23 [...] — vezi review [+59 poze]
Vacanța în Atena / ATENA

Pe urmele zeilor in Atena

Bine v-am regasit, dragi calatori! M-am intors cu o noua povestire, de data aceasta din Atena pentru ca dupa Roma (vezi impresii), unde puteam sa mergem decat la sora acesteia. Ce-i drept, nu a fost o alegere, nici macar nu ne planuisem o vacanta. Disclaimer: excursia a fost acum 2 saptamani si jumatate, motiv pentru care nu mai am informatiile asa recent intiparite in minte si de aceea nu am precizat fiecare obiectiv vizitat. Povestea incepe cam asa: Eu eram in sesiune si de drag ce [...] — vezi review [+37 poze]
Cristal-Stadion Hotel 2 / SINAIA
  • MARTIE, 2017
  • de: Ellena1* [24.03.17]
  • NURECOMANDĂ

Categoric NU

Personalul e Ok, curatenia din camera ok. DARRRR daca faceti greseala sa platiti masa aici, nu veti putea comanda de pe card nimic altceva in afara de apa plata sau minerala. sa nu comandati niciodata carne sau peste au un gust si un miros persistent de ranced carnea de pui e foarte sarata cu alte cuvinte nu sunt proaspete. sunt decongelate dupa un timp indelungat de congelare. wi-fi nu merge deloc desi au unul cu parola, la acela nu veti avea acces, baza de tratament nu este completa sala [...] — vezi review [+1 poze]
Salina Tîrgu Ocna / TÎRGU OCNA [BC]

Mina Trotuș, Salina Tărgu Ocna

“Presărată prin negura timpului se cerne istoria sării, a aurului alb” Întâlnirea AFA din martie 2017 în zona munților Nemira a fost primită cu bucurie de foarte mulți dintre noi și asta s-a văzut și prin numărul apreciabil de înscriși, ceea ce i-a dat ceva de lucru Adminului. Nouă mai puțin. Dar ce vedem în zonă? Întrebare simplă, răspuns dificil căci anul trecut la Cinciș excursia de sâmbătă a fost un regal cu ghizi de excepție. Aici, la Slănic, obiective [...] — vezi review [+35 poze]
Unde mâncăm în Roma? / ROMA
  • MARTIE, 2017
  • de: belcris [24.03.17]
  • RECOMANDĂ

Trattoria Moderna, Roma

Din mai multe cautari pe net si la fata locului, din cele 5 zile petrecute in Roma am ajuns la Trattoria Moderna, cu ospatari si patron (bucatar-Big Liviu) români. Asadar, mancarea:nota 10 pt calitate, gust, prezentare si cantitate. Nu mai stiu denumirea produselor, dar au fost paste, porc, pui, cartofi la cuptor cu rozmarin si doua deserturi (unul cu fistic, ceva ca inghetata si al doilea cu ciocolata, gen tort-extraordinar). Paine neagra, vinul casei -foarte bune. Preturi, sper sa nu [...] — vezi review
Sfaturi utile pentru vacanța în China / OBIECTIVE DIVERSE
  • MARTIE, 2017
  • de: AZE [23.03.17]
  • RECOMANDĂ

China - vacanţa standard (I)

Se duce vestea: Chinezii au reusit sa sparga pagina de internet a Pentagonului. S-a aflat si in ce fel au reusit: Fiecare a incercat cate o parola... Asa este, tocmai m-am intors din tara imensa a poporului chinez si prima impresie care am avut-o ajuns in tara si iesind pe strada a fost: unde sint toti oamenii, ce s-a intamplat aici? Articolul de mai jos va fi o descriere ale unei excursii standard. De ce am numit-o asa? Deoarece majoritatea agentiilor care organizeaza excursii in aceasta [...] — vezi review [+24 poze]
Ibis Styles Hotel Bremen Altstadt 2 / BREMEN
  • MARTIE, 2017
  • de: tripyy [23.03.17]
  • RECOMANDĂ

Ibis Styles Bremen Altstadt - Recomand

Am fost cazati recent la acest hotel pentru 2 nopti in mini vacanta in Germania. Planul initial era sa avem o cazare in Hannovra, una in Bremen si una in Hamburg. Dar cum in Hanovra nu am gasit cazare decenta la un pret convenabil din pricina CEBit (desi am cautat de prin luna decembrie- poate trebuia mai din timp...) am optat pt cazare de 2 nopti la Ibis Styles Bremen si nu am regretat. In primul rand mentionez ca am facut rezervarea direct la ei, dupa ce m-am inscris in programul lor de [...] — vezi review [+16 poze]
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA

Impresiile unui junior participant la prima intalnire AFA

In primul rand felicitari intregii echipe, care a depus eforturi deosebite pentru buna reusita a actiunii AFA 2017. Fiind la prima intalnire la care participam, eu cu "apartinatoarea", am fost impresionati de calitatea membrilor pe care am avut placerea de a-i cunoaste pe parcursul acelor zile de neuitat. Am fost cazati la vila Pufu, intr-o garsoniera cu spatiu generos, cu barne din lemn pe plafon. Mult asteptata si preacomentata actiune "berbecutii" a fost de un real succes, amplificat de [...] — vezi review [+28 poze]
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
  • MARTIE, 2017
  • de: robert [23.03.17]
  • RECOMANDĂ

A fost bine, bine! Ba nu, a fost foarte bine!

Întâlnirea AFA 2017! Să mă duc sau să nu mă duc? Mai fusesem și la Predeal, oarecum incognito și probabil din acest motiv nu a fost foarte bine, nu am interacționat cu foarte multă lume! Zic, nevastă hai să mai încercăm o dată, a doua oară o fi cu noroc! Vineri dimineața am purces la drum. Am ales Valea Prahovei pentru a trece și prin Târgul Secuiesc, pe unde nu am mai fost de mulți ani și ne-am întors prin Moldova. Eu nu sunt ca Marius Gaudi un fan al mersului cu [...] — vezi review [+24 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3437600135803 sec
    ecranul dvs: 1 x 1