Impresii și recomandări [3162 / 10896]

Afișate impresii [31611 - 31620]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU

Nota 10

Da! Totul a fost de nota 10: locatie, conditii de cazare si nu in ultimul rind personalul. Am petrecut aici trei zile minunate! Vom reveni cu drag. Recomand pentru familii duplex-ul. In ceea ce priveste bucataria... preparatele sunt EXTRAORDINARE! Ca si concluzie: Daca vreti un sejur reusit alegeti aceasta locatie. Apropo... vecin cu resortul este [...] — vezi review
Ibis Munchen City Ost Hotel [?] / MUNCHEN
  • MARTIE, 2017
  • de: andutu [29.03.17]
  • RECOMANDĂ

Sejur placut

Am avut ocazia sa vizitez Munchenul in luna martie a acestui an cu ocazia unei expozitii. Deplasarea am facut-o cu Tarom, zbor ok, fara probleme, 2 ore linistite la dus 1h si 50 min la intors. Hotelul este situat la cca 4,8 km de centrul orasului, dar sunt suficiente mijloace de transport care sa va duca si sa va aduca. Exact langa hotel este un market Kaufland, pe 2 niveluri, numai bun sa0ti iei ceva de rontait si niste apa, suc, etc. Atentie, este deschis pina la ora 20. Eu am patit-o in [...] — vezi review [+8 poze]
Howard Johnson Paragon Hotel 4 / BEIJING
  • MARTIE, 2017
  • de: AZE [29.03.17]
  • RECOMANDĂ

Howard Johnson Paragon Hotel Beijing

Howard Johnson Paragon din Beijing-capitala Chinei nu era hotelul ales de mine, era selectat de catre organizatorii excursiei la care am luat parte, eu zic ca au selectat bine. Hotelul situat central la doar un sfert de ora de mers pe jos pana la cel mai important obiectiv turistic din Beijing Piata Tian, anmen si Orasul Interzis dar nu numai este unul de 4 stele, confortul si serviciile gasite aici demonstreaza acest lucru. Accesul la hotel Glumesc bineinteles, nu cred ca vreun turist va [...] — vezi review [+22 poze]
Imperiala insulă Capri / Insula CAPRI
  • MARTIE, 2017
  • de: alinna [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

O zi in insula Capri

Una dintre cele 7 zile de vacanta petrecute in Italia a fost dedicata insulei Capri. Fiind cazati in Sorrento, am luat ferryboat-ul Carremar (28 E dus-intors) din port si dupa aproximativ 30 de minute paseam pe taramul acestei insulite, in portul Marina Grande. Desi planuisem sa facem turul insulei pe cont propriu, pe ferryboat ne-a intampinat un domn simpatic, care ne-a propus sa cumparam o excursie ce parea a oferi tot ceea ce doream sa vedem. Ne-am hotarat sa mergem in turul propus de [...] — vezi review [+10 poze]
Vacanţa în Dominicana / #EXCURSII REP. DOMINICANA
  • MARTIE, 2017
  • de: Tunader [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

Sejur minunat in Republica Dominicana

Ne-am hotarat luna asta (martie 2017), in ultimul moment, sa facem o escapada in Caraibe. Deoarece Republica Dominicana e o destinatie relativ cunoscuta si recomandata, am optat pentru o saptamana pe aceasta insula frumoasa. Initial planuiam sa mergem in nordul insulei, in zona Puerto Plata, unde preturile erau considerabil mai avantajoase, dar, dupa ce ne-am informat pe niste forum-uri in legatura cu plajele si cu vantul puternic din zona, am ales, pana la urma, Punta Cana. Ne doream sa [...] — vezi review [+5 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: robert [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

''La ceaunu' crăpat'' am mâncat și am băut, da n-am crăpat

Duminică seara! O întâlnire între prieteni. Venea și cineva din provincie pe care nu îi cunoscusem personal și trebuia să-l impresionez cumva;). Ca de obicei a căzut în sarcina mea să organizez întâlnirea. Dar unde? In primul rând trebuia ceva central și cum eram sătul de tradiționalele Caru cu bere, Hanul berarilor sau Hanul lui Manuc, iar dupa centru vechi eu nu mă omor, am căutat altceva! Am apelat la prietenul Tripadvisor unde sunt părerile strict ale cliențior ce au [...] — vezi review [+12 poze]
Club Vila Bran 3 / BRAN
  • MARTIE, 2017
  • de: VioMarius [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

Relaxare, petrecere și voie bună

Am fost pentru doua zile la Club Vila Bran, in total 3 persoane. Am ramas cu totii placut impresionati. Cazarea a fost foarte buna, camera curata, bine dotata si foarte spatioasa. Complexul este imens, si dispune de toate facilitatile posibile: locuri de joaca pt. copii, piscina, sauna, mini gradina zoologica, teren de tenis, sala de jocuri etc. La restaurant mancarea a fost foarte buna, chelnerii foarte atenti cu clientul si atmosfera placuta. Ca sa vizitezi toate lucrurie interesante [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: Lale [28.03.17]
  • RECOMANDĂ

Pofta de burgeri - Burger Van Bistro cei mai buni de pana acum!

Localizare Burger Van Bistro - strada George Vraca 4 Zilele astea mi s-a facut pofta de burgeri. Spre dezaprobarea multora probabil eu sunt fan fast-food. Mananc cat pot de rar dar se mai intampla din cand in cand. Mancasem burgeri buni la Hard Rock Cafe dar de data asta voiam sa merg in alta parte. De cele mai multe ori caut pe net localurile in care vreau sa ajung. Intrasem pe [***] sa vad lista cu localurile cele mai bune. Asa ne-am hotarat sa mergem la Vivo acest local fiind pe locul 1. [...] — vezi review [+6 poze]
Salina Tîrgu Ocna / TÎRGU OCNA [BC]
  • MARTIE, 2017
  • de: Zoazore [27.03.17]
  • RECOMANDĂ

”Castelul de sare” - Salina Tg. Ocna

"Sarea gemă (Halit) este o clorură naturală de sodiu (natriu) cristalizată în sistemul cubic. Numită popular sare de bucătărie, rezultă (în laborator) prin reacția chimică: HCl (acid clorhidric) + NaOH (hidroxid de sodiu) = NaCl (clorură de sodiu) + H2O (apă). Se prezintă sub formă de cristale cubice, incolore, cu gust sărat, solubile în apă (37,7% la 0°C, 39,12% la 100 °C), greu solubile în alcool etilic (CH3CH2OH) și amoniac (NH3) lichid. Are punctul de topire [...] — vezi review [+15 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI

Pura Vida Sky Bar

Dupa anul intai de facultate am hotarat sa merg pe creasta Fagarasului cu speologii. In ziua stabilita am avut examen dimineata. Am terminat pe la pranz. Cu speologii ma intalneam in gara pe la ora 18:00. Intre timp a trebuit sa-mi mut lucrurile din camin la fratele meu pentru ca se inchidea caminul pe perioada vacantei de vara. Am facut trei drumuri. Am terminat fix la limita. Ghinionul a facut insa sa intarzii 5 minute la intalnirea cu speologii si sa nu ii mai gasesc la floraria din gara [...] — vezi review [+22 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3558840751648 sec
    ecranul dvs: 1 x 1