Impresii și recomandări [3163 / 10896]

Afișate impresii [31621 - 31630]
Muzeul Naţional de Istorie Naturală 'Grigore Antipa' / BUCUREȘTI

Muzeul de Istorie Naturală Grigore Antipa, Muzeul Tuturor

“Nimic în viață nu trebuie temut ci doar înțeles. ” / Marie Curie Ați auzit sau ați citit un raport anual al Barometrului de Consum Cultural, o publicație ce analizează statistic preferințele românilor pentru cultură? Ei bine, dacă veți face acest lucru, unii dintre voi veți fi surprinși să aflați că 24% dintre noi cred că nu este importantă cultura pentru un om obișnuit, că 43% din români intră anual într-un muzeu, că cele mai multe muzee naționale și case [...] — vezi review [+40 poze]
Sfaturi utile pentru vacanța în Dubai / DUBAI

De ajutor pentru Dubai

As dori sa dau o mina de ajutor celor care ajung in dubai - schimbati bani cit mai marunti in aeroportul dwc malkom pt a va putea cumpara cartela silver din aeroport de la automat deoarece casa e de multe ori inchisa - pt auto f 55 care ajunge la moll ibn battuta apoi continuati cu metroul cost 5 aed - pentru a ajunge la miracle garden luati 105 de la moll emirare costa 5 aed cartela silver, ar fi bine miracle dimineata iar in continuare combinati cu Global villigi adica luati taxi de la [...] — vezi review
La pas prin Bucureşti / BUCUREȘTI

Centrul Vechi – Bucuresti

Am primit o invitatie la o petrecere pe acoperis. Dupa adresa am vazut ca este in Centrul Vechi. De cateva zile primavara ne-a izbit si a trebuit sa iesim. De la inceputul anului ne tot inscriem la evenimente si dupa cateva zile anulez, acelasi scenariu saptamani in sir. Cand gandeam sa iesim din casa ne izbea gerul. Ne retrageam imediat. Dar de data asta nu mai aveam motive sa dam inapoi. Vremea fascinanta, seducatoare, ne tragea afara din casa, irezistibil. Deci am plecat sa identificam [...] — vezi review [+55 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: marius 99 [27.03.17]
  • NURECOMANDĂ

Nu recomand Teatru copii in Beraria H!

Am primit pe Facebook o invitatie la teatru "gratuit" pentru copii la Beraria H. Deși reclama suna foarte bine, la fața locului am găsit altceva. Teatru este gratuit, însă ești invitat la masă, ca la nuntă, unde găsești tacâmurile gata puse pe masă rezervată ție și ești îndrumat să comanzi. Teatru gratuit se transformă astfel într-o notă de plată ce poate ajunge lejer la 200 de lei pentru 3 persoane. Beraria H miroase a alcool, mesele sunt departe de scenă, iar [...] — vezi review
Muzeul Neculai Popa [Târpești] / TÎRGU NEAMȚ

Muzeul Popa de folclor si de basm

Muzeul Popa - Tarpesti Am fost acolo si pot spune ca am ramas incantati de ceea ce am vazut. Despre etnologie si folclor s-a scris mai putin pe AFA, desi acum vad ca se pune bazele unei intalniri AFA cu particiare in costumatie populara. Tot de la intalnirea AFA tinuta in acest an la Slanic Moldova am fugit si noi in judetul vecin – Neamt cu scopul de a vizita mai multe manastiri si uite asa in program am inclus Muzeul Popa fara a sti mare lucru despre el. Cei drept citisem ceva in [...] — vezi review [+28 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: Lale [27.03.17]
  • RECOMANDĂ

Edessa - Mancare turceasca in Bucuresti

Am fost la Edessa acum vreo 2 saptamani insa gustul mancarii de acolo a ramas viu in mintea mea. Sotul meu mai mancase acolo si de fapt el a fost cel care a ales locatia si imi spusese ca se mananca bine, ca in Turcia. Cand vizitezi o tara straina si mananci macarea specifica parca esti putin mai atent atunci cand mananci aceeasi mancare la tine in tara. Noua ne place foarte mult mancarea internationala iar cea turceasca sau libaneza este printre preferatele noastre. V-am povestit cand am [...] — vezi review [+7 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: mishu [27.03.17]
  • RECOMANDĂ

O seara la restaurantul 'Le Boutique' food concept store - Bucuresti

Incercand sa-i fac o surpriza unei persoane dragi din viata mea (da Zozo, azi schimba prefixul, nu te-am pacalit) am cautat un restaurant care trebuia sa imi indeplineasca anumite cerinte: - sa fie destul de aproape de casa ca sa mergem pe jos, astfel toti soferii casei sa poata bea - sa fie ok ca preturi si produse - sa fie un loc destul de sigur (a se citi un loc bun pe Tripadvisor). Acum nu sariti la mine, am cautat pareri si pe AFA dar nu am gasit. Asadar am deschis harta primului loc [...] — vezi review [+23 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA
  • MARTIE, 2017
  • de: paulcta [26.03.17]
  • RECOMANDĂ

Tara's GastroPub - ceva bun „de post” pentru păcătoși

Astazi dupa o plimbare prin ploaie pe malul marii am hotarat sa mergem la Tara’s GastroPub ca prea este laudat. Am facut o rezervare telefonica sa fim siguri ca o sa gasim locuri libere. Fiind in post nu este asa aglomerat. Locatia a descris-o userul pepsi70ro cu lux de amanunte (vezi impresii). Atmosfera foarte placuta, intima, Frank Sinatra se auzea in surdina. Personalul este foarte amabil si iti explica meniurile daca ai ceva nelamuriri sau vrei ceva sugestii. Patronul care am inteles [...] — vezi review [+17 poze]
Vacanța în China / OBIECTIVE DIVERSE
  • MARTIE, 2017
  • de: AZE [26.03.17]
  • RECOMANDĂ

China — vacanta standard (II)

Noi oamenii sintem din fericire diferiti pentru ca asa ne-a creat Dumnezeu, dar cand a ajuns la chinezi… s-a plictisit... Nu este chiar asa cum spune bancul, daca ajungi sa stai 10 zile acolo vei observa diferenta si la chinezi. In aceasta a doua parte (dupa introducere si cateva sfaturi utile pentru o vacanta in China din prima parte) voi descrie lista principalelor obiective turistice pe care le ofera o vacanta standard (asa cum imi place mie s-o denumesc) Pe urma voi detalia unele [...] — vezi review [+36 poze]
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
  • MARTIE, 2017
  • de: aurora56 [26.03.17]
  • RECOMANDĂ

O escapada super

Vazand atatea cuvinte frumoase scrise despre aceasta intalnire, m-am intors in timp cu o saptamana si incep si eu sa depanez amintirile. Am ramas cu sentimentul ca nu s-a terminat, ca inca mai sunt acolo prin gândurile si scrierile voastre. Am citit rewievurile voastre si incerc sa retraiesc atmosfera de atunci. Am interactionat cu diverse persoane, am cantat, am dansat, m-am plimbat, am avut emotii si in final am luat-o razna... M-a placut primirea care am avut-o, cand am ajuns la Dobru, [...] — vezi review [+9 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3540270328522 sec
    ecranul dvs: 1 x 1