Impresii și recomandări [pag. 3168 / 10896]
Afișate impresii [31671 - 31680] din total 108958 impresii
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2017
- de: mishu [20.03.17]
- RECOMANDĂ
Intalnirea AFA 2017 - Jurnal de bord, cu distractii si fara peripetii
2016 – intalnirea anuala AFA, Cincis – participare @Mishu – IOC, adica deloc :( 2017 – intalnire anuala AFA / Slanic Moldova – participare @Mishu – DAAAA :D M-au bantuit mult cuvintele lui pepsi70ro de aici ” Cred că a sosit momentul de a povesti și eu despre MegaÎntâlnirea AFA de la Cinciș, dar nu pentru cei care AuFostAcolo ci pentru cei care N-auFost. Pentru cei care deși cunoșteau spiritul AFA, au decis să rămână acasă. Cei care chiar n-au putut din motive [...] — vezi review [+49 poze]
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2017
- de: rommys [20.03.17]
- RECOMANDĂ
Intalnirea AFA 2017, combustibil pentru suflet!
Abia m-am intors dintr-un minunat sejur in care s-a materializat intalnirea anuala AFA 2017, de la Slanic Moldova si deoarece imi lipseste antrenul si voia buna de acolo si fiindca ma simt anost, cazand in butoiul cu melancolie, mi-am pus un pahar de zaibar moldovenesc si m-am apucat sa va impartasesc cateva impresii traite in compania dumneavoastra, a superbei comunitati AFA. Dupa doua luni jumate de pregatiri, consultari ecouri si facand AMR-ul, zilnic m-am apucat sa burdusesc masina cu [...] — vezi review [+39 poze]
Descoperă Santiago de Compostela / SANTIAGO de COMPOSTELA
- MARTIE, 2017
- de: CodrinAnton [19.03.17]
- RECOMANDĂ
Pelerinaj? Aici DA!
Îmi închipui că atunci când îți propui să faci un pelerinaj îți planifici totul în amănunt. (sau te lași în voia sorții?) Nu am făcut pelerinaj ca să ajung în Santiago de Compostela și nici nu mi-am planificat în amănunt plecarea. Abia acum, după vreo 3 săptămâni de când am fost la Santiago, îmi dau seama că am ajuns acolo pentru că așa a vrut Cel de Sus. Ajuns în Vigo (vezi impresii) știam că voi avea 2 zile în care pașii mă pot purta altundeva decât în [...] — vezi review [+20 poze]
2017 Întâlnirea AFA - Slănic Moldova / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MARTIE, 2017
- de: adri-nico* [19.03.17]
- RECOMANDĂ
Emoţii sau Poveste despre Maria
As fi lasat pe altii sa isi depene povestile dar abia ajunsa acasa, privesc la filmulete si am lacrimile in git. Am plins si acolo, pe loc, la unele dintre ele iar la altele am ris cu lacrimi chiar daca am fost in "back stage" si am stiut despre ce e vorba. A fost frumos! A fost chiar foarte frumos, foarte emotionant! Ne bucuram ca o avem printre noi pe Maria si pretuim fiecare moment impreuna. Prima ei intilnire a fost la Mistral... si de unde nu comenta ea la fiecare personaj chemat la [...] — vezi review [+8 poze]
Festivaluri, evenimente în Brașov / BRAȘOV
- MARTIE, 2017
- de: Andreea Nitu* [18.03.17]
- RECOMANDĂ
Expozitia oraselul trenuletelor la Brasov - de vazut cu copiii
Cum mi-am propus sa scriu aici tot ce gasesc interesant de facut cu copiii, iata ca am ajuns si la expozitia de trenulete din Brasov. Nici nu stiam de existenta acesteia, dar cum am aflat am si plecat cu fetita mea de 2 ani si 8 luni, stiind ca sigur o s-o atraga niste trenulete in miniatura. Expozitia nu e chiar cine stie ce, nu este foarte mare, iar daca va propuneti sa mergeti ambii parinti + copil (12 lei adult, 9 lei copil) biletul de intrare mi se pare maricel pt ce ofera, dar eu zic ca [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
- MARTIE, 2017
- de: dorgo [18.03.17]
- RECOMANDĂ
Restaurante muresene
(parodie culinara) Motto “Dragostea trece intotdeauna prin stomac / Nu incercati sa contaziceti aceasta enigma fara leac / Iar cand buzunarele ti s-au golit de tot / Femeia te considera un lenes sau un idiot / Ce faci draga, luna asta n-ai muncit deloc? / Dragostea e un salariu, cu multe zeroruri in plus / El se ia lunar de la banca si fetele, ah fetele / Ti-l cheltuie-ntr-un week-end, pana vezi ca toti banii s-au dus. ” Astazi imi astept prietena, careia i-am promis un week-end de [...] — vezi review [+23 poze]
Bradul Hotel 3 / DURĂU
- MARTIE, 2017
- de: Hayky [18.03.17]
O experienta de neuitat
Scriu aceste cuvinte la ora 3:47 am. Am cumparat cazarea la acest hotel prin intermediul unui site cunoscut de cazari. Pe site, ,,oferta" prezentata era mai scumpa decat ceea ce scria MARE pe panoul de la intrare. Hotelul se declara a fi de 3 stele, dar eu nu i-as da nici una. Ne-am cazat la ora 22 la hotel si am plecat la ora 3:00 la hotelul de alaturi, pentru ca pur si simplu nu puteam dormi. Imi era frica sa nu gasesc purici sau ceva de acest gen prin pat la cum arata hotelul, dar mi-am [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- MARTIE, 2017
- de: Yersinia Pestis [17.03.17]
Review ce nu va fi băgat în seamă de nimeni
Aseară, 16.03.2017, am trecut prin Tg. Ocna, prin fața Școlii de Corecție și, ce să vezi, în fața ei erau o mulțime de polițiști. Nu știam ce se-ntâmplă așa c-am întrebat un localnic, ce trecea, impasibil, pe-acolo: - Ce e, dom'ne, cu atâția gabori în fața Școlii de corecție?! - Nu știu, nene, ori e întâlnirea de 10 ani de la absolvire ori ședință cu părinții! Fraților, după cum mă știți, numai eu pot fi cu filet pe stânga: nu scriu nimic de vreo două [...] — vezi review
Unde mâncăm în Cascais? / CASCAIS
- MARTIE, 2017
- de: Artana [16.03.17]
- RECOMANDĂ
Somos um regalo - Provavelmente o melhor franguinho do mundo
... Dupa o lunga plimbare prin Cascais, in jurul orei pranzului evident ne-a lovit foamea. Ai unde manca nu asta e problema, terase, restaurante cat cuprinde, dar vroiam ceva diferit si nu foarte turistic. Asa ratacind pe strazi am ajuns pe avenida Vasco da Gama nr. 36. Un panou mare ne anunta "Somos um regalo" iar sub in portugheza scria "probabil cel mai bun pui din lume". Am intrat in acel rastaurant care din afara nu promitea multe, dar am zis sa incercam (ne-a placut denumirea). Localul [...] — vezi review [+9 poze]
Vacanța / city-break la Paris / PARIS
- MARTIE, 2017
- de: nedgica [16.03.17]
- RECOMANDĂ









