Impresii și recomandări [3170 / 10896]

Afișate impresii [31691 - 31700]
Mozart Hotel 3 / VIENA
  • MARTIE, 2017
  • de: gl25mir [12.03.17]
  • RECOMANDĂ

Hotel Mozart — un hotel bun

De la aeroport, cumperi bilet pentru metrou, de la casele de bilete cu insemnul V (3,90 eur/pers) pana la statia Friedensbruke. Veti avea o singura schimbare la Wien Mitte. De la Friedensbruke (linia U4) mai aveti pe jos aprox. 200 m. Hotelul este unul acceptabil, in plina renovare si ofera conditii bune. Noi am fost cazati intr o camera cu vedere la curtea interioara, fara zgomot, foarte curata si care parea renovata in totalitate, adica mobilier nou, parchet nou, baie curata, mobilier nou. [...] — vezi review
Tre Archi Hotel 3 / VENEZIA / VENEŢIA

Un spatiu de cazare modest

Aspecte pozitive: Hotelul este dispus intr-o zona apropiata de gara Venetia-Santa Lucia, aproximativ 15 minute de mers pe jos. Micul dejun desi este unul modest si repetitiv din punct de vedere al continutului, asigura un grad normal de satietate (nu te ridici flamand de la masa). Fara preparate calde gen omleta, ochiuri, crenwursti etc., ci doar doua sortimente de mezeluri, unt, gem, cascaval, cornuri si paine proaspete, ceai (cam singurul preparat cald, pe langa cafea), lapte, oua fierte, [...] — vezi review
Pensiunea Bitu 4 / BĂILE OLĂNEȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: Geniu [10.03.17]
  • RECOMANDĂ

Exceptional

Este de departe cea mai buna pensiune din Olanesti. Tot personalul vrea sa te multumeasca. Merita 5 stele. Cu siguranta voi reveni. Este pe placul celor mai exigenti clienti. Pretul este FOARTE convenabil. Pozitie buna in statiune. Este formula optima pentru o vacanta reusita combinata, pentru cine vrea, cu tratament adecvat. Cine iubeste rafinamentul il va gasi aici cu siguranta. Mancare pentru toate gusturile servita intr-un ambient placut. Nopti linistite si dimineti insorite dupa [...] — vezi review [+5 poze]
Belvedere Hotel 2 / EFORIE NORD
  • MARTIE, 2017
  • de: Gabrielad [10.03.17]
  • RECOMANDĂ

O vacanta placuta

Am fost la Belvedere in iulie 2016. Vreme frumoasa, plaja putin departe de hotel. Raport calitate-pret ok. Am stat 6 nopti. Camera spatioasa, mobilier vechi, baie mica, cu dus la chiuveta, balcon, geamuri fara termopan, cu parchet pe jos. Nu a fost cald in camera, ba a fost chiar racoare noaptea. Frigiderul a fost bun. A fost liniste, dimineata era foarte bine pe balconul orientat spre nord. Vegetatie in jurul hotelului. Am gasit si parcare la umbra, sub balcon. Am vrut sa rezerv si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Ploiești și împrejurimi / PLOIEȘTI
  • MARTIE, 2017
  • de: Mihai18* [10.03.17]
  • RECOMANDĂ

O seară frumoasă la Restaurantul Regina Zorilor din Ploiesti

Relativ recent am primit o invitație de la un bun coleg de serviciu care sărbătorea un eveniment. Am aflat că participau cca. 30 de invitați și pentru ca întâlnirea să fie și mai plăcută, am fost invitați cu soțiile. Întâlnirea a avut loc la Restaurantul Regina Zorilor. Conform sitului acestui restaurant, adresa este Ploiești, Bulevardul Republicii - Cartier Albert, pe DN-1A, spre Metro Ploiești. Cum se poate ajunge la acest restaurant. - cu transportul public, cu [...] — vezi review [+19 poze]
Unde mâncăm în Iași și împrejurimi? / IAȘI
  • MARTIE, 2017
  • de: mishu [09.03.17]
  • RECOMANDĂ

Magic Pizza, Iasi - magie sau vrajitorie?

Avand in vedere articolele scrise de @Dan& Ema aici si de @tata123 aici am decis ca este musai sa verific la fata locului daca e magie sau vrajitorie. Dupa ce am umblat ca bezmeticiii prin oras sa gasim un anume loc ce ni-l doream de vizitat (nu prea mult deoarece se lasa deja de seara cum o sa remarcati din poze) am decis sa ne indreptam cu pasi vioi (asta pentru ca muream de sete si foame sau foame si sete ca erau in egala masura) spre Magic Pizza. Dar la care sa mergem? asta pentru ca sunt [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea Casa Piraţilor 3 / PRAID [HR]

Casa Piraților

Am fost aici în excursie, cu clasa. Când am ajuns l-am rugat pe un angajat sa îmi dea parola de la wifi. Acesta m-a trimis la alt angajat care a refuzat sa mi-o dea (atunci de ce mai aveți wifi? Atunci de ce o mai au? Sa o folosească doar angajații?). După acest eveniment am fost la masa din incinta restaurantului. Dupa ce am terminat de mâncat, pe mine și pe câțiva colegi a început sa ne doară burta. În camere când am încercat sa deschidem geamul au căzut draperiile, la [...] — vezi review
Vacanța în Napoli / NAPOLI
  • MARTIE, 2017
  • de: icata24 [08.03.17]
  • RECOMANDĂ

Napoli, o experienţă plăcută

Pe data de 5 Martie, an de an, sărbătorim un număr de ani de la primul dans împreună, intr-o discotecă ieşeană. Anul acesta am decis să ofer doamnei ce între timp mi-a devenit soţie de la acel prim dans din 1988 o surpriză, la Paris fusesem, Amsterdam la fel, altele erau cam scumpe pentru buget, am ales Napoli. Din Londra am plătit 110 lire sterline dus întors. Fusesem avertizat de diverşi amici sau prieteni de prin Italia că sudul nu e de vizitat, că mafie, că nu e [...] — vezi review [+21 poze]
(Alte) Muzee ale Bucureştiului / BUCUREȘTI

Casele memoriale Liviu Rebreanu și Ion Minulescu – popasuri pe „Harta senzorială” a Bucureștiului

Început neobișnuit de călduros de martie 2017; un comunicat de presă îmi atrage atenția pe un sait – citesc, intru pe saitul dedicat și mă înscriu. Era vorba de un tur ghidat gratuit la ceas de seară prin viața privată a Bucureștiului de altădată, un tur care îmbină cognitivul cu senzitivul, un tur reușit (aveam să trag concluzia la final). Obiectivele vizitate în timpul acestui tur se pot accesa și individual, cu excepția ultimului punct. Organizat de o asociație [...] — vezi review [+23 poze]
Vacanța la Budapesta / BUDAPESTA

Martisorul Budapesta

28.02.2017. A sosit ziua cea mare, destinatia fiind Budapesta. Dupa 16h30min. de mers cu autocarul, am ajuns la Autogara Nepliget din Pesta. Aici am cumparat cardul 24h (1650F pers.). Am mers cu metroul:M3 pana la nodul Deak ter unde am schimbat M2 pana la Szell Kalman (fosta Moscova), pentru a ajunge la Hotel Belvedere. Acesta este pozitionat aproape de P-ta Szell Kalman si de Mall Mammut.   01.03.2017. Prima zi am mers la pas prin Pesta. De la Podul Elisabeta am pornit pe malul [...] — vezi review [+18 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.2652320861816 sec
    ecranul dvs: 1 x 1