Impresii și recomandări [pag. 8259 / 10897]
Afișate impresii [82581 - 82590] din total 108966 impresii
Green Hotel 4 / BUDAPESTA
- MAI, 2012
- de: BOGDAN DSN [27.05.12]
O alegere convenabila
Prin luna februarie 2012 am cumparat bilete la unul din cele doua concerte sustinute de Andre Rieu in capitala Ungariei, astfel ca am fost nevoit sa caut si cazare pentru 2 nopti. In urma cautarilor pe net am facut un short list cu hotelurile calificate in finala, iar dintre toate acestea raportul calitate/pret/distanta fata de sala de concerte a fost cel mai favorabil Green Hotel Budapest. Pretul unei camere duble la acest hotel de 4 stele a fost de 113 euro/2 nopti/camera cu mic dejun, adica [...] — vezi review [+8 poze]
Wels Hotel 4 / BĂLTENII de SUS
- MAI, 2012
- de: riski [27.05.12]
Mega teapa de evitat
Am fost un grup mai mare si am rezervat 13 camere pt un weekend. Preturile sunt foarte mari. Din motive personale nu am putut ajunge vineri si am ajuns sambata. O alta familie i s-a imbolnavit copilul si a nu a putut sa stea decat o noapte. Surpriza la plecare cand am platit. Ne-au cerut sa platim si noaptea pe care am rezrvat-o desi nu am stat chiar daca anuntasem cu 2 zile inainte ca nu mai putem ajunge iar cealalta familie a plecat la Buc cu, copilul bolnav. Incredibil ne-a cerut bani si [...] — vezi review
Pensiunea Norica 3 / GURA RÂULUI [SB]
- MAI, 2012
- de: dana dima [27.05.12]
Super!!
Abia am venit din week-end. Am dormit doua nopti la pens. Norica si a fost minunat. Niste oameni deosebiti! Pensiunea faina, camere curate si bine amenajate si mancarea super! Proprietarii draguti si pusi la dispozitia oaspetilor. Unul dintre putinele locuri unde ne-am simtit ca acasa! De fapt, mai bine, ca era cineva sa te serveasca! O sa revenim cu [...] — vezi review
Pensiunea Casa Vero 4 / VAMA
- MAI, 2012
- de: Niki&Maria [27.05.12]
Un loc plin de caldura si dragoste
Dupa o perioada "incarcata" atat la serviciu cat si acasa am hotarat sa petrecem weekend-ul care tocmai batea la usa la Casa Vero, pensiune aflata in localitatea Vama la 2 km de drumul national care leaga Gura Humorului de Campulung Moldovenesc. A fost o alegere extraordinara! De ce? Ne-am incarcat cu o linste sufleteasca si trupeasca pentru multa vreme. De unde vine aceasta? - de la caldura cu care am fost intampinati de gazde - niste persoane cu un profil moral deosebit care au facut ca [...] — vezi review
Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi / BUCUREȘTI
- MAI, 2012
- de: Diaura* [27.05.12]
Muzeul Naţional al Hărţilor şi Cărţii Vechi
Zilele trecute, m-am intalnit cu o amica pe care nu o mai vazusem de mult; imbratisari, intrebari despre familie, prieteni comuni si despre "diverse". La acest capitol imi spune ca a fost sa viziteze cel mai nou muzeu din Bucuresti, unic in tara; Muzeul Naţional al Hărţilor şi Cărţii Vechi. Cum nu auziem de el, cer amanunte si dupa cateva zile uite-ma pe str. Londra (zona Dorobanti) curioasa sa vad ce expune colectia. Cum este o zona rezidentiala, nu va asteptati sa gasiti o parcare [...] — vezi review [+4 poze]
Voyage Belek Golf & Spa 5 / BELEK
- MAI, 2012
- de: brumarica [27.05.12]
Locul ideal pentru copii
Sejurul nostru de 7 zile a luat sfarsit si pentru cei interesati am sa scriu ceva detalii. Am sa incep cu copiii pentru ca multi poate vor sa stie ce le ofera acest hotel: Este ideal pentru copiii pentru ca au absolute tot ce au ei nevoie. Topogane mici si mari, loc de joaca “TUGI” (copiii peste 4 ani pot fi lasati in supravegherea personalului) cei micuti stau cu parintii, lunaparcul deschis intre orele 16:00-23:00 unde toate sunt gratuite si se pot da copiii cat vor, locuri de joaca [...] — vezi review [+13 poze]
O zi la Abtenau / ABTENAU
- MAI, 2012
- de: sigcristina [26.05.12]
Cheile Lammerklamm
In aceeasi zi in care am vizitat Cuibul de vulturi (vezi impresii) pe drumul de intoarcere inspre Hallstatt, am zarit un indicator cu Lammerklamm. Stiind ca este vorba de niste chei am oprit masina in parcare, am studiat panoul cu informatii si am decis sa le vizitam. Locatia este la cativa kilometri de Abtenau in directia Abtenau-Gosau-Hallstatt, chiar pe drumul principal, undeva pe stanga. La intrare am platit aprox. 8 eur pentru toti. Mai intai am coborat multe, multe trepte si ne-am [...] — vezi review [+10 poze]
Abația Melk și împrejurimile sale / MELK
- MAI, 2012
- de: sigcristina [26.05.12]
Abatia Melk -splendoare si grandoare
Sincera sa fiu, ideea vizitarii unei manastiri nu m-a atras foarte mult. Dar venind din Viena inspre Halltatt nu am mers pe autostrada, ci am ales sa calatorim pe Romantikstrasse. Primul indicator cu aceasta ruta l-am zarit dupa ce ne-am abatut din autostrada spre abatia Melk, constructie impresionanta ce se zareste inca de pe autostrada. Urmarind indicatoarele se ajunge cu usurinta in parcarea mare si gratuita a abatiei. Ceea ce i-a incantat pe copii a fost sala cu oglinzi, terasa cu [...] — vezi review [+7 poze]
Restaurante pe autostrada M5 (Mako-Budapesta) / #EXCURSII UNGARIA
- MAI, 2012
- de: sigcristina [26.05.12]
Csalanosi Csarda - Kecskemet
Un prieten de familie, vanator, auzind ca plecam in concediu directia Budapesta, ne-a recomandat un restaurant, cunoscut ca restauraurantul cu pesti in localitatea Kecskemet. Cum mergeti pe autostrada inspre Budapesta, iesiti la Kijarat Dunaföldvár (cca 90 de Km pana la Budapesta), urmati drumul 1 km si jumatate si undeva pe partea dreapta o sa vedeti o parcare mare cu restaurant non-stop. Acolo se gaseste restaurantul Csalanosi Csarda unde se mananca un ficat de gasca excelent. [...] — vezi review [+7 poze]
La băi în Ungaria / [ALTE ZONE]
- MAI, 2012
- de: sigcristina [26.05.12]









