Impresii și recomandări [pag. 8260 / 10897]
Afișate impresii [82591 - 82600] din total 108966 impresii
Castelul Hohenwerfen și peștera Eisriesenwelt / ST. MARTIN
- MAI, 2012
- de: sigcristina [26.05.12]
Un castel din povesti
In drumul nostru spre Großglockner Hochalpenstraße, am ajuns la Werfen, dimineata in jurul orelor 10.30. Nu ai cum sa retezi castelul, caci domina impunator intreaga zona. Parcarea este mare si gratuita. Initial vroiam doar sa urcam cu liftul si sa admiram muntii din curtea castelului, dar ni s-a explicat ca nu se poate decat cu bilet intreg si de vizitare a castelului. Am cumparat un ticket pentru toti: urcarea cu liftul si coborarea pe jos, am platit vreo 32 Eur, iar doamna de la [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea Casa dintre Pini [Agapia] 3 / AGAPIA-VĂRATEC [NT]
- MAI, 2012
- de: sunflower [26.05.12]
Pensiunea Casa dintre pini - traditonal si idilic
Fericit esti... cand viata iti indreapta pasii spre taramuri frumoase, de vazut, de simtit, de cutreierat... O astfel de fericire am trait we trecut pe care l-am petrecut pe pamant moldav... Bucuria a fost de partea mea, am strans in siragul meu, margele magice, pe care incerc sa le revad acum, cu ochii mintii si sa vi le impartasesc. Fiind beneficiara unui mini-premiu saptamanal oferit de AFA, am decis sa profitam de oportunitate si sa petrecem un sejur in zona Tg -Neamt. Nu pot trece mai [...] — vezi review [+48 poze]
Vila Julia 3 / COSTINEȘTI
- MAI, 2012
- de: georgep68 [26.05.12]
Excelent
Excelent! recomand tuturor cu caldura locatia. Iulia si Stila sunt gazde extraordinare. Ne-am simtit foarte bine in minivacanta de 1 Mai. Conditii excelente de cazare. Cu siguranta o sa revenim in vara [...] — vezi review [+7 poze]
Vistamar Aparthotel 4 / BENALMADENA COSTA
- MAI, 2012
- de: psg [26.05.12]
Cine greseste agentia sau hotelul?
Am fost in vacanta, hotel Vistamar 4* - Benalmadena, Costa del Sol. Initial am primit camera 102, chipurile la et. 1, dar de fapt era parter, in curtea hotelului langa intrarea in parcare si rampa de marfuri, etc. Usa de la balcon se asigura cu o alta usa din zabrele metalice, cheia fiind prinsa de un lant. Nu soare, nu priveliste, doar zgomot. Am cerut sa-mi fie schimbata camera si am primit 714 in podul hotelului, din balconul/logia caruia se vedea doar cerul (inaltimea balconului fiind de [...] — vezi review
Bellis DeLuxe Hotel (ex Iberostar) [Kadriye] 5 / BELEK
- MAI, 2012
- de: alecudorin [25.05.12]
RELAXARE TOTALA...
Data plecarii si mult asteptata a fost 5 mai ora 03.00... plecarea s-a facut cu masinile fiind un grup de 13 adulti, fara copii... datorita drumului lung si obositor am oprit la intrare in Afyon in jurul orei 20.00 la Hotel Uluyum (nu-l veti gasi pe internet). Camera dubla 48€, iar cvatrupla 65€ (cu mic dejun) A doua zi am ajuns la hotel, fiind incantati de cum am ajuns de curatenie si foarte multa verdeata... CAMERELE au fost pe acelasi etaj si cu vedere la mare... camera era undeva [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă Sulmona / PESCARA
- MAI, 2012
- de: amero [24.05.12]
Sulmona - o mica bijuterie a Italiei
Situat in regiunea Abruzzo - Provincia l'Aquila (AQ), are aprox. 25000 de locuitori si cca 58 kmp. Se ajunge foarte usor din A25 Roma-Pescara sau de pe DN dinspre malul Adriaticii, orasul Pescara pe un drum intre munti la cca 40 de km. spre Roma. Intre Pescara si Roma zona este superba, traversand Cheti, Popoli, Sulmona, Avezzano te simti cu adevarat in inima Italiei. Patronul orasului este San Panfilo, sarbatorit cu mare fast pe 28 aprilie sub culorile rosu si auriu ale orasului. [...] — vezi review [+18 poze]
Complex Turistic Euro Park 5 / FUNDATA
- MAI, 2012
- de: andreigeorgescu* [24.05.12]
Nu credeam sa existe asa calitate in Romania
Inainte sa ma hotarasc unde sa petrec mica mea vacanta alaturi de familie am intrat pe acest site pentru a lua cateva referinte. Am citit tot felul de pareri, impresii, opinii despre mai multe locatii turistice din zona Rucar - Brasov insa atentia mea s-a oprit asupra complexului Euro-Park din Fundata. Am citit tot ce era de citit despre aceasta locatie, pentru ca sincer multe pareri de aici sunt puse doar pentru a face rau intentionat si nu am stat sa le parcurg in intregime, insa om fiind [...] — vezi review
Unde mâncăm în Cluj și împrejurimi / CLUJ
- MAI, 2012
- de: bogdanfifa [24.05.12]
Marty, un Restaurant de clasa
Am gasit aceasta rubrica cu restaurante in Cluj. Luand masa foarte des in oras am zis sa imi exprim si eu parerea si sa va recomand un restaurant foarte bun Marty Caffe. Au 3 locatii (una pe Victor Babes langa facultatea de Farmacie, una pe Horea aproape de gara din Cluj si o locatie in Iulius Mall). Restaurantele, de la Iulius si cel de pe Horea, sunt mai cochete, mai bine aranjate decat cel de pe Victor Babes. Pe Victor Babes sunt in general multi studenti de la farmacie, medicina, [...] — vezi review
Pensiunea Castalia [Colina, TL] 3 / MURIGHIOL
- MAI, 2012
- de: belleany [23.05.12]
Delta da, Castalia nu.
Peniunea este frumusica si ingrijita, camera curata, terasa exterioara foarte ok. In schimb unele dotari sunt doar in descriere caci in realitate nu exista. Aici ma refer la piscina in care erau cateva broscute in loc de apa, iar televizorul nu functiona (nu avea nici un canal disponibil). Este asezata destul de departe de sosea, adica "drumul" este efectiv prin camp. Nu e chiar rau dar cel putin ciudat. Peste aceste lucruri am trecut in prima zi, in schimb a doua zi alte lucruri m-au [...] — vezi review [+3 poze]
Roma Hotel 3 / RIMINI
- MAI, 2012
- de: amero [23.05.12]









