Impresii și recomandări [pag. 8241 / 10897]
Afișate impresii [82401 - 82410] din total 108966 impresii
Casa Fluturilor - Schmetterlinghaus / VIENA
- MAI, 2012
- de: balasa violeta [30.09.12]
Am fost vedeta! - Schmetterlinghaus
In ultima dimineata a calatoriei noastre prin Viena, am intrat in curtea Palatului Hofburg, langa muzeul de arta Albertina si opera din Viena. Am gasit o oaza de liniste, am ramas muti de frumusetea parcului. Ne-am plimbat pe alei, am stat la umbra copacilor batrani, am admirat locul, am pozat statuile... Ne-am asezat la terasa localului din parc, am savurat o cafea buna si dupa leneaveala, la munca! Am intrat intr-o frumoasa sera cu vegetatii tropicala, cu fluturi de toate culorile si [...] — vezi review [+48 poze]
Pensiunea Casa Boierească [Peștera] 3 / MASIVUL PIATRA CRAIULUI
- MAI, 2012
- de: rux [26.09.12]
Totul ok pana la fumul de tigara
Am gasit pensiunea pe site-uri, mai fusesera alti prieteni si a contat, bineinteles, si cele citite aici pe AFA. A fost ok... cazare, masa, personal, curtea, imprejurimi... vederea este de vis... totul pana la fumul de tigara. Degeaba are salon de mese pentru nefumatori daca usile glisante stau mai mereu deschise. Cel mai deranjant este ca se fumeaza peste tot... in holul de la receptie, in holisorul de trecere de la primul etaj unde unii turisti stau si joaca sah/carti si pufaie ca [...] — vezi review
Pensiunea Charisma 3 / HERCULANE
- MAI, 2012
- de: mutzi2 [25.09.12]
O pensiune frumoasa si spatioasa
Am trecut de mai multe ori pe langa aceasta pensiune si mi-a atras atentia de fiecare data, dar fiind obisnuit sa ma cazez la o alta pensiune, am lasat pe alta data. Pensiunea se afla la intrarea in Herculane, pe partea dreapta. Are o curte incapatoare, loc destul in parcarea pazita. Am stat intr-o camera la etaj in vila a doua. Camera este destul de mare, are pat matrimonial, televizor, frigider. Totul foarte curat si frumos decorat. In fata camerei este un balcon comun cu cealalta camera [...] — vezi review [+14 poze]
Alexandra Beach Hotel 4 / POTOS
- MAI, 2012
- de: emely [25.09.12]
Unul dintre cele mai bune hoteluri din Insula Thassos
De ce am ales acest titlu? pentru ca pe buna dreptate este unul dintre cele mai bune. Am plecat din Bucuresti la ora 4 dupamiaza iesind prin vama Giurgiu strabatand Bulgaria cu mici opriri de maxim 40 min o oprire. La feary-boat am ajuns la ora 6 dimineata dar a trebuit sa mai asteptam o ora deoarece eram programati la feary-boatul de ora 7. Drumul parcurs cu feary a durat aprox 30 min. Era o dimineata destul de racoroasa dar peisajul era asa de frumos incat am hotarat sa stam afara pe [...] — vezi review [+9 poze]
Descoperă Hanovra şi împrejurimile / HANOVRA
- MAI, 2012
- de: boriss007 [20.09.12]
Doua hoteluri din Hannover [Hotel Fora & City Hotel] de recomandat
Salutare tuturor, N-am mai scris de mult si nici nu mai stiu cum sa incep. Anul acesta am fost de 2 ori in Germania in interes de servici, de fiecare data in Hannover, si nu am avut mult timp de vizitat... doar 2 weekend-uri... insa as dori sa recomand 2 hoteluri dupa parerea mea bune ambele si totusi diferite. Primul este hotel Fora unde am platit aproximativ 55 EUR/noapte, un hotel de 4 stele (asa e oficial insa e mai mult 3-3.5). Pretul in weekend este mult mai mic insa media a iesit [...] — vezi review [+9 poze]
Melia Grand Hermitage Hotel 5 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- MAI, 2012
- de: Lavy [20.09.12]
O minivacanta excelenta
In minivacanta de 1 Mai am ales Bulgariaq, mai ales ca trebuia ceva mai "aproape" de casa pentru ca era si cel mic cu noi. Si pentru ca de la Vama Veche pana la Nisipuri mai sunt doar 90 Km alegerea a fost clara. Melia Grand Hermitage ne-a fost recomandat de agentie, iar recomandarea a fost intradevar una... de nota 10. Atentie unde parcati masina cand mergeti sa va cazati. Cand ajungeti in fata hotelului, chiar daca nu este nimeni care sa va ghideze (cand am ajuns noi erau 2 angajati ai [...] — vezi review [+13 poze]
Pensiunea Detunata [Abrud] 2 / ABRUD [AB]
- MAI, 2012
- de: vasilica [15.09.12]
O pensiune corectă
La pensiunea Detunata am înnoptat la recomandarea unui coleg care fusese absolut încântat de ospitalitatea recepţionerei cu numai câteva luni mai devreme. Ne-am dus, aşadar cu ochii închişi. Nici n-a fost greu să nimerim, întrucât e amplasată simplu, la drum, chiar la intrarea în Abrud, cum vii dinspre Alba Iulia. Aici, într-adevăr ne-a întâmpinat o doamnă amabilă care era şi recepţioneră şi ospătăriţă în restaurant, bucuroasă de oaspeţi de parcă i-am fi fost [...] — vezi review [+2 poze]
Complex Termal Mihaieni 2 / SATU MARE
- MAI, 2012
- de: vasilica [15.09.12]
Cazare slabuţă pentru potenţialul zonei
Am inclus trecerea prin Mihăieni într-un circuit mai amplu al ţării, făcut în luna mai, aşa că, plecând de la Oradea şi îndreptându-ne spre Sighet, am înnoptat la ştrandul termal din această localitate. Se găseşte la cca 30km de Satu Mare şi este un sat al comunei Acâş. Din şoseaua principală ce trece prin comună, se mai merg 3-4km pe un drum destul de prost şi iată-ne la intrarea în Mihăieni. Prima construcţie din sat este chiar ştrandul sau complexul, aş spune [...] — vezi review [+6 poze]
Kaliakra Superior Hotel 4 / ALBENA
- MAI, 2012
- de: valimi [13.09.12]
Printre picaturi
Am avut timp, muuuult prea mult timp petrecut intre peretii acestui hotel pentru a putea trece cu vederea cele aflate si petrecute in incinta. Povestea este cam in halul urmator: dorind sa facem o proba a comportamentului elementelor de liniste tulburatoare aprute in familie in ultima vreme pe perioada din vreme programatului concediu adevarat pe litoral, am ales sa ne petrecem un sfarsit de saptamana pe partea preferata a tarmului Marii Negre, anume cea de la vecinii bulgaratata. Astfel am [...] — vezi review [+8 poze]
La pas prin Herculane și împrejurimi / HERCULANE
- MAI, 2012
- de: Lumis66 [10.09.12]











