Impresii și recomandări [pag. 8245 / 10897]
Afișate impresii [82441 - 82450] din total 108966 impresii
Pensiunea Magic [Lacul Cinciș] 3 / CINCIȘ
- MAI, 2012
- de: laurentiu.c [24.07.12]
Minivacanta de 1Mai la Lacul Cincis
Am ales aceasta destinatie pentru minivacanta de 1Mai pentru a vizita cateva din obiectivele turistice din zona, cautand pe net am gasit Pensiunea Magic. Alegearea a fost una foarte buna din toate punctele de vedere. Este situata pe malul lacului Cincis, cu o priveliste minunata, liniste si conditii excelente de cazare si de luat masa. Camerele sunt mari si luminoase, curatenia este foarte buna in camera cat si in baie. Au si un restaurant unde se poate servi masa, desi cateodata trebuie sa [...] — vezi review [+7 poze]
Lido Hotel 3 / MAMAIA
- MAI, 2012
- de: prajiturica* [24.07.12]
Mie nu-mi place.
Vacanta de 1 mai ne-am petrecut-o la Lido, intr-o garsoniera. Camerele: Aveam un pat matrimonial, o canapea de piele veche si greu de desfacut, un sifonier care risca sa se dezmembreze cand incercam sa-l deschid, un frigider MARE (deci nu mini-bar!), gresie pe jos si niste covoare vechi si scamosate, ca de la bunica de-acasa. Mobilierul se vrea a fi vintage, alb, dar dupa parerea mea este unul vechi si revopsit. Aerul conditionat din camera nu mergea, pe holul hotelului (si la parter si la [...] — vezi review
Ibis Styles Paris Gare de l'Est Chateau Landon [ex All Seasons] 3 / PARIS
- MAI, 2012
- de: danutza [23.07.12]
All Seasons Paris Gare de l’Est Chateau Landon
Ne-am cazat la acest hotel pentru 6 nopti, in perioada 1 mai-7 mai 2012. A nu se confunda cu celalalt hotel din lantul All Seasons chiar de langa Gare de L’Est, mai ales ca sunt si foarte aproape unul de celalat. Cel ales de noi este situat pe bulevardul Chateau Landon, iar camerele au geamurile ori la bulevard sau pe partea cealalta chiar deasupra peronului garii. Hotelul are 6 etaje, ultimele 2 retrase, deci cu mai putine camera. Camerele sunt standard dupa normele parisiene, adica mici [...] — vezi review
Vila Jokai [Siofok] 4 / SIOFOK - BALATONSZEPLAK
- MAI, 2012
- de: adeluna [19.07.12]
Eleganță și comfort
ne-am hotărât cu greu unde să petrecem cele câteva zile libere de 1 mai. în cele din urmă am ajuns la balaton, mai precis la siofok. înainte de plecare am căutat o viluță mică unde să ne putem caza. am si găsit. am vorbit cu proprietara la telefon (d-na vorbea engleză și italiană). ne-am îmbarcat și am tras o fugă așadar la siofok. am găsit viluța și am contactat gazda, o doamnă drăguță, foarte primitoare, care s-a uitat la noi și pe loc ne-a spus că s-a făcut o [...] — vezi review [+19 poze]
Pensiunea Medvehaz 3 / PRAID [HR]
- MAI, 2012
- de: lexie [18.07.12]
Perfect pentru familii
Am petrecut 5 zile în Pensiunea Medvehaz impreuna cu familia. Pot să vă spun că ne-am simţit excelent. Deşi este o pensiune cu 3 margarete, serviciile oferite au fost mai mult decât bune. Consider că pensiunea este ideală pentru familii cu copii, am reuşit să relaxez fără să supraveghez în continuu pe copii. [...] — vezi review
Excursii in Tirolul german si Bavaria / [ALTE ZONE]
- MAI, 2012
- de: doda [18.07.12]
Romantische Strasse - Pe Drumul Romantic
Mărturisesc sincer că nu auzisem despre acest drum pînă anul trecut, însă după ce am urmărit un documentar la televizor pe această temă, am ştiut imediat care va fi următoarea destinaţie de vacanţă. Pentru cei care nu ştiu, Romantische Strasse sau Romantic Road este un traseu rutier îngust, de fapt Drum Naţional (are şi marcaje în acest sens) în landul Bavaria, cu lungime de cca 360 de km, care leagă mai multe orăşele medievale (dar şi cu vestigii de pe vremea [...] — vezi review [+30 poze]
Compex Turistic 'Cornul Vânătorului' 3 / PITEȘTI
- MAI, 2012
- de: olteanul2010 [17.07.12]
Bataie de joc
Am fost invitati la o nunta organizata in acest complex si pentru ca suntem din Bucuresti am luat hotararea sa ramanem peste noapte la hotelul complexului. Initial nu am dorit sa scriu nimic despre acest hotel dar ieri am scris despre Aspa Villa Spa din Banya care practica un pret asemanator dar conditile oferite sunt cu mult peste hotelul din Trivale. Intregul complex are aerul unui palat care incearca sa imite luxul dar cu materiale ieftine. Camerele denumite garsoniere sunt spatioase dar [...] — vezi review
Berlin Golden Beach Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- MAI, 2012
- de: antonia medeea [17.07.12]
Super ok
Am fost de 1 mai acolo si am stat 3 nopti. totul la superlativ. recomand cu incredere.mancare din belsug diversificata,deserturi de toate felurile,fructe la fel.animatorii te umpleau de energie zilnic,camerele super curate,baia la fel. plaja este chiar in fata hotelului.cel mai mult mi-a placut k puteam servi cafeau de dimineata pe imensa terasa care o are,ascultand valurile si simtind briza marii.mi-am dorit sa merg si in iulie tot acolo,dar toate camere erau [...] — vezi review [+1 poze]
The Rizzo Boutique Hotel & Spa 4 / POIANA BRAŞOV
- MAI, 2012
- de: Adela88 [16.07.12]
Suficient pt un weekend
Pentru 2 nopti, in mini-vacanta de 1 mai, retul a fost rezonabil, avand in vedere ca hotelul este destul de nou. La acelasi pret ne-am fi putut stradui sa gasim un hotel de 4 stele pe litoralul Bulgariei, insa ne-am grabit cu rezervarile. Camera a fost foarte curata, cu podea din lemn; am avut insa ceva probleme cu baia, pentru ca dusul era prost izolat, iar la un dus mai lung riscai sa ti se inunde usor cel putin jumatate din baie :)) Dar nu ne-am sinchisit prea tare din cauza asta, nu [...] — vezi review
Andreotti Hotel 3 / ROMA
- MAI, 2012
- de: laur75 [13.07.12]






