Impresii și recomandări [pag. 8248 / 10897]
Afișate impresii [82471 - 82480] din total 108966 impresii
Pensiunea Popasul Haiducilor 3 / SINAIA
- MAI, 2012
- de: chc* [27.06.12]
Raport calitate/pret excelent, relaxant
Pensiunea este situata departe de centrul orasului Sinaia, exact ceea ce cautam pentru a simtii cu adevarat ideea de munte si nu de oras. Pe parcursul sejurului nostru de 3 zile si 2 nopti am decis sa mancam tot la pensiune deoarece restaurantul este ok si mancarea este proaspata. Pot spune ca este o locatie excelenta pentru un weekend sau chiar mai mult departe de Bucuresti, camerele sunt foarte curate, dotate cu tot ce ai nevoie pentru un concediu. Este o locatie linistita unde toata [...] — vezi review
Drumul cu mașina spre Thassos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- MAI, 2012
- de: Ammelie [27.06.12]
Drumul spre Thassos cu autocarul
A trecut aproape o luna de la sejurul nostru in Thassos, timp numai potrivit sa cearna amintirile si informatiile si sa ramana, sper eu, doar ce a fost cel mai important si frumos. Am petrecut acolo o saptamana foarte frumoasa (Cum altfel? Doar e Grecia!) si voi incepe sa imi scriu review-urile in primul rand ca multumire pentru informatiile pe care le-am gasit aici inainte de plecare, dar si cu gandul la cei care vor cauta, la randul lor, informatii despre aceasta destinatie. Incep cu [...] — vezi review [+13 poze]
Zoo Palic [Palic] / SUBOTICA
- MAI, 2012
- de: andreea_c [27.06.12]
O zi la zoo Palici - Serbia
Ca sa scapam putin de caldura si zgomotul orasului ne-am hotarat impreuna cu familia si niste prieteni sa evadam intr-o zi de sambata pana la gradina zoologica de la Palici. Citisem foarte putine informatii despre acesta locatie, asa ca nu eram convinsi ca am facut o alegere buna, deoarece am vazut pana acum foarte multe gradini zoologice, dar unele ne-au dezamagit. La coborarea de pe autostrada am urmat indicatoarele de Subotica si Palici. Localitatea am gasit-o usor dar nu vedeam [...] — vezi review [+4 poze]
[Alte] 'Optionale' din Oludeniz-Fethiye / FETHIYE & OLUDENIZ
- MAI, 2012
- de: sanis* [26.06.12]
Oludeniz - dezamagirea
De fapt, e greu de spus cit te-ar costa o "excursie" la Oludeniz. Autbuzul nu e scump - daca locuiesti in Fethiye. In schimb, cazarea in Oludeniz te fringe. La fel, restaurantul - in Fethiye am mincat cel mai ieftin din Turcia! Dar, punind la cale cele citeva distractii "locale" (deltaplanul, - paragliding, Croaziera zisa "12 Insule" - care de fapt sunt vreo 7), poti sari usor peste 150 TL. Pliantele cu reclame sunt foarte frumoase, trebuie sa recunoastem. Abia asteptam sa ajung acolo - de [...] — vezi review
Crama Mileştii Mici / CHIȘINĂU
- MAI, 2012
- de: ostap bender [26.06.12]
O experiență bahică prin cramele Mileștii Mici și Cricova
A dat Atotputernicul și am pus ambele picioare, de data aceasta fără aportul membrelor superioare, în cramele din preajma Chișinăului, cărora le pusesem gînd rău, vorba vine, de o bună bucată de vreme. Aste două crame sunt dispuse oarecum simetric și la distanță aproximativ egală față de orașul de pe malul Bîcului, una la nord (Cricova), iar cealaltă la sud (Mileștii Mici). Istoria lor (debutînd cu anii '50 ai secolului nu demult trecut), de asemenea, este identică, [...] — vezi review [+16 poze]
Smida Park Resort & Spa [Smida] 4 / BELIȘ-FÂNTÂNELE
- MAI, 2012
- de: mariusoradea* [25.06.12]
superb
Am dat si eu intamplator cautare pe net pentru pensiuni la munte in Romania si intre ele am gasit si Smida Park. Am verificat cum se ajunge (a fost destul de greu), dar efortul a meritat. Pretul de260 RON pe noapte cu toate mesele incluse si acces la piscina acoperita, sauna pentru 2 persoane poate parea marisor, dar dupa ce veti gusta mancarea si va veti bucura de ospitalitatea celor care lucreaza acolo, cu siguranta nu vi se va mai parea la fel. Locul e mirific, aer curat, sunt 16 case in [...] — vezi review
Kristal Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- MAI, 2012
- de: GABITZ_67 [24.06.12]
1 mai perfect!
Am petrecut 1 mai la acest hotel. A fost bine! La 100 euro! Nu puteam cere mai mult decat au oferit ei! Parcarea vesnica problema in ''Nisipuri''! Recomand acest hotel! Poate pentru viitor vor lua si ei plaja in administrare sa putem merge la tarm pe sezlonguri si [...] — vezi review
Pensiunea Maria 3 / DURĂU
- MAI, 2012
- de: GABITZ_67 [24.06.12]
Ceva bun - servicii oferite/pret
Recomand familiilor cu copii mici! nu este in strada cu trafic! liniste! priveliste! tot ce doresti! am sa mai [...] — vezi review
Pensiunea Albăstrica 1 / DURĂU
- MAI, 2012
- de: GABITZ_67 [24.06.12]
Nu recomand!
sincer un loc imputit! textul următor a fost introdus ulterior, ca ecou şi mutat în corpul articolului de către WM. Am fost cazat acum 2 ani la vila Albastrica - DURAU! Anul acesta ajungand la aceasta pensiune am observat ca nu s-a mai investit nimic in pensiune. Fiind din lemn a capatat un miros inchis iar lenjeria este inchisa la culoare pentru a evita spalarea mai frecventa. Vesela sub orice critica, am cumparat de nevoie castroane din lut de la artizanat! In plus proprietarul [...] — vezi review
Casa Santa Maria 3 / LEPȘA
- MAI, 2012
- de: IORDAN ELENA [24.06.12]






