Impresii și recomandări [pag. 8240 / 10897]
Afișate impresii [82391 - 82400] din total 108966 impresii
Parc Hotel 4 / MAMAIA
- MAI, 2012
- de: bogvoicu [12.11.12]
Mai la Hotel Parc Mamaia sau... mai bine nu!!!
In mai, in perioada 11 - 13.05.2012, am petrecut un sfirsit de saptamina pe malul marii. Unde? La Mamaia, "Perla litoralului romanesc" asa cum i se spunea odata in reclamele de la televiziune si radio. De ce? Ca sa raspund la intrebarea aceasta trebuie sa va povestesc faptul ca impreuna cu un dealer auto din Constanta si cu niste inimosi colegi de pe Clubul auto din care fac parte (ClubFORD Romania) am organizat un eveniment ce s-a desfasurat simbata dimineata acolo si la care am participat [...] — vezi review [+6 poze]
Ciucaș Hotel 3 / BĂILE TUȘNAD
- MAI, 2012
- de: adi422d [02.11.12]
Cazare buna mancare proasta
Am plecat la Tusnad avand in cap amintirile copilariei cand mergeam acolo cu parintii. In prealabil am facut o rezervare la hotel Ciucas. Despre hotel Ciucas ce pot sa spun, camera a fost ok pot spune ca mi-a placut, ce nu prea mi-a placut a fost faptul ca in perioada aceea hotelul se exdindea si intr-o parte a hotelului era santier iar in fatza hoteluli exista un fel de parculet cu pomi inalti si neamenajat, cu niste scari ce-ti permite sa urci din strada pana la hotel extrem de sparte, care [...] — vezi review
Pensiunea Casa Piraţilor 3 / PRAID [HR]
- MAI, 2012
- de: MONICA CBN [30.10.12]
De evitat pensiunea Casa Piratilor
Intr-adevar am petrecut o seara de cosmar in asa-zisa pensiune Casa Piratilor, Camera dotata cu un covoras murdar si rupt, lenjeria foarte uzata, usa de la baie nu se inchidea, bateriile din baie ruginite, miros de mancare, muzica asurzitoare pana la ore inaintate 3-4 dimineata, singurul lucru bun a fost peisajul si exteriorul vilei, care arata chiar bine de-afara, cred ca aici s-ar potrivi proverbul cu gardul si leopardul. Un sfat, nu rezervati camera, nu achitati avans pana nu va [...] — vezi review
Unde mâncăm în Deva și împrejurimi? / DEVA
- MAI, 2012
- de: padureanu [28.10.12]
Restaurant 'Castelul Maria' [Banpotoc]: Un restaurant de top
Am fost de multe ori aici mergem de 6-7 ani de cateva ori pe an, la restaurant doar, locatia fiind foarte aproape de DEVA. Castelul este cunoscut de localnici in primul rand ca si restaurant desi am vazut camerele/apartamentele si sunt superbe. Nu am dormit, doar am servit masa, dar intotdeauna serviciile au fost la inaltime iar despre masa ce sa va spun absolut delicioasa tot timpul. Va recomand carpaccio-urile, placintelele cu telemea, tocanita de mistret, tocanita de vita, iepurele la [...] — vezi review
Bastionul Pescarilor / BUDAPESTA
- MAI, 2012
- de: gettutza [25.10.12]
Bastionul Pescarilor noaptea
Așa cum am scris și în review-ul “Budapesta Perla Dunării” (vezi impresii), anul acesta în luna mai am fost pentru 2 zile la Budapesta. Primul loc în care merg când ajung în capitala maghiară este Bastionul Pescarilor, obiectivul meu preferat. Aflat pe dealul Cetații Buda, construcțía cu arhitectură ne-romantică este cel mai vizitat si cel mai fotografiat obiectiv din capitala ungară. Ca si alte edificii din Budapesta, Castelul Vajdahunyad, Teatrul Național de Operă, [...] — vezi review [+8 poze]
Vacanța la Budapesta / BUDAPESTA
- MAI, 2012
- de: gettutza [25.10.12]
Budapesta Perla Dunării
In luna mai, profitand de drumul pe care l-am facut in Ungaria la o clinica medicala, am petrecut 2 zile si in Budapesta. Stiu ca despre Budapesta s-a spus destule pe saitul AFA, nu cred ca vin cu ceva nou, am vrut doar sa impartasesc cu voi bucuria revederii unui oras drag. Nu a fost o excursie planificata și nici timpul nu a fost suficient, dar sunt fericita ca am ajuns din nou în frumoasa capitala fie chiar si numai pentru două zile. In excursiile pe care le-am facut cu autocarul in [...] — vezi review [+14 poze]
Cheia Minihotel [Complex Cheile Grădiştei] 3 / MOIECIU
- MAI, 2012
- de: liviubob1 [17.10.12]
Incantat de complex
Prima data am fost in cheile prin 2004. Ma dus compania in Team-building. Ceea ce n-a fost rau... pentru ca, peste ani, am revenit. Chiar de 3 ori. Si probabil va mai urma. Ce e interesant, camerele din mini-hotel sunt mari, cu balcon, dotari. Sigur, chiar am vazut un alt review, in acest an cand am fost erau niste usi mai scorojite pe la baie, pe la intrare. La balcon era termopan care functiona f bine. Am avut liniste, am avut posibilitatea sa plec cu farfuriile din restaurant si sa [...] — vezi review
Dedeman Istanbul Hotel 5 / ISTANBUL
- MAI, 2012
- de: Ancaaa [15.10.12]
Dedeman - hotel pentru calatorii si business
Am optat pentru hotelul Dedeman pe timpul vizitei in Istanbul, deoarece am gasit o oferta: 2 nopti+1 gratis. Tinand cont ca este hotel de 5*, sunt de parere ca tariful de 75 euro/noapte camera dubla, este o oferta foarte buna. Locatia: Pentru un turist in Istanbul, hotelul nu ofera ce mai buna pozitie. Totusi transportul in comun este foarte bine organizat si accesul spre centrul istoric este facil cu metroul. Hotelul este localizat la aproximativ 500 m de statia de metrou Gayrettepe, [...] — vezi review
Pensiunea Lucina 3 / MOLDOVA-SULIȚA
- MAI, 2012
- de: irina.ciobanu [15.10.12]
Pensiunea Lucina, ultimul leagan al calului rasei Huţul din Romania
Peisajul de vis, te afli parca deasupra norilor, privelistea este superba, se vad muntii in zare pana in Ukraina si Maramures. Recomand pentru liniste, relaxare, peisaj, serviabilitate, intr-un cuvant pentru tot ce-si doreste un turist. La cazare am fost intampinati de gazda pensiunii cu cate o visinata traditionala, foarte aromata, noi care nu suntem bautori de nici un fel de alcool, pot spune ca am luat chiar 2-3 gurite din pahar, a fost foarte buna, nu ne-a lasat damful acela de alcool. [...] — vezi review
Pensiunea Casa Ara 3 / BREAZA
- MAI, 2012
- de: picai [03.10.12]






