Impresii și recomandări [8154 / 10898]

Afișate impresii [81531 - 81540]
Flora Hotel 3 / MAMAIA

La pomul puțin lăudat, nu veniți cu... prejudecăți!

Și anul acesta m-am aflat pe litoralul românesc ca delegat la o conferință națională. Abandonând o tradiție veche de un deceniu, locul desfășurării evenimentului n-a mai fost ales la Jupiter, ci în cea mai mondenă stațiune a litoralului românesc, Mamaia. Gazdă aici ne-a fost Hotelul ”Flora”, binecunoscut tuturor ca făcând parte din grupul celor cinci hoteluri plasate paralel și ”gemene” prin înfățișare (Albatros, Meridian, Doina, Flora, Victoria), imortalizate [...] — vezi review [+52 poze]
Rubin (Roubin) Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA

Managementul bulgăresc în acţiune!

Scriu acest review destul de târziu faţă de perioada când am fost acolo şi anume de Rusalii 2012. Astfel: informaţia, părerile, obiecţiile sau aşezat de la sine în tot acest timp şi ceea ce a rămas, sper, este o obiectivitate cât mai corectă. O obiectivitate mai ales în zona detaliilor şi a sfaturilor. Aşa că pregătiţi-vă pentru o lectură lungă, instructivă şi pe alocuri amuzantă. Dacă mă întrebaţi, după prima zi de şedere la hotelul Rubin, cum aş începe [...] — vezi review [+23 poze]
Pensiunea / Vila Katharina [Predeluț] 4 / BRAN

O relaxare placuta

Am ales sa merg la Bran cu ocazia unei mini vacante de cateva zile, prilejuita de ziua libera oferita de Rusalii. Am ajuns la Bran fara a avea nimic rezervat, astfel ca am inceput imediat cautarea. Dupa ce am vazut mai multe locatii, si mai scumpe si mai ieftine, de unele am aflat ca nu mai aveau locuri disponibile, intr-un final am sunat si la pensiunea Katharina. Mi s-a parut un pret bun, inclusiv locatia mi-a sunat bine (nefiind direct la strada si fiind si aproape de castelul Bran). [...] — vezi review
My Home Resort [Avsallar] 4 / ALANYA

Mai pune draga un kil pe tine

Complexul mi s-a parut micut pentru un resort si am trait senzatia de claustrofobie tot sejurul. Probabil ca si otita pe care am prins-o la cursurile de scufundari a avut o influenta destul de mare - la urma urmei cand esti pe jumate surd e normal sa fii claustrofob... Turistii -in mare parte nemti de conditie (sub-) medie, dar si ceva rusi, turci, irakieni, si alte natiuni de prin zona. Am vazut chiar si 1-2 familii de indieni. Romani? Doar 3, si aia nimeriti din greseala. Banuiti cine [...] — vezi review [+3 poze]
Flora Suites Hotel 3 / KUSADASI

Ieftin si bun

In primul rand trebuie sa specific ca noi nu suntem pretentioase. Am fost la acest hotel impreuna cu fiica mea de 23 de ani, in iunie anul acesta de pe 21, beneficiind de o oferta speciala cu allinclusive la pretul de 129 euro de persoana, in pret fiind inclus si transportul cu autocarul. Pretul pus de mine in casuta respectiva contine si costul ferryboatului de la Canakale. Transportul cu autocarul a fost destul de lung, drumul a durat peste 20 de ore insa, desi am avut penultimele [...] — vezi review [+13 poze]
Ilf Hotel 3 / PRAGA
  • IUNIE, 2012
  • de: bebica [14.08.12]

Dezamagitor

In iunie am petrecut 5zile la Praga, cazandu-ne la Hotel ILF. Am mers cu avionul, pe cont propriu, experienta mai costisitoare decat un city break printr-o agentie. Aspectele pozitive insa au fost orarele de zbor: am ajuns la ora 6 a. m. in prima zi si am decolat la ora 21 in ultima zi, asadar am profitat din plin si in totalitate de cele 5 zile. De la aeroport va sfatuiesc sa luati autobuzul care, dupa vreo 20 de min de mers va lasa la prima statie de metrou de unde, cu metroul, ajungeti [...] — vezi review
Crystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) 5 / LARA

Sa nu te uiti peste gardul vecinului

Dupa ce am fost 2 ani in Kusadasi - Ephesus Princess si un an in Ozdere - Paloma Pasha am hotarat cu prieteni sa incercam sa mergem si in Antalya. Dupa lungi cautari si privit in portofel am ales Kervansaray Kundu, unii de frica avionului altii ca taxa de aeroport era mare am decis sa facem drumul cu masinile [4familii si trei masini la numar si un bebe de un an felicitari pentru cum a suportat] si a fost o experienta frumoasa cu locuri minunate pe care le-am vazut si trait. Curiozitatea de [...] — vezi review [+16 poze]
Pensiunea Casa Muntelui 4 / FUNDATA

Mie mi-a placut

Drept dovada am revenit in iulie si o sa mai mergem probabil si cu copilul pentru ca au si un loc de joaca. Da, preturile un pic cam mari la mancare insa domnul care ne-a servit a fost f dragut, ne-a recomandat ce sa luam si ce nu, a fost bine. Ce mi-a placut mie la pensiune este atentia la detalii: totul este pus la punct, lucrat. Faptul ca este interzisa consumarea produselor din afara unitatii pentru noi nu a fost o problema. Nu plecam niciodata cu mancare / bautura la noi. Cand am [...] — vezi review
Hilton Wembley Plaza Hotel [Brent] 4 / LONDRA

Wembley Plazza

Just for the record... Acum cca. 2 luni scriam entuziasmat review-ul London by Jubilee, ieri vizionand gala de incheiere a J. O. London 2012 mi s-a facut din nou pielea de gaina... si mi-am amintit ca am ramas dator cu review-ul hotelului. Wembley Plazza Hilton Hotel 4* e un loc pe care il recomand tuturor celor in cautare de cazare la un raport calitate/pret cat mai bun. Cele 4 stele inseamna calitatea serviciilor, spatiu generos (o problema in Londra), curatenie. Camerele au [...] — vezi review
Ibis Mariahilf Hotel 3 / VIENA

Foarte multumit

Cea mai mare calitate a hotelului este amplasarea fata de centrul Vienei si de obiectivele de interes turistic. Am mai fost altadata la Viena si atunci (in 2009) am locuit departe de centru, aveam nevoie de mai mult de o ora petru a ajunge de la hotelul nostru pana in centru. Acum insa a fost foarte bine. Nici nu am prea folosit metroul, ajungeam in zonele de interes in cteva minute de plimbare placuta. Hotelul este bun pentru pretul platit. Camera noastra de la etajul 12 avea si un dulap [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.2008080482483 sec
    ecranul dvs: 1 x 1