Impresii și recomandări [pag. 8145 / 10898]
Afișate impresii [81441 - 81450] din total 108972 impresii
Pensiunea Maria Koeber 4 / GURA RÂULUI [SB]
- IUNIE, 2012
- de: sighianul [16.12.12]
O relaxare buna...
Am fost si noi la aceasta pensiune (si nu o data) impreuna cu prietenii nostrii sa petrecem diverse evenimente si de fiecare data am fost foarte bine primiti, iar pensiunea a fost curata si ingrijita. Tinerii proprietari stiu sa se faca placuti si sa te faca si pe tine sa te simti bine si sa te relaxezi. Sunt mereu in mijlocul nostru oferindu-ne mereu atentie si sprijin. In pensiune nu am avut nici un fel de restrictii nici noi si mai ales copii nostrii care erau mereu de sus pana jos si [...] — vezi review
Circuit Estoril - Cascais - Sintra / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IUNIE, 2012
- de: amero [09.12.12]
De la Estoril spre Sintra, o salba de nestemate
Plecarea din Lisabona, la ora 8 dimineata, cu masina inchiriata inca din ziua in care am aterizat pe aeroportul din Lisabona. Cu ochii inca partial somnorosi (cu o seara inainte vizitasem zona Restauradores-Rossio, cu spectacol de fado pana tarziu in noapte), am plecat cu harta la bord din zona Placa Marques de Pombal, acolo unde eram si cazati la hotelul Residencial Horizonte (vezi impresii). Am intrat pe av. Joaquim Antonie de Aquiar apoi Duarte Pacheco si in fata ni s-a ivit A5 spre Estoril. [...] — vezi review [+21 poze]
Iadolina Hotel 3 / STÂNA DE VALE
- IUNIE, 2012
- de: luci_cluj* [29.11.12]
Hotel Iadolina 2012
in vara acestui an am fost la hotel Iadolina - Stana de vale. In cadrul acestui hotel am fost multumit de serviciile de cazare, mancarea a fost buna, curatenia ok. peisajul este superb. Inca de la intrare receptionera cu par castaniu si cu suvita a fost super amabila, sociabila si foarte draguta. Personalul hotelului asigura buna organizare si functionare a acestuia - sefii sunt greu de gasit, nu isi dau interesul, am gasit o sefa de hotel foarte nervoasa, parca mereu pusa pe cearta. O sa [...] — vezi review
Park Plaza Victoria Hotel 4 / AMSTERDAM
- IUNIE, 2012
- de: Alb [26.11.12]
Park Plaza Victoria aproape de Cartierul Rosu
In Amsterdam am ajuns intr-o dimineata friguroasa de iunie, plecand din Germania, asa cum am scris in review-urile despre Köln si Amsterdam. Cu 2 zile inainte de plecare citeam presa din Romania si lumea parea cuprinsa in tara de febra alegerilor sau nealegerilor…Ca sa nu ma streseze prea mult chestia asta, mi-am zis: ”Plec la Amsterdam ptr weekend”. Asa ca am cautat pe booking repede ceva. Din pacate, nu prea mai erau multe disponibilitati, decat cele scumpe. Dupa o scurta cautare, [...] — vezi review [+19 poze]
Craiasca Hotel 2 / OCNA ȘUGATAG
- IUNIE, 2012
- de: silverica [25.11.12]
Speram sa fie mai bine
Am plecat spre Ocna Sugatag cu inima deschisa, intrucit imi era cunoscuta ospitalitatea maramuresenilor. toate bune si frumoase pina la sosirea la hotel Craiasca. personalul hotelului, foarte amabil dar insuficient. fetele de la receptia hotelului fac si pe cameristele si mai servesc si la restaurant, cameristele fac curatenie si in baza de tratament si mai ajuta si la bucatarie. in baza de tratament e dezastru: personal insuficient si nepregatit. doar trei asistente erau pregatite [...] — vezi review
Villa Phaethon 3 / PARALIA KATERINI
- IUNIE, 2012
- de: Diana1 [24.11.12]
Vila excelenta
Vila este foarte eleganta, curata. Camerele au aer conditionat, ceea ce este foarte util, cand am fost noi in luna iunie a fost foarte cald si fara aer conditionat nu cred ca rezistam. Vila nu are o pozitie centrala si nu este galagie in timpul noptii. Bucataria este utilata cu tot ce ai nevoie daca doresti sa gatesti. La Lidl sunt preturi ok. Noi am mancat micul dejun in camera. In schimb Paralia ne-a cam dezamagit. Este o statiune foarte aglomerata, sunt foarte multi romani. Plaja nu este [...] — vezi review
San Giorgio Hotel 3 / NAPOLI
- IUNIE, 2012
- de: nicoletass [22.11.12]
O oaza de liniste in tumultul napoletan
Intrarea in oras a fost ametitoare. O groaza de masini si de motociclete, ce circula doar dupa reguli ivite din circumstante, se imbulzesc in jurul nostru. Motoare turate, claxoane stridente…parca am intrat intr-un vartej. Noroc ca in nici zece minute, GPS-ul ne conduce la hotel si scapam din haos. Foarte aproape de Piata Garibaldi, pe strada Alessandro Poerio (poet si patriot italian cu nume predestinat), se afla Hotelul San Giorgio. Nu e chiar la strada, o alee pietonala duce spre [...] — vezi review [+19 poze]
Vacanța în Zakynthos / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IUNIE, 2012
- de: papone [21.11.12]
O parte din mine a ramas acolo...
E greu sa ajungi in Zakynthos si sa nu te indragostesti de aceasta insula - dupa mine, este imposibil. Asa cum o spune si titlul, o parte din mine a ramas acolo. Dar sa incepem cu inceputul si sa ne intoarcem putin in timp, in luna martie a acestui an, cand a inceput totul… Fiind in cautarea unei vacante in Grecia si tot navigand printre oferte, o fotografie mi-a atras atentia si acea imagine mi-a ramas pentru totdeauna in suflet, facandu-ma sa schimb orice plan facut pana atunci si sa [...] — vezi review [+13 poze]
Continental Forum Hotel 4 / ORADEA
- IUNIE, 2012
- de: vaspa.kennel [20.11.12]
Bun si mai încape
Am avut ocazia sa vizitez acest hotel de-a lungul anilor, atât înainte de a fi preluat de rețeaua CONTINENTAL cât si după. Schimbările făcute de brand-ul căruia ii aparține au fost majore atât in ceea ce privește modernizarea clădirii, a mobilierului, instalatiilor, toate "upgradate" la standardele impuse de rețea, cât si in ceea ce privește serviciile. Hotelul oferă toate facilitățile necesare unui calator aflat in Oradea pentru afaceri sau pentru plăcere. Prețul, [...] — vezi review
Muzeul Național de Azulejo / LISABONA [orașul]
- IUNIE, 2012
- de: amero [20.11.12]







