Impresii și recomandări [pag. 8148 / 10898]
Afișate impresii [81471 - 81480] din total 108972 impresii
Aquamarine Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IUNIE, 2012
- de: paulas* [30.09.12]
Sejur hotel Aquamarine
In luna iunie 2012 am fost la hotel Aquamarine impreuna cu familia mea. Este un hotel de 4 stele in statiunea Sunny Beach, la 10 minute de plaja. Sejurul all inclusive a continut 3 mese pe zi+o gustare intre mese si bauturi la barul de la piscina si de la lobby bar. Am citit celelalte comentarii... in mare parte toti zic adevarul... mai ales despre mancare. Da, aici chiar nu cred k a fost multumit nimeni... mancarea era destul de putina... in fiecare zi aceeasi. Carne nu am vazut deloc tot [...] — vezi review [+6 poze]
Castelele Peleș şi Pelişor / SINAIA
- IUNIE, 2012
- de: abancor [30.09.12]
Cîteva aspecte practice legate de vizita la Peleş
Pentru că s-a vorbit foarte mult despre Peleş, s-au descris toate sălile, s-au împărtăşit mulţime de impresii, o să mă limitez la a face cîteva observaţii legate de vizitarea castelului. Într-un weekend din iunie anul acesta am decis să cunoască şi fata noastră cîteva din obiectivele Văii Prahovei. Ne aduceam aminte cum pentru noi, în copilărie, Sinaia era unul dintre primele locuri familiare din afara Bucureştiului, iar fata noastră încă nu a văzut mare lucru din [...] — vezi review [+12 poze]
Filio Studios [Pachis Beach] 3 / SKALA RACHONI
- IUNIE, 2012
- de: deliutza27 [29.09.12]
Prima data si-as mai reveni...
Ca in fiecare an, prin primavera am inceput sa caut o locatie pentru un viitor concediu pe care anul acesta l-am programat la mijlocul lunii iunie. Nu a fost greu sa gasesc, chiar daca a trebuit sa tin cont si de faptul ca acum suntem 3; nu mai suntem o pereche indragostita, ci suntem parinti de mogaldeata si trebuia sa alegem un loc potrivit si pentru nevoile ei. Bineinteles, Grecia si daca se poate un loc nou. Si asa am ales Thassos-ul. Nu mai fusesem acolo si eram curiosi sa vedem daca [...] — vezi review [+28 poze]
Unde mâncăm în Veneția? / VENEZIA / VENEŢIA
- IUNIE, 2012
- de: cathzel [28.09.12]
Un restaurant unde va serveste Catalin din Iasi [Osteria Da Nico]
Am pornit din Sottomarina cu autobuzul 80E. Dupa vreo ora si jumatate am ajuns in venetia, in autogara. Biletul de autobuz costa 10 euro dus-intors. Cand am ajuns in Venezia am pornit pe jos catre Piata San Marco, pe stradutele inguste. Nu am luat vaporasul pentru ca in urma cu vreo 10 ani am vizitat pe apa Venetia, iar acum vroiam altceva. A fost foarte obositor, foarte multa lume care alergau ca nebunii pe o caldura de peste 30grade. Vreau sa va povestesc despre cum am mancat la o terasa, [...] — vezi review [+1 poze]
Chioggia si imprejurimile / [ALTE ZONE]
- IUNIE, 2012
- de: cathzel [28.09.12]
Chioggia - Mica Venetie
Intr-o zi de joi, am aflat de la vecinii italieni ca in Chioggia este targ. Chioggia este despartita de un pod din piatra de Sottomarina, am mers cu autobuzul vreo 5 minute. Biletul costa 2,60euro dus-intors, pentru o persoana. Era mare agitatie in Chioggia, plin de biciclete, multime de oameni care se foiau printer tarabele cu legume, fructe, haine, pantofi, etc. Cel mai spectaculos loc era piata de peste. Am cumparat si noi un fel de biban (persico), “gattucio di mare” =o specie de caine [...] — vezi review [+17 poze]
Chioggia si imprejurimile / [ALTE ZONE]
- IUNIE, 2012
- de: cathzel [28.09.12]
Sottomarina - Aici totul este 100% italian
Sottomarina este o statiune pe malul Marii Adriatice, la sud de Venetia. Este un loc unde italienii sunt de departe majoritari, am vazut doar una sau doua masini din Germania. Practic este ca o insula, situate intre Marea adriatica, laguna venetiana si gura raului Brenta. Exista o multime de oameni care merg cu bicicleta, e o nebunie. Oriunde te uiti nu vezi decat biciclete. Trebuie sa ai mare grija cand traversezi strada, chiar si la trecerea de pietoni nimeni nu-ti acorda prioritate. Poti [...] — vezi review [+11 poze]
Campeggio Atlanta [Sottomarina] 3 / [ALTE ZONE]
- IUNIE, 2012
- de: cathzel [28.09.12]
A fost mai mult decat minunat
Dupa un drum de vreo 1200km iata-ne ajunsi in Sottomarina. La intamplare am ales primul camping ce ne-a iesit in cale – Camping Atlanta. Era ora 14 cand am ajuns, era o caldura ingrozitoare, iar la receptie ne-a intampinat un domn foarte amabil care ne-a invitat sa vizitam campingul. Dupa o plimbare scurta, ne-am ales o “piazzola”, era si putina umbra de la pomii din jur. Am revenit la receptie cu numarul ales pentru locul de campare, si acel domn amabil ne-a invitat sa tragem masina la [...] — vezi review [+14 poze]
Vila Riki 3 / BORSEC
- IUNIE, 2012
- de: simonikkk [27.09.12]
Vila Riki
Ne-am hotarat sa ramanem o noapte la Borsec. Am cautat cazare dar nu am gasit nimic liber decat la Vila Riki. De la intrare in parcare (care nu este amenajata) am avut impresia ca este o vila parasita, o priveliste dezolanta. Am stat si ne-am gandit: daca afara este neingrijita cu buruieni pe margine, fara alei, fara iarba, cum arata o camera? Am intrat am intrebat daca au camera libera, aveau si ne-a aratat o camera la etajul 3 cu pat matrimonial la 120 lei/noapte. O camera simpla, simpla [...] — vezi review
Moscheea 'Carol I' / CONSTANȚA
- IUNIE, 2012
- de: Claudiu U. [26.09.12]
Marea Moschee din Constanta
Asa cum am promis la finalul review-ului anterior ...Aim bac (sursa de inspiratie: A. Schwarzenegger -Terminator 3 -2003) :) :) :) Esti in concediu la Mare!... Ce poate fi mai relaxant decat plaja, marea, soarele!... Dar daca tot ai ajuns pe litoralul romanesc, eu zic ca merita sa incerci sa lasi deoparte macar o zi aceste desfatari si sa descoperi cate lucruri interesante iti poate oferi orasul Constanta. De-a lungul anilor mi-am dat seama ca cei mai multi stiu doar de Acvariu si Delfinariu, [...] — vezi review [+8 poze]
Vacanța în Deltă / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IUNIE, 2012
- de: mihai79 [22.09.12]











