Impresii și recomandări [pag. 8069 / 10898]
Afișate impresii [80681 - 80690] din total 108975 impresii
Vila Vita Parc Resort & Spa [Porches] 5 / ARMACAO DE PERA
- IULIE, 2012
- de: Ari [24.07.12]
Poate cel mai bun resort din Europa
Vila Vita este amplasat pe vârful unei stânci cu vedere la Oceanul Atlantic, în Armação de Pêra. Este format din clădiri în stil maur, înconjurat de grădini tropicale - practic un parc care se intinde pe mai multe hectare. Pot fi admirate aici diverse plante, arbusti si arbori tropicali. Resortul dispune de 3 posibilitati de acces la ocean unde sunt amenajate plaje cu sezlonguri si umbrele. Prosoapele sunt disponibile in intreg complexul gratuit. Camerele au balcon sau terasa [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Moldova [Bistrița] 3 / VADURI [NT]
- IULIE, 2012
- de: Cristiana1972 [24.07.12]
O pensiune de nota 9 !
Mi s-a parut o pensiune bine amplasata, in apropierea lacului Batca Doamnei, si la vreo 2 km de Piatra Neamt, un oras superb. Atmosfera pe care am simtit-o la aceasta pensiunea a fost una de liniste si pot spune ca am plecat de acolo chiar foarte incantata, eu impreuna cu sotul si fata mea. Singurul lucru care m-a facut sa nu dau nota 10 acestei pensiunii a fost lipsa aerului conditionat in rest totul a fost ok, mancarea foarte buna, gazdele primitoare, si multa curatenie. La pensiune am gasit [...] — vezi review [+19 poze]
Melia Grand Hermitage Hotel 5 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2012
- de: cris_kiri [24.07.12]
Un concediu placut
Pe 14 iulie ne-am intors din vacanta petrecuta la Nisipurile de Aur, hotel Melia Grand Hermitage. A fost pentru prima data cand am mers in aceasta statiune, desi o mai vizitasem acum cativa ani cand am stat in Albena. Cu greu ne-am hotarat pentru acest hotel, fiindca oscilam intre Melia si alt hotel. Insa acum, privind inapoi, nu pot spune ca a fost o alegere gresita. Pretul sejurului nu l-am trecut, nu stiu daca este relevant, deoarece a fost un bilet achizitionat prin sindicat, deci cu [...] — vezi review [+35 poze]
Tintyava Park Hotel 3 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2012
- de: ana231 [24.07.12]
Experienta oribila
Nu recomand acest hotel deloc, mancare groaznica, personal groaznic, este tabara de copii mereu, galagie noaptea deoarece este situat langa 3 discoteci si geamurile nu protejeaza deloc, in prima faza am crezut ca nu am inchis geamu deloc de aia se aude asa de tare dar nu te poti odihni deloc, conditii mizere. Dupa ce am platit biletele am citit impresii si am ramas ingrozita, dar m+am gandit ca lumea e rautacioasa pana am ajuns akolo si a inceput cosmaru. In concluzie nu va recomand [...] — vezi review
Kalina Garden MPM Hotel 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IULIE, 2012
- de: Geno Elena [24.07.12]
Vacanta de vis
Buna ziua, am fost la Kalina Garden pentru 5 nopti cu inima facuta ghem in urma citirii impresiilor altor turisti... ce sa va spun??? am ramas profund impresionata de grija si harnicia acelor oameni care incercau din rasputeri sa distreze si sa bine-dispuna oaspetii... curat, prompt, mancare variata, camere mari si sparioase, conditii civilizate!!! mare mi-a fost mirarea, nimic nu se potrivea cu descrierea nefavorabila... drumurile prin Bulgaria sunt deplorabile, foarte adevarat, la vama [...] — vezi review [+1 poze]
Alexandra Beach Hotel 4 / POTOS
- IULIE, 2012
- de: aliax [24.07.12]
3 stele plus cu indulgenta
N-am sa scriu foarte multe despre acest hotel pentru ca deja s-au scris multe, am sa punctez doar ce consider important: Hotelul este ok insa are foarte multe defecte: 1. Climatizarea in camere lasa de dorit. 2. Zgomotul de la vecinul de la parter se aude la etajul 2 fara probleme-iar daca ai parte de niste vecini galagiosi-sejurul e compromis. Pot spune ca izolarea fonica=0. 3. Plaja cu pietre si arici de mare-daca aveti copii mici nu recomand. 4. Seful de sala si receptia [...] — vezi review
Pensiunea Roua de Munte 3 / HERCULANE
- IULIE, 2012
- de: mariusghestan [24.07.12]
Exceptional!!!
Am stat 5 nopti cu familia, avand pensiune completa. Totul a fost exceptional. Pensiunea este minunata si gazdele sunt de nota 10. Recomand aceasta pensiune din tot [...] — vezi review
Hora Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2012
- de: seeds [24.07.12]
Cat platesti, atat primesti
Intre 13-19 iulie am fost oaspetele Hotelului Hora din Saturn. De la inceput tin sa precizez ca statiunea e foarte buna pentru familii cu copii si mai putin pentru distractii desi nici de ele nu duce lipsa. Am fost cazati imediat (in jur de ora 12, desi pe voucher scria ca intrarea se face incepand cu ora 18), chiar daca nu am scapat de primirea 'calduroasa' pe care ne-a facut-o directorul/administratorul/tartorul hotelului: veniti cate o singura persoana, nu vorbiti intre dumneavoastra, etc . [...] — vezi review [+5 poze]
Vila Simona 3 / EFORIE SUD
- IULIE, 2012
- de: yoyo1nico [24.07.12]
Dezastru
Am fost intr-un sejur de trei zile la vila Simona dupa ce am achitat avans ,,fara avans nu rezervam camere ca am fost patiti" spune doamna si am constat de ce: -cand am ajuns nu aveam locuri de parcare -camerele au fost ,,gata '' pe la ora 13.00 in conditiile in care cu o jumatate de ora mai devreme isi cereau scuze ca nu s-a eliberat inca aceea camera; oare cine poate face curatenie in 30' intr-o camera de hotel la mare - cand am intrat in vila am ramas perplex VILA DE *** LA MARE FACUTA [...] — vezi review
Pensiunea 'Casa Ardeleană' 3 / PREDEAL
- IULIE, 2012
- de: sandokanbarbone [24.07.12]







