Impresii și recomandări [pag. 8073 / 10898]
Afișate impresii [80721 - 80730] din total 108975 impresii
Ambasadori Hotel 5 / TBILISI
- IULIE, 2012
- de: marian 1973 [23.07.12]
Un ambasador cu bun gust
Hotelul este situat pe Shavteli Street, pe malul raului Mtkvari, fata in fata cu somptuosul palat prezidential. Cotat la 4 stele, Ambasadori este un hotel foarte primitor si elegant. Cladirea face parte din centrul vechi al orasului, interiorul sugerand, de asemenea, o atmosfera de "vechime". Hotelul are 4 etaje ce cuprind 40 camere. Receptia foarte mica este deservita de un lobby generos divizat in 3 parti. Check-in-ul se face foarte rapid, iar accesul catre camera se poate face fie pe [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Remus [Hiriseti, Novaci] 3 / POLOVRAGI / NOVACI
- IULIE, 2012
- de: badenisa [23.07.12]
Super!
Am pornit spre Transalpina si ne-am oprit dupa vizitarea celor 2 pesteri din zona, in Novaci, la pensiunea Remus. N-am cuvinte sa descriu ce oameni cu suflet mare sunt, orientati catre client, sa faca tot ce pot pentru a te simti cat mai bine. Camerele sunt foarte mari si curate, baia la fel, bucataria complet utilata. In curtea din spate sunt 2 gratare, foisor, balansoar si verdeata. De asemenea, au multe animale... pauni, iepurasi, catei foarte mici si taaare simpatici si jucausi, era o [...] — vezi review
Pensiunea Valea Soarelui [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2012
- de: badenisa [23.07.12]
Foarte ok !
Am dat din intamplare peste aceasta pensiune, in cautare de o cazare confortabila, linistita si curata si am dat peste niste gazde extraordinare, un cuplu tanar cu un copil foarte simpatic de 2 anisori. In comparatie cu ce am vazut scris mai jos, noi am fost foarte multumiti. Camerele erau mari, curate si foarte frumos amenajate. Baile erau in schimb cam mici, insa era suficient spatiu sa te desfasori. Am avut acces la o bucatarie curata si complet utilata, gratar, spatiu verde, terasa. Un [...] — vezi review
Mimosa Sunshine Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2012
- de: GABITZ_67 [23.07.12]
Esec!
Am fost in acest hotel incepand cu 5 iulie-dezastru la servire incepand de la primul contact care-l ai cu cel care e de la securitatea hotelului (spagar) -receptie- la pool bar unde era unul mai tuciuriu, l-am intitulat -TOBIAS (stiti voi de unde) -care te facea sa astepti sa comanzi ceva, la fel se intampla si in barul din receptie! Parca comandai pe banii lor! ORDINARIE! Singuri isi alunga clientii! SINCER-nu recomand acest hotel! Pacat de personalul care asigura curatenia in camere si [...] — vezi review
Unde mâncăm pe Transalpina (DN67C) / TRANSALPINA
- IULIE, 2012
- de: raluca1983 [23.07.12]
Nu serviti masa la Cabana Oasa!
Dupa un drum anevoios intre Sebes si Oasa, serpentine, drum in constructie, praf si peste 35 de grade, am ajuns la Cabana Oasa. Am oprit sa mancam, in special pentru faptul ca am vazut multa lume care manca acolo pe terasa. Din cate stiu asta ar trebui sa fie un etalon. Cand vezi multa lume la masa undeva inseamna ca se mananca bine, cel putin teoretic. Ei bine, aici nu s-a nimerit. Am comandat prima data o ciorba, de legume in speta, fiind cald si fiindca vroiam sa comandam la felul 2 [...] — vezi review
White Rose Hotel 3 / OLYMPIC BEACH / Olympiaki Akti
- IULIE, 2012
- de: Monica I [23.07.12]
Great value for money!
Hotelul este foarte confortabil, foarte curat, foarte aproape de plaja. Este un hotel simplu, nimic sofisticat, dar te simti bine. Familia Apostolidis este foarte amabila, a facut tot ce s-a putut sa ne simtim bine in sejur. Mancarea preparata la hotel foarte buna, proaspata. Plaja si marea sunt grozave, chiar daca este un pic prea aglomerat. Recomand cu placere hotelul! Great value for [...] — vezi review
Macedonian Sun Hotel 3 / KALLITHEA [Kassandra]
- IULIE, 2012
- de: GligorAndreea [23.07.12]
Cel mai urat concediu +++ Hotul din camera
Ne-am intors sambata din Grecia Halkidiki, cazati fiind la Macedonia Sun Hotel... incep prin a va povesti prima zi: am fost cazati intr-o camera de la demisol, cu miros groaznic de igrasie, camera plina de furnici, groaznica, desi cu o zi inainte de a pleca din tara agentia Lang Travel din Arad ne-a cerut 100 Euro in plus pt. a primi o camera care sa nu fie la 'sobolani' (acesta a fost limbajul 'd-nei'), zis si facut, insa surpiza a fost odata ajunsi acolo. Am cerut sa vb. cu managerul care mi [...] — vezi review
Claris Hotel [Valiug] 2 / VĂLIUG & CRIVAIA
- IULIE, 2012
- de: cristina2110 [23.07.12]
Mediocru
Nu am avut asteptari foarte mari de la acest hotel, insa este inadmisibil sa nu se schimbe asternuturile de la un client la altul (de exemplu, perna mea mirosea a transpiratie). In ceea ce priveste micul dejun, este un plus ca poate fi servit si mai tarzior (noi am mancat pe la ora 11), insa minusurile sunt coplesitoare. Micul dejun consta in platou rece sau omleta cu crenwursti, carnaciori sau salam, la alegere. Noi am mancat doar omleta pentru ca ni s-a spus ca nu s-au ajuns preparatele [...] — vezi review
Unde mâncăm? Taverne în Agios Georgios / AG. GEORGIOS
- IULIE, 2012
- de: AnMiLa [23.07.12]
Taverna mancarurilor traditionale excelent gatite... cu suflet!
Va voi povesti cate ceva despre vacanta frumoasa pe care tocmai am incheiat-o in Agios Georgios Pagi, la Alkion Beach Hotel! In primul rand zona este de o frumusete rara, linistita, cocheta si foarte primitoare. Merita sa vizitezi stradutele mici specifice satelor Insulei Corfu, in special in zona de vest unde noi am fost... numai sa ai rabdare... o sa vrei sa le vezi pe toate si timpul este limitat! Datorita faptului ca am avut asigurat in pachetul achizitionat doar micul dejun am fost [...] — vezi review
Aquapolis [aquapark] / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2012
- de: Dragoș_MD [23.07.12]




