Impresii și recomandări [pag. 8059 / 10898]
Afișate impresii [80581 - 80590] din total 108976 impresii
Glarus Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- IULIE, 2012
- de: Claudia.nita [26.07.12]
Cel mai urat concediu pe care l-am petrecut in BULGARIA, hotel GLARUS
Totusi este clasificat de autoritatile locale in tursim la 4*, camerele hotelului Glarus au igrasie si bai destul de jalnice. Menajerele nu au facut zilnic curat, nu au schimbat lenjeriile uzate, doar prosoapele erau schimbate zilnic. Piscina era micuta iar zona delimitata pt cei mici era ocupata de cei mari. Restaurantul este jalnic=cantina, mancarea nu e facuta sa iti placa ci mai degraba sa fie ieftina si sa te saturi, in fiecare zi este aceeași si de prost gust, am mâncat oua si fructe [...] — vezi review
Orleans Gardens Hotel [C'an Pastilla, Playa de Palma] 3 / MALLORCA
- IULIE, 2012
- de: skumppika [26.07.12]
Mallorca, un sejur de vis
Am fost si eu luna aceasta in Mallorca, era un loc pe care imi doream sa il vizitez de mult timp. Am luat excursia din ianuarie, de pe un site comercial. Am avut emotii, a fost prima excursie luata de pe net, dar pot spune ca sunt multumita in adevaratul sens al cuvantului. Am platit in jur de 2.700 lei pentru 2 persoane, pret in care a intrat transportul cu avionul, taxele, cazarea si mesele. Cum am ajuns am inchiriat o masina din aeroport, de la compania Sixth, am platit 170 euro pt 6 zile, [...] — vezi review [+36 poze]
Alua Helios Bay Hotel (ex Riu Helios Bay) 4 / OBZOR
- IULIE, 2012
- de: cms [26.07.12]
Catastrofa
Am fost in vacanta pe litoralul bulgaresc pentru a opta oara in patru ani. imi expun impresiile pe acest site, deoarece vacanta petrecuta la acest hotel ne_a lasat un gust amar din toate punctele de vedere. sa incepem cu inceputul. am ajuns la hotel la ora 12 si 10 minute, mergind la receptie ni s-a spus sa revenim dupa 2 ore pentru a fi cazati. revenind la ora 14 la receptie ni s-au pus bratarile si ni s-au dat camerele fiind un grup de 5 persoane. seara am mers la masa la ora 19 si15 minute [...] — vezi review
Crystal De Luxe Resort & Spa 5 / KEMER
- IULIE, 2012
- de: anca_l* [26.07.12]
Un hotel bun
Ne-am intors de curand din Kemer unde am petrecut o vacanta minunata chiar daca nu a fost planificata. Nu a fost prima iesire in Turcia, asa ca, datorita pretului mic platit, m-am asteptat sa primesc mult mai putin decat anii trecuti, dar s-a dovedit ca m-am inselat. In primul rand, amplasamentul hotelului la 5 min. de centrul orasului Kemer, este cel mai mare avantaj. Orasul Kemer este o oaza de verdeata, frumos, curat, iti face placere sa faci o plimbare, daca te saturi seara de [...] — vezi review
Condor Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2012
- de: Yxanul [26.07.12]
O experienta placuta, per total, dar...
Hotelul in sine este in regula, cu cateva exceptii: in camera aparatul de AC mirosea ingrozitor cand era pornit, ceea ce denota o lipsa de intretinere a acestuia, la baie am gasit usile de la dus cat pe ce sa cada, a trebuit sa le fixez in role ca sa nu ma trezesc cu ele pe mine, paturile incredibil de mici, parca ar fi de copii, in balcon exista o masuta-scaunel din plastic ieftin si un balansoar ramas cred din anii 70 sau mai devreme!!! In privinta curateniei nimic de zis, personalul de la [...] — vezi review
Pensiunea Retezat [Câmpu lu Neag, HD] 3 / MASIVUL RETEZAT-GODEANU
- IULIE, 2012
- de: alexandram. [26.07.12]
Un peisaj de vis, dar...
Incep prin a spune ca am ales aceasta pensiune dupa ce am dat de site-ul lor, unde era prezentata inconjurata de o oaza de verdeata. Parea exact ce cautam, asa ca ne-am luat indemnul si am facut drumul de sute de km pana acolo. Nu pot sa spun ca regret. Pensiunea este intr-adevar foarte frumoasa, dar exista si un mare "dar". Punctul forte principal al pensiunii este cadrul natural. Initial am fost un pic suprinsi - pensiunea este localizata intr-un satuc mic la 30km de Petrosani. In pofida [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm pe Transfăgărașan? / TRANSFĂGĂRAȘAN
- IULIE, 2012
- de: hristina [26.07.12]
Cabana Balea Lac - Roua in vacanta
Traseul Curtea de Arges-Vidraru-Balea-Sibiu, senzational, foarte frumos, dar servirea la cabana Balea lac proasta, am asteptat 1 ora sa primim o apa, pt. mincare si mai mult, ospatarii slab pregatiti, preturi foarte mari. recomand acest traseu pt. frumusetea locurilor si pt. experienta unica de a parcurge Transfagarasanul, dar daca vrei sa mananci ceva e bine sa ai la [...] — vezi review
Insula Cleopatrei (Sedir Adasi) / MARMARIS
- IULIE, 2012
- de: vio_andu_gaby [26.07.12]
Daca nu a venit Cleopatra la noi, ne-am dus noi la ea.
Pentru a ne face vacanta mai placuta si pentru a uita de neplacerile de la hotel, impresii pe care le-am postat aici , in ziua plecarii am zis sa mergem 2 zile in alta parte. la ora 13 ne-am urcat in masina cu gandul sa uitam cat mai repede de MARMARIS PALACE, si am zis sa vizitam FETHYIE si OLUDENIZ. am iesit din marmaris si la vreo 15 km am vazut un indicator spre stanga care arata CLEOPATRA ISLAND. WOW am zis cu riscul de a nu ajunge pana seara in FETHYIE, am zis ca este musai sa vedem. [...] — vezi review [+28 poze]
Majestic Hotel 3 / MAMAIA
- IULIE, 2012
- de: amalia04 [26.07.12]
Placut, dar se poate mai mult
A fost o vacanta draguta, dar celor de la hotel le mai scapa unele detalii. Voi incerca sa va descriu experienta noastra pentru a va face o idee despre ce o sa gasiti la destinatie. Am ajuns duminica, si desi check-in-ul se face la 16, la 2 eram deja cazati. Am asteptat in hol cam o jumatate de ora pana ne-am primit camera. Toate bune si frumoase, holul arata bine, am stat confortabil pe canapele, in hol exista chiar un calculator cu net pt turisti, langa receptie e barul unde poti bea [...] — vezi review [+5 poze]
Erato (Eratho) Studios 3 / KALLITHEA [Kassandra]
- IULIE, 2012
- de: mon05 [26.07.12]






