Impresii și recomandări [pag. 8056 / 10898]
Afișate impresii [80551 - 80560] din total 108976 impresii
Apartamente in regim hotelier 3 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2012
- de: kisuletz* [28.07.12]
Cazare la privat, la apartament, foarte rentabil
Weekendul trecut am hotarat sa plecam la mare pentru un minisejur (de vineri dimineata pana duminica seara). Dat fiind faptul ca aveam deja cativa prieteni cazati in Neptun la Clabucet, am hotarat sa mergem si noi tot in Neptun. Sincer, eu nu am mai fost in Neptun si credeam ca o sa gasim cazare la privat ca si in Costinesti sau in Vama (adica la casa la particular)... dar cand am ajuns in gara, ce sa vezi... 2-3 persoane erau acolo pentru a oferi cazare. Am apelat la o doamna si ne-a [...] — vezi review
Tiara Beach Hotel (ex Iberostar) 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IULIE, 2012
- de: teo76 [28.07.12]
Excelent
Merg de patru ani in Bulgaria si anul acesta a fost cel mai frumos sejur. Hotelul nu este cel mai frumos din Sunny Beach insa datorita personalului si a serviciilor este, de departe, cel mai potrivit loc, in special pentru familiile cu copii. Mancarea a fost excelenta si foarte variata. Daca in ceilalti ani, din toate felurile de mancare gaseam unul sau doua sortimente care erau pe gustul meu, anul acesta mi-a fost foarte greu sa ma decid ce mananc pentru ca toata mancarea era foarte [...] — vezi review
DAS Club Hotel (ex Club Calimera) 4 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IULIE, 2012
- de: valip [28.07.12]
Sejur placut
Am fost cazati la Zvete - camera f. mare (peste Victoria Palace 5*) cu baie mare, moderna, fara seif (-) curatenie se face cand ajunge camerista in cursul zilei (in primele 2 zile pe la ora 13-15), dar din a 3-a zi am pus dimineata pe usa semnul de facut curat si s-a rezolvat pana la ora 12. Ne-a placut atmosfera destinsa si vesela, amabilitatea si solicitudinea personalului (mai putin de la receptie), echipa de animatie (intr-adevar acordau mai multa atentie turistilor germani, datorita [...] — vezi review
Medplaya Bali Hotel 3 / BENALMADENA COSTA
- IULIE, 2012
- de: Dabator [27.07.12]
Hotel Bali
Am avut un sejur de 10 zile. Primele 4 zile am stat in San Pedro de Alcantara (vezi info despre cazare aici si aici; descrierea zonei aici), urmatoarele la hotel Bali. La trecerea dintre hoteluri am fost in Cordoba. Deci am sosit in Benalmadena (vezi impresii) venind dinspre Cordoba (un oras extraordinar de altfel). Am coborat de pe autostrada si am intrat in Benalmadena. Ce simplu pare! Dar nu este. Mie mi s-a parut o statiune uriasa. Noroc cu GPS-ul ca m-a dus direct la hotel. Am crezut ca [...] — vezi review [+8 poze]
Pensiunea Delta Miraj 3 / SULINA
- IULIE, 2012
- de: renata nagy [27.07.12]
Un loc minunat cu oameni minunati
Pensiunea este foarte cocheta, cu mult bun gust, camere foarte confortabile primitoare, cu aer conditionat, ideal pentru relaxare si detasare. Am ales pensiune completa si nu regret deloc, au fost 5 zile de rasfat culinar, am mancat doar peste care era gatit foarte foarte bine, cantitati mari si calitate superioara. Am mers si in excursii foarte frumoase unde am putut sa vedem frumusetile deltei. La mare se poate ajunge cu microbus care se ia din fata pensiunii din jumate in jumate de ora. [...] — vezi review
Bastion Hotel 3 / SINAIA
- IULIE, 2012
- de: dandana [27.07.12]
Intim, bun gust, ospitalitate
Am ales locul pentru ca e pe domeniul Peles si se dorea vizitarea castelului. Ajunsi aici am regretat ca nu ne-am stabilit acest loc pt cazare pe durata minivacantei de la munte. Ne-a intampinat o doamna foarte amabila la receptie, cheile erau deja pregatite, ne-a instruit cu privire la evitarea intalnirii cu ursii. Ni s-a explicat ca vizitele ursilor sint zilnice, ca trebuie sa evitam sa parcurgem distanta de la parcare la intrarea in repectie pe jos daca venim seara. E recomandabil fie sa [...] — vezi review
Vila Belvedere 3 / GALAȚI
- IULIE, 2012
- de: dandana [27.07.12]
Amabilitate, profesionalism pe faleza Dunarii
Am vrut de data aceasta altceva decat Vega, iar netul m-a condus la Vila Belvedere care arata bine, era in zona pe care mi-o doream, si n-avea nici un review pe AFA :) Pensiunea e formata din 3 corpuri de cladire dispuse oarecum in triunghi, avand 2 etaje, parca... Accesul este un pic intortocheat, dar GPS-ul ne-a dus exact in poarta. Ai impresia ca intri pe o alee infundata, dar de fapt asta e accesul, o intrare unde e loc de o masina. Arhitectul care a autorizat constructiile din zona ar [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- IULIE, 2012
- de: dandana [27.07.12]
Casa din Bran - Bun gust si discretie
Am venit pentru o cina nefacandu-ne iluzii, vroiam doar ceva decent de mancare. Aveam sa descoperim un loc cald, primitor, cu un meniu ofertant si preturi decente. Visinata si inghetata sint de exceptie, precum si cafeaua sub toate formele. O terasa micuta in fata, una mai spatioasa in spate, un panou care ne avertizeaza ca produsele sint din ferma proprie ne-au facut sa pasim cu incredere si nu am regretat. Dupa o masa copioasa pe terasa, am trecut in interior pentru cafele. O surpriza [...] — vezi review
The Guesthouse 4 / BRAN
- IULIE, 2012
- de: dandana [27.07.12]
4 stele pentru gradina
Am ales pensiunea pentru ca era cea mai aproape de Castelul Bran, cel putin asa mi-a spus booking.com Pozele aratau super bine, impresiile postate erau foarte bune asa ca am rezervat o dubla si o tripla. Amplasarea este excelenta, aproape de parcarea castelului, curtea foarte frumos amenajata pentru copii cat si pentru parinti. Living si loc de luat masa spatioase si primitoare. Bucataria normala, frigider unde ne-am putut pune ce aveam nevoie sa tinem la rece. Nimeni la receptie, ne-a [...] — vezi review
Miorița Hotel [Neptun] 3 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2012
- de: aditar [27.07.12]



