Impresii și recomandări [3368 / 10897]

Afișate impresii [33671 - 33680]
Athens Moka Hotel 2 / ATENA
  • AUGUST, 2016
  • de: lalely [23.08.16]
  • RECOMANDĂ

OK

Am ales hotelul pentru pret si pentru ca e aproape de statia de metrou si de zonele turistice. E simplu de ajuns: de la aeroport iei linia expres x95 catre syntagma-6 euro, si in 50 de min maxim ai ajuns. Cobori si vis-a-vis cum cobori scarile e statia de metrou. Mergi 2 statii pana la omonia-1,4 euro- nu uita sa validezi biletul in statie. Coboara din metrou si iesi spre september 3rd-sunt indicatoare. La iesire ai sa vezi o cofetarie si un mini magazin cu fats food. Fa stanga ,,mergi 50 [...] — vezi review [+7 poze]
Ferma de midii Dalboka / KAVARNA
  • AUGUST, 2016
  • de: Yulpop [23.08.16]

La Dalboka te duci la 'pomul lăudat'

Auzind atatea pareri bune despre ferma de midii de la Dalboka, duminica dimineata am hotarat sa mergem acolo. Stiam ca nu trebuie sa cobori cu masina pana acolo ptr ca drumul este abrupt, ingust si cu gropi asa ca am lasat masina sus in parcare si am pornit pe jos. Drum de cosmar, deoarece ajungi plin de praf alb care iti intra si in suflet, masini care urca si coboara cu greu si nu prea ai unde sa te feresti de ele, dar ne-am felicitat ca nu am luat masina mai ales dupa ce am "mancat" si [...] — vezi review
Descoperă Băile Tuşnad / BĂILE TUȘNAD
  • AUGUST, 2016
  • de: dorgo [23.08.16]
  • RECOMANDĂ

Ce mai e nou prin Tusnad?

Introducere Pentru ca afara ploua bacovian si dimineata se simte deja in aer o “toparceneasca” “toamna gri, toamna gri si haina, ce credeam ca n-o sa mai vina, inainte de Craciun, ca sa pot si eu s-adun un ban pentru concediul din urmatorul an”, iata ca m-apuc din nou de scris, sper sa respect de data asta ortografia si semnele diacritice, atunci cand voi descrie frumoasele noastre plaiuri mioritice. Altfel voi primi doar ecouri critice. Din nou la Tusnad Asadar in a doua zi de [...] — vezi review [+25 poze]
Vacanța în Atena / ATENA
  • AUGUST, 2016
  • de: lalely [23.08.16]
  • RECOMANDĂ

Atena — istorie si mare in 3 zile

Pentru ca am avut liber pe 15 august si a picat intr-o zi de luni, m-am gandit sa evadez 3 zile. De ce Atena? Sincer, a fost cel mai ieftin bilet pe care l-am gasit in perioada asta. Si se pare ca a fost o alegere buna. Sa incepem mini vacanta: am ajuns vineri seara in Atena, m-am cazat, urmeaza si impresiile despre hotel :) Sambata- tur istoric si cultural- am pornit dimineata spre acropole. Aveam harta cu mine, si plus de asta oamenii sunt amabili si te ajuta cu indicatii. Am ajuns din [...] — vezi review [+18 poze]
Descoperă Kalamaki / KALAMAKI

Kalamaki - nu foarte multe de descoperit, dar e ok

Kalamaki e o statiune linistita si poate chiar plictisitoare, mai ales in contrast cu Laganas. Ea este pentru Laganas cam ce e 2 Mai pentru Vama Veche. Potrivita mai degraba pentru persoane care vor relaxare, rareori vezi baruri animate noaptea sau destrabalare pe strazi. Statiunea in general Este mica si o poti parcurge pe toata in mai putin de 30 minute. Sunt cateva taverne cochete si cu un aer boem grecesc, insa majoritatea nu m-au atras prin nimic. Mi-a placut totusi ca nu existau [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Cârțișoara 3 / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • AUGUST, 2016
  • de: Maddalyn [23.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Groaznic!

Am fost la aceasta pensiune impreuna cu sotul si nepotul meu in august si sunt foarte dezamagita de conditiile de acolo, precum zicala" afara-i vopsit gardul... " pentru ca nu aveam cazare planificata din timp si pentru ca aceasta pensiune arata bine din exterior ne-am hotarat sa ne cazam acolo... o idee foarte proasta pentru ca am fost cazati intr-o camera foarte murdara, cu un miros groaznic a mucegai si foarte intunecoasa. Dna proprietar nici nu s-a ostenit sa ne dea vreo explicatie [...] — vezi review
Pensiunea Iara [Galbena] 3 / ARIEȘENI [AB]
  • AUGUST, 2016
  • de: anca18v [23.08.16]
  • RECOMANDĂ

Minunat!

O pensiune deosebita, un loc perfect pentru cateva zile de liniste. O atmosfera relaxanta, o priveliste superba! Totul la superlativ :) Cele trei doamne de la pensiune sunt foarte implicate si foarte dragute! Multumim si pentru email-ul cu obiectivele turistice din zona, care ne-a fost de un real ajutor. Realitatea este mai frumoasa decat imaginile. Pensiunea este pozitionata intr-o zona foarte usor accesibila si foarte aproape de majoritatea punctelor de interes din zona. Recomand [...] — vezi review [+2 poze]
Avalon Hotel 3 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
  • AUGUST, 2016
  • de: hainut [23.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Stele ???

Am fost la acest hotel avalon din sunny beach bulgaria. in primul rand nu mai are 4 stele, cum e prezentat pe net, mai are doar 3 si avand platit all inclus am constatat ca restaurantul are doar 2 stele!!! curatenia lasa de dorit, mancarea e... de 2 stele dar plata de 4!!! in rest personalul e ok. cu siguranta nu voi mai rezerva sejur aici. sunt hoteluri super faine in statiune unde ma voi reintoarce. piscina e curata si se poate parca masina langa hotel gratis. nu sunt de acord [...] — vezi review
Villa Mara Apostolia [Nei Pori] [?] / NEI PORI / PLATAMONAS

Mara Apostolia - Cazare de cosmar!

In ideea de a repeta actiunea de anul trecut, cand am fost in Thassos cu numai 100 euro/sejur si a fost destul de bine, anul acesta am ales ca destinatie Nei Pori si cea mai buna varianta calitate-pret ni s-a parut Mara Apostolia. Era prezenta pe aproape toate site-urile agentiilor de voiaj si cu ceva calificative bune. Impresiile de acasa si din poze insa, nu au corespuns cu realitatea de la fata locului. Cum am ajuns, de la intrare parea ceva foarte frumos, receptia aratand de parca [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în Eforie Sud? / EFORIE SUD

Se poate si altfel, la Pensiunea Pongal

Căutând să fugim de aglomeratia si mizeria din Eforie Nord, unde ne-am cazat dintr-o mare eroare, am găsit pe acest site review-ul pensiunii Pongal si ne-am încumetat mâncam aici. Nu mare ne-a fost mirarea să fim intampinati așa ca în poveștile despre romani, cu ospitalitate. Mâncarea a fost minunata, am fost serviți imediat, nici nu ama avut timp să ne dezmeticim ca o ciorbita frumos mirositoare era deja în fața noastră! Așa că, nu ezitați să intrați aici! Însă nu [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.9906988143921 sec
    ecranul dvs: 1 x 1