Impresii și recomandări [3371 / 10897]

Afișate impresii [33701 - 33710]
Parcul Natural Grădiştea Muncelului - Cioclovina / M-ȚII ȘUREANU (Orăștiei)
  • AUGUST, 2016
  • de: noi doi [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

A doua oara in Fundatura Ponorului. Aceleasi emotii.

Am mai scris un review referitor la Fundatura Ponorului (vezi impresii) si ma bucur ca articolul meu a fost primul despre aceasta destinatie pe AmFostAcolo. In acel traseu am avut ghinionul sa ne prinda ploaia care nu vroia nicicum sa inceteze, asa ca practic am vazut Fundatura doar dintr-o casuta de lemn unde ne adapostisem. Ne-am promis atunci ca ne vom intoarce si am avut o zi cu cer senin si soare arzator de aceasta data. Am ales sa facem acum traseul pentru ca am fost intr-un traseu in [...] — vezi review [+22 poze]
Cupidon Hotel 3 / SATURN

O experienta neplacuta

Hotelul Cupidon este o gluma proasta pe care am experimentat-o si noi si pe care speram sa nu o mai repetam niciodata. Din punctul nostru de vedere hotelul are o locatie destul de buna dar, renovarea facuta de mantuiala si doar la suprafata, parcarea problematica si serviciile sub orice critica, atat la hotel cat si la restaurant, fac din hotelul Cupidon (3 stele) un loc de evitat pentru cei care merg in concediu sa se relaxeze si nu sa se enerveze. Personalul trateaza cilentii cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI

La Ştefan cu mult elan!

Costineştiul nu duce lipsă de mâncătorii de diverse categorii: berării, tarabe, chioşcuri, bodegi şi restaurante şi, sinceră să fiu, n-aş fi ştiut ce să aleg pentru o „ieşire în oraş” dacă Adrian nu ar fi descoperit chiar din prima zi Terasa Ştefan şi nu m-ar fi informat că pare un loc OK de luat masa. Imediat mi-am amintit că citisem şi eu pe nişte bloguri şi aici, pe AFA, câteva comentarii laudative la adresa sus-numitului local, care are de altfel un scor de 4,5 [...] — vezi review [+24 poze]
Villa Margarita 3 / NIDRI/NYDRI

Evitati pe cat posibil Vila Margarita din Nidri Lefkada

Cea mai proasta vacanta avuta vreodata, de ce? Hai sa incepem, inca sunt aici nu de alta. Ajung acum 6 zile, marti 16.08.2016, cu compania [...]. Ajung in jur de ora 12, receptionera patroana si tot odata menajera, una si aceeasi persoana, 3 in 1, ne 'primeste' calduros punandu-ne sa ne lasam bagajele in strada caci camerele nu sunt gata, ne si spune sa nu lasam obiecte de valoare in genti etc, zis si facut, eu am plecat in timpul asta sa imi inchiriez un scuter, am venit inapoi in jur de [...] — vezi review [+4 poze]
Dana Holiday Club (ex Ammon, ex Zamfira) 3 / VENUS
  • AUGUST, 2016
  • de: Sorinmbo [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

Review sejur hotel Ammon, Venus

Sejur 6 nopti, hotel Ammon, in prima parte a lunii august 2016, familie 2 adulti si un copil de 1 an si 7 luni. Cazare: PRO: iluminatul in camera decent, lenjerie de calitare, saltea confortabila, baie spatioasa, balcon spatios - la etajul 3. In fiecare zi se facea curatenie, se schimba lenjeria si prosoapele. Doamnele care se ocupau de curatenie au fost foarte amabile. CONTRA: hotelul nu are lift; noi am fost cazati la etajul 3, motiv pentru care urcatul si coboratul bagajelor a fost [...] — vezi review
Flora Hotel 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2016
  • de: mihai f [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

Impresii hotel Flora august 2016

am fost la acest hotel o familie de 2 adulti + 2 copii (2+5 ani) nu vreau sa comentez ce scriu alte persoane, numai o sa spun ce am eu de spus si foarte succint: DEZAVANTAJE 1. camerele standard (ca cea pe care am avut-o noi) sunt destul de mici cand mergi cu 2 copii, nu si insa cand merg doar 2 adulti. camerele nu au balcon, insa la capatul coridorului exista o loggie mare pe care se pot lasa diverse lucruri la uscat pe timpul noptii fara probleme. din cauza lipsei balconului geamul de la [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN

Un loc pe care il iubim si in care mergem an de an

Din anul 2009 mergem la Club Vila Bran. Noi si copiii nostri iubim aceasta locatie. Pentru noi este cel mai frumos loc de la munte. Aici copiii au foarte multe activitati (jocuri, concursuri, teatru, calarie, concerte, parada mascotelor, curs de facut prajituri, tir cu arcul...), iar noi ne putem relaxa. Anul acesta pe langa aceste activitati am ales sa mergem si in 2 excursii (la stana Vladusca si la Manastirea Coltul Chiliilor). A fost minunat. In excursia de la stana am fost insotiti chiar [...] — vezi review [+11 poze]
Drumeții prin Parcul Național Retezat / MASIVUL RETEZAT-GODEANU
  • AUGUST, 2016
  • de: noi doi [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

Circuit in Retezat- Cautand Varful Papusa prin taramul lacurilor glaciare

TRASEU (tip circuit): Stana de Rau - Taul Tapului - Portile Inchise - Vf Papusa (2508m) - Saua Custurii - Cascada Ciumfu - Stana de RauDURATA TRASEU: 8,5 H (in total) MARCAJE: punct rosu + banda rosie + cruce galbena + triunghi albastruDIFICULTATE TRASEU : greu   Imi doream de ceva vreme sa fac acest traseu in Retezat, dar din diverse motive abia in acest weekend s-au aliniat in sfarsit planetele in favoarea noastra. Parcul National Retezat este destul de mare si are mai multe puncte de [...] — vezi review [+19 poze]
Drumeții prin Parcul Național Retezat / MASIVUL RETEZAT-GODEANU
  • AUGUST, 2016
  • de: vladix18 [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

Cum să ajungi în Parcul Național Retezat - Gura Râului / Lacul Bucura

Am plecat într-o dimineață răcoroasă tocmai bună de hălăduit pe munte, frumos corespunzător cu mașina din Sălașul de Sus unde eram cazați cu direcția Râu de Mori și mai departe cu direcția Gura Apelor. Ne propusesem un traseu de care auzisem, și pe care voiam neapărat să-l facem urcând gâfâind pentru a scoate totul din suflete de urbani statici. Ce putea fi mai frumos într-un concediu la munte pe care ni-l doream activ? Un grătar sănătate curată pentru burți și [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • AUGUST, 2016
  • de: mishu [22.08.16]
  • RECOMANDĂ

Beca's kitchen - mancare sanatoasa gatita in casa

Povestile incep asa: “ A fost odata ca niciodata ca daca n-ar fi fost nu s-ar fi povestit” si ajungem la “ trei zile si trei nopti nunta a tinut” si se incheie cu “si-au trait fericiti pana la adanci batraneti”. Noi ne indreptam spre aceasta a treia parte, nu s-au scurs decat 22 de ani de la cele 3 zile si trei nopti, astfel incat trebuia sa marcam momentul, insa unde si cum? Cu cine? era simplu, cu cine au fost impartiti acesti ani adica noi familia. Intr-un final (fericit) am [...] — vezi review [+25 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0289890766144 sec
    ecranul dvs: 1 x 1