Impresii și recomandări [3366 / 10897]

Afișate impresii [33651 - 33660]
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU

Supraevaluat

Dupa cele 4 noti petrecute la Arinul la jumatatea lunii august intr-un grup de 8 persoane am plecat cu senzatia ca locatia este supraevaluata. Per total conditiile de cazare sunt rezonabile, insa cele patru stele afisate pe firmament obliga la mai mult. Camerele sunt decente. Mobilierul nu e tocmai nou, asternuturile sunt curate dar sunt vechi - unul dintre ceraceafuri era rupt. Cand te mandresti cu cele 4 stele o gaura cam de-o jumatate de palma din cearceaful de pat parca nu prea iti face [...] — vezi review
De văzut / vizitat în regiunea Antalya / #EXCURSII OPȚIONALE
  • AUGUST, 2016
  • de: eliseea [24.08.16]
  • NURECOMANDĂ

Riviera turcească - lumini şi umbre

Dacă vă aflați în căutarea acelor colțișoare paradisiace, în care mireasma sărată a mării în nuanțe de ametist și smarald se învăluie în parfumul leandrilor și portocalilor înrămând peisaje care-ți taie răsuflarea, ei bine, Antalya compune cu greu acel soi de aventură. Anul acesta nu am stat prea mult pe gânduri și, împreună cu soțul, am pornit în fugă într-o vacanță de o săptămână, evident ca toți ceilalți, dornici să evadăm într-o oază de [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Târgoviște și împrejurimi / TÂRGOVIȘTE [DB]
  • AUGUST, 2016
  • de: Floryn81 [24.08.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul Milenium din Târgoviște - mâncare gustoasă într-o locație frumoasă!

În această vară am ajuns la Târgoviște. A fost o vizită scurtă (de câteva ore) întrucât am fost în trecere prin zonă, fără a rămâne peste noapte în oraș. Deoarece era trecut binișor de ora prânzului, ne-am hotărât să servim masa într-o locație undeva prin apropiere. O căutare rapidă pe AFA (noroc cu telefoanele actuale) și ne-am decis să mâncăm la restaurantul Milenium aflat în parcul Chindia, la aproximativ un sfert de oră mers pe jos de locul unde ne aflam [...] — vezi review [+26 poze]
San Giorgio Hotel 2 / PARALIA KATERINI

Sejur acceptabil

Am ajuns în această vilă ca urmare a faptului ca nu mai existau locuri disponibile în perioada dorită de noi în vila aleasă inițial. Deși eram conștienți de faptul că nu vom beneficia de un grad mare de confort, am fost de acord sa mergem acolo. Iată cum aș putea descrie, la modul cel mai obiectiv, ceea ce am găsit acolo: - Plusurile: Din exterior, hotelul / vila arată bine. La sosire, am remarcat holul de la parterul vilei (cel pe care turiștii îl utilizează la sosire [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / VENUS

Pentru cei ce doresc o vacanta relaxanta

Am petrecut 8 zile fantastice la Hotel Afrodita in intervalul 10-18 august 2016. Camere curate (curatenie zilnic + la fiecare 3 zile se schimba lenjeria). Gradina foarte ingrijita plina de flori si de verdeata, personal foarte amabil atat la receptie cat si la restaurant sau pe terasa. Doresc sa-l remarc pe dul Madalin (seful de sala) care are o prezenta de spirit deosebita, atent la ceea ce doresc turistii, plin de umor si cu un caracter minunat. Este locul ideal pentru cei ce doresc o [...] — vezi review
Unde mâncăm în Tg. Mureş? / TÎRGU MUREȘ
  • AUGUST, 2016
  • de: gratiescu [24.08.16]
  • RECOMANDĂ

Bucate ardelenesti - Restaurant Lyra

Un popas binemeritat intr-o zi fierbinte de august. Avem noroc si gasim o masa pe terasa. Locul frumos amenajat in stil secuiesc, inauntru aer conditionat, curat, civilizat. Ospatarul a venit repede si ne-a luat comanda. O supa crema de legume adevarata cu crutoane aurii si un papricas de pui cu ciuperci ne-a delectat papilele gustative. Fiind foarte cald ambaut o cana mare de limonada cu menta. Merita sa faceti un popas aici, mai ales ca este foarte aproape de iesirea din Targu Mures [...] — vezi review [+2 poze]
Descoperă zona Viscri / VISCRI [BV]
  • AUGUST, 2016
  • de: gratiescu [24.08.16]
  • RECOMANDĂ

O dupa amiaza la Viscri

Trecand de Saschiz, un indicator anemic si prost plasat ne spune incotro se afla satul ce l-a fermecat pe Printul Charles Daca la inceput drumul mai era cat de cat practicabil, pe masura ce ne apropiam de faimosul sit, drumul era ca si bombardat. Dupa hurducaturi si spaima ca ramai in drumul aproape neumblat dar cu un peisaj de basm, intram in Viscri. Casele sasesti se aliniaza de ambele parti ale ulitei centrale. Sus pe deal este o biserica alba fortificata. O luam pe langa scoala [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Buon Gusto 3 / SIBIU
  • AUGUST, 2016
  • de: bibanul [24.08.16]
  • RECOMANDĂ

De retinut!

Pe la inceputul lunii august am avut de facut un drum la Sibiu. Fiindca vroiam ceva aproape de centrul vechi, dupa cateva cautari pe net am optat pentru pensiunea Buon Gusto. Gazda primitoare, un pic extravaganta, dar stand doar o zi nu am comunicat prea mult. Pensiunea are intr-adevar avantajul de a se afla la doar 5-10 min. de mers pe jos pana in Piata Mare. Daca esti capabil sa dormi indiferent de zgomotele din camerele alaturate (peretii sunt subtiri) si nu te deranjeaza asternuturile [...] — vezi review
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU

Multumim pt o vacanta atat de frumoasa

Buna ziua, Scriu aceste randuri pt ca am fost foarte multumiti de conditiile de cazare, masa, distractie, pe care le-am avut in sejurul nostru la Pensiunea Arinul din Moeciu Camere spatioase (am avut un apartamenr de 2 camere), mobila de calitate si de bun gust, curatenie, apa calda non stop, mancare excelenta (ni s-au facut toate mofturile - tineti cont ca am fost in vacanta cu 3 nepoti mofturosi), loc de joaca cu tot ce trebuie ca sa-ti distrezi nepotii (leagane, topogan, casuta, [...] — vezi review
O zi în Saschiz / SASCHIZ [MS]
  • AUGUST, 2016
  • de: gratiescu [24.08.16]
  • RECOMANDĂ

Pivnita bunicii

Scurt popas facut la Saschiz. In sfarsit am reusit sa nu mai ratam breteaua de intrare spre biserica fortificata care evident era bine ferecata, nu cumva sa fie calcata de picior venetic de turist. Era putin trecut de ora patru. Inca era foarte cald si cautam un loc unde sa ne adapostip de arsita verii. Am facut cateva poze, am citit cu atentie despre o acvila ce vietuia prin acele paduri. La centrul info-turist, evident inchis - turistii sa vina intre orele 8-16, nu cand ajung ei de pe [...] — vezi review [+2 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.1684868335724 sec
    ecranul dvs: 1 x 1