Impresii și recomandări [pag. 8288 / 10897]
Afișate impresii [82871 - 82880] din total 108964 impresii
Pensiunea Erika 3 / PRAID [HR]
- APRILIE, 2012
- de: nindesign [27.05.12]
O pensiune 'de toti banii'
In mini vacanta de 1 Mai am vrut sa plecam din oras cu tinta catre Praid, dar cum ne-am trezit cam tarziu majoritatea pensiunilor erau ocupate, am dat o multime de telefoane s pana la urma am avut norocul sa gasim Pensiunea ERIKA cu o camera disponibila, pe care am reyervat-o imediat. Pentru ca am rezervat tarziu am plecat si tarziu de acasa, am sunat de cateva ori de pe drum pentru a spune ca intarziem, nu a fost nici o problema ni sau dat detalii unde se afla Pensunea iar in cazul in care nu [...] — vezi review [+37 poze]
La pas prin Benidorm și împrejurimi / BENIDORM
- APRILIE, 2012
- de: rsimona [26.05.12]
Vacanta de 1 Mai in Costa Blanca
Am plecat intr-un sejur de 8zile/7 nopti, beneficiind de cateva zile libere cu ocazia sarbatorii de 1 mai. Desi am aflat dupa ce am achizitionat sejurul ca nu avem insotitor de grup roman si deci suntem de capul nostru, m-am incumetat, m-am documentat, ba chiar am invatat limba spaniola ca sa fac fata provocarilor. Am plecat cu o cursa regulata low cost Bucuresti -Alicante, de unde ne-a luat o firma de transport local. prevazuta in contract pentru transfer la destinatie[hotel Gran Bali din [...] — vezi review [+27 poze]
HVD Viva Club Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- APRILIE, 2012
- de: chrystyna_gl [26.05.12]
Trebuie vazut
Buna ziua, am vazut diferite pareri pe aici despre hotelul viva de la nisipurile de aur... pot sa spun ca am fost de 3 ori acolo si niciodata nu am fost dezamagita... mereu ajungeam pe la 12:30-13:00 ne primeau fffoarte frumos si imediat, niciodata nu a durat mai mult de 5 min cazarea... mancarea si bautura... chiar si curatenia erau impecabile... pot spune ca am plecat la masa intr-o zi si am lasat totul imprastiat prin toata camera cand m-am intors toate hainele erau impaturite puse pe [...] — vezi review
Egreta Hotel 3 / TULCEA
- APRILIE, 2012
- de: Neptunus [25.05.12]
Un hotel la care revin cu placere
Cu ocazia Pastelui ortodox 2012, am fost din nou la Tulcea (dupa ce petrecusem acolo Revelionul (vezi impresii), precum si o parte din concediul de vara 2011 (vezi impresii) si Pastele 2011 (vezi impresii). M-am cazat la acelasi hotel - Egreta -, deoarece ofera tot confortul si are, din cate stiu, cele mai mici tarife din oras (ma refer la hoteluri, nu la pensiuni sau cazare la particular). Ce imi place, concret, la acest hotel: este o cladire frumoasa, eleganta, atractiva la simpla privire; [...] — vezi review [+7 poze]
Descoperă Bolzano și împrejurimile / BOLZANO
- APRILIE, 2012
- de: adryana [24.05.12]
Bolzano -un oras ,,poarta de intrare'' spre Dolomiti.
- Continuare de aici - La Bolzano am ajuns in dupa-amiaza zilei de 12 aprilie 2012 dupa orele 16, zi in care ne plimbasem prin muntii Dolomiti-un paradis care m-a fascinat pentru totdeauna... A fost o zi absolut superba si fiindca acum eram la Bolzano, am vrut sa vizitam putin si acest frumos orasel aflat la poalele acelui paradis-Dolomitii. Mentionez ca pentru Bolzano ne facusem destul de multe planuri inca de acasa dar fiindca frumusetea muntilor Dolomiti ne-a oprit de multe ori pe [...] — vezi review [+130 poze]
Drumeții prin Dolomiți / [ALTE ZONE]
- APRILIE, 2012
- de: adryana [22.05.12]
Cea mai frumoasa zi din viata mea - (partea a doua)
Partea a doua, continuare de aici 4) De la Cortina d’Ampezzo pana la statiunea La Villa Badia Traseu Cortina d’Ampezzo – Pocol (SR 48) – pasul Falzarego - San Cassiano – La Villa Badia – Funtanacia - Corvara in Badia – Selva di Val Gardena – Santa Cristina - St. Jakob – Ortisei – Laion - Barbiano –Kollmann - Bolzano =100 km Eram acum in statiunea Cortina d’Ampezzo undeva sus la 1225 m. Oprisem intr-o parcare aproape de intrare si acolo am stat aprox. 30 min., timp in [...] — vezi review [+252 poze]
Pensiunea Tanti Tuta 3 / RUCĂR
- APRILIE, 2012
- de: Romeo2011 [20.05.12]
La Rucar de Paste
Buna ziua, Incepand cu a doua zi de Paste am petrecut cateva zile la munte. Deoarece mai fusesem in Moeciu, Bran, Fundata, ne-am hotarat sa vizitam si Rucarul, optand pentru pensiunea Tanti Tuta datorita referintelor foarte bune, in special culinare. Am dat telefon in avans cu o saptamana, ptr rezervare si am fost oarecum mirati sa gasim locuri intr-o perioada in care ne asteptam sa fie totusi foarte aglomerat... Dar poate ca locurile libere au fost motivate de prognoza de vremea rece si [...] — vezi review [+12 poze]
Drumeții prin Dolomiți / [ALTE ZONE]
- APRILIE, 2012
- de: adryana [20.05.12]
Cea mai frumoasa zi din viata mea - cand am vazut Dolomitii
Prima parte – de la Hart im Zillertal (Austria) spre Cortina d’Ampezzo (Italia). Nu stiu cati dintre voi ati vazut paradisul in realitate sau macar in vise, nu stiu cati ati reusit macar o data in viata, doar o data, sa il si vedeti cu ochii vostri, asa cum vi l-ati imaginat ca ar fi el. Eu sunt atat de fericita si pot sa va spun ca AM FOST ACOLO, in paradis si l-am vazut aievea, cu ochii mei. Paradisul sa stiti ca exista si in realitate si acesta se cheama Muntii Dolomiti. Pentru mine [...] — vezi review [+170 poze]
Bisericile Romei / ROMA
- APRILIE, 2012
- de: Diaura* [20.05.12]
Bazilica Santa Maria degli Angeli e dei Martiri alle Terme ( Biserica Sf. Maria, a Ingerilor şi Martirilor Termelor )
Era intr- frumoasa zi de primavara, ultima din vacanta mea de Paste (al catolicilor) pe care o petreceam in Roma. Mai aveam doar o ora libera inainte sa imi iau bagajul de la hotel si sa ma urc in trenul care sa ma duca la aeroport si de acolo acasa. Dar parca nu ma induram sa plec. Nu cad ca musca in lapte si nu ma indragostesc de oricare oras pe care il vizitez, dar Roma mi-a placut mult. Motivele le-am mai spus. Vazusem tot ce imi pusesem in plan si avusesem parte de compania prietenei mele [...] — vezi review [+26 poze]
Stadioanele Barcelonei / BARCELONA
- APRILIE, 2012
- de: nickro [20.05.12]











