Impresii și recomandări [pag. 8292 / 10897]
Afișate impresii [82911 - 82920] din total 108964 impresii
Europa Park Resort Colosseo Hotel [Rust] 4 / FREIBURG
- APRILIE, 2012
- de: roxana.tomina [07.05.12]
Hotel Colosseo-Europa Park
Hotelul Colosseo este unul dintre cele 6 hoteluri tematice din Europa Park, cel mai mare parc de distractii din Europa, cu traditie din Germania. Fata de faimosul Disneyland din Paris, care mi s-a parut excesiv de scump, cozi interminabile, Europa Park este de departe preferatul meu. In hotelul Colosseo m-am simtit intr-adevar ca in Italia, camerele arata ca in Imperiul Roman, foarte spatioase. (4 stele superior), poti folosi sala de fitness, piscina si SPA-ul. (cu unele optiuni contra-cost). [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă Kallithea / KALLITHEA [Kassandra]
- APRILIE, 2012
- de: johnnyredlabel † [07.05.12]
Kallithea - primul contact
Asa cum spuneam intr-un review anterior (vezi impresii), anul acesta am hotarat sa sarbatorim Pastele in frumoasa si insorita Elada. Alaturi de noi s-au hotarat sa faca acest lucru inca doua familii si astfel, iata-ne sapte magnifici gata sa descoperim noi si noi provocari. marturisesc ca mi-a facut placere sa fiu organizatorul acestui grup, mai ales ca, in spatele meu aveam o gramada de prieteni si sfatuitori: am numit acum acest site care ne leaga, atat prin intermediul internetului, cat, mai [...] — vezi review [+13 poze]
Phaeton Studios 3 / KALLITHEA [Kassandra]
- APRILIE, 2012
- de: johnnyredlabel † [07.05.12]
Phaeton Studios - o varianta buna de cazare in Kallithea
Inca de cand m-am intors vara trecuta din insula Corfu ma tot gandeam cum ar fi sa petrec sarbatorile de Paste in Grecia (vezi impresii). Evident ca am tot studiat, am mai pus si intrebari pe site-ul AFA (multumiri tuturor celor ce mi-au raspuns) si…. intr-o buna zi de ianuarie, am trimis o cerere de rezervare la Phaeton Studios din Kallithea. In cateva ore am primit oferta de la dl. Robert Mavromatis: studio triplu (eram 3 persoane), 35EUR /noapte. Singura problema a fost cu plata unui [...] — vezi review [+15 poze]
Insula Hotel [Neptun] 4 / NEPTUN / OLIMP
- APRILIE, 2012
- de: ROMY [07.05.12]
ASA... DA!
La radio se vorbeste intr-una despre week-endul de 1 mai, despre temperaturile ridicate care ii vor rasfata pe turistii de la malul marii... despre petrecerile din cluburi. Numai eu aveam in fata un teanc de dosare si nici un plan pentru 1 mai. Pai drept e?! Si atunci dau un search pe net... majoritatea locatiilor sunt ocupate. Gasesc in schimb pe AFA numai impresii bune despre acest hotel, sun si... gata rezervarea chiar si fara avans caci nu mai era timp de plati. Am avut un duplex [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă mini-regiunea Achensee / ACHENSEE (lacul)
- APRILIE, 2012
- de: adryana [07.05.12]
Pertisau - un vis implinit si o alta poveste de iarna
Coordonate GPS: N: 47,4396614 E: 11,7038733 Sunt citite chiar langa lacul Achensee, in fata hotelului Post... Adresa data de GPS: 6213 Eben Am Achensee, Pertisau Distanta de la Gasthof Hamberg (pensiunea noastra): 22 km Traseu: Niederhart - Fugen - Schlitters - Wiesing - Eben am Achensee - Pertisau. Continuare de aici vezi impresii Informatii generale Pentru cei care nu stiu, Pertisau este o localitate care face parte din regiunea de ski Achensee. ski-in-austria.info/cazar ... [...] — vezi review [+76 poze]
Descoperă Kusadasi și împrejurimile / KUSADASI
- APRILIE, 2012
- de: roxana.tomina [07.05.12]
Kusadasi-May 2012
Am vizitat prima data Kusadasi in august 2010. De atunci, am revenit cam de 3 ori in fiecare an, iar anul acesta am petrecut 1 mai aici. Deja e plin de turisti, vremea este superba, mult soare, flori peste tot, ce pot spune, imi pare rau ca m-am intors acasa, as mai fi stat alte inca 10 zile. [...] — vezi review [+14 poze]
Vila Olimpia 3 / BUȘTENI
- APRILIE, 2012
- de: gabon [07.05.12]
Minivacanta noastra la Vila Olimpia din Busteni...
Am fost acolo, la Vila Olimpia (***) din Busteni, sa petrec cateva zile la munte impreuna cu familia. Ne-a surprins placut intimitatea, eleganta si confortul apartamentului in care am fost cazati, asternuturile si prosoapele albe, curatenia din vila si personalul amabil si prietenos. Bucataria dotata si sala de mese (3 separeuri) ofera tot confortul in cazul in care doresti sa aduci mancare de acasa sau sa cumperi alimente de la magazinul Mega Image din apropiere. Am inteles ca pentru grupuri [...] — vezi review
Palace Hotel 4 / BELGRAD [BEOGRAD]
- APRILIE, 2012
- de: georgito [07.05.12]
Belgrad sau mananca, plimba-te, mananca!
Poate va va dezorienta putin titlul, pentru ca nu se refera la hotelul respectiv, dar nu am putut sa ma abtin sa nu povestesc putin si despre minunata mea prima intalnire cu Belgradul. Trebuia sa merg la Belgrad pentru a-mi insoti jumatatea intr-o calatorie in interesul serviciului care nu a mai avut loc. Asa ca simtindu-mi dezamagirea, sotul meu mi-a facut cadou de ziua mea aceasta calatorie si pot sa va spun ca a fost cel mai frumos cadou primit pana acum. Cazarea a ales-o de pe internet [...] — vezi review [+18 poze]
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]
- APRILIE, 2012
- de: sdaniel [06.05.12]
O destinatie de vacanta excelenta
Am fost in luna aprilie oaspeti ai pensiunii Onelia din localitatea Garda de Sus, judetul Alba. Pensiunea este situata la intrarea in localitatea Garda de Sus, pe drumul ce leaga judetul Bihor de judetul Alba. Venind dinspre Oradea treceti prin Beius, Stei iar de la Lunca faceti stinga spre Baita, Campeni. Veti avea de trecut muntii prin pasul Vartop (1160m), o zona foarte frumoasa din care din pacate soferii nu vor putea vedea prea multe datorita numeroaselor serpentine. Puteti eventual opri [...] — vezi review [+3 poze]
Double Tree by Hilton Cavaler Hotel 4 / SIGHIȘOARA [MS]
- APRILIE, 2012
- de: livioarel* [06.05.12]











