Impresii și recomandări [pag. 8217 / 10897]
Afișate impresii [82161 - 82170] din total 108968 impresii
Cabana Turistică Dochița [1 & 2] 2 / DURĂU
- IUNIE, 2012
- de: pavelflorin77 [18.06.12]
Un colt de rai in Ceahlau
Aceasta cabana am dat de ea din intamplare pe net. Am petrecut 2 zile pe la Manastirile din Neamt si zona Durau. Cabana se afla la 3km de statiunea Durau in localitatea Ceahlau. Am ramas placut impresionati de peisaj, de linistea si curatenia de la aceasta locatie. O sa revin in mod sigur sa stau o perioada mai lunga cu familia si prietenii pentru ca te relaxezi si iti incarci bateriile f. bine la Cabana Dochita 1. Proprietarul super dragut, primitor si intelegator. Recomand cu caldura [...] — vezi review [+2 poze]
Venosa Beach Resort & Spa [Isilkent] 5 / DIDIM
- IUNIE, 2012
- de: aaaaa [18.06.12]
Venosa Beach Resort& Spa -raport pret calitate imbatabil
Asa cum am promis revin cu un review despre concediul de anul acesta petrecut la Venosa Beach Resort &Spa din Didim. Inca de la inceput precizez faptul ca revin pentru a patra oara consecutiv pe litoralul turcesc si studiez de mai multi ani ca hobby tot ce este legat de Turcia: istorie, geografie, unitati turistice, populatie, limba etc fapt pentru care sper ca nu voi fi subiectiv dar nici entuziasmat de cum stiu unii sa faca turism. Ca de fiecare data drumul l-am parcurs cu masina dotata [...] — vezi review [+16 poze]
Cabana Claudiu 1 / GURA HUMORULUI
- IUNIE, 2012
- de: lidicika [18.06.12]
Cabana Claudiu=horor
In weekend-ul trecut am plecat cu prietenii catre frumoasa Bucovina. Cazarea a fost la cabana Claudiu aleasa de pe net. Locatia super! Pe o coasta de deal, cu orasul la picioare, verdeata, flori, un mic lac, padurea la 20 metri. Dar ce pacat! Mizeria era la ea acasa. Fara hartie igienica la baie, de prosop nu mai vorbim (macar din alea de hartie la bucatarie). Bucataria un dezastru. Bateria la chiuveta defecta, frigiderul era mic. Centrala termica o adevarata bomba, totul fiind improvizat. La [...] — vezi review
Casa cu Smochini 3 / EȘELNIȚA [MH]
- IUNIE, 2012
- de: gino.cristian [18.06.12]
Bun gust
Pensiunea CASA CU SMOCHINI se afla situata la cativa km de Eselnita, pe drumul catre Moldova Noua. Este o pensiune amenajata cu foarte bun mult gust, foarte curata, camerele sunt dotate cu baie, aer conditionat, tv satelit, feon; exista si un living cu bucatarie complet utilata, un ponton unde poti servi masa si un ponton pentru pescuit. De asemenea pentru copii, piscina, balansoare, jucarii, masa de ping pong. Gradina este foarte frumos amenajata si are in dotare si doua gratare. Peisajul [...] — vezi review
GPM Holiday Camping 3 / MAMAIA
- IUNIE, 2012
- de: michelle.2008 [18.06.12]
Tzeapa à la Romania
Este pentru a patra oara dar si ultima cand am revenit in acest camping. Prin acest review doresc sa trag un semnal de alarma tuturor romanilor care-si petrec concediile si cheltuiesc banii pe litoralul romanesc. Fiind vremea foarte frumoasa am hotarat impreuna cu familia sa evadam in acest weekend din Bucurestiul prafuit si incins si am plecat …la mare! La noi pe litoralul romanesc! Initial ne-am oprit in Eforie Nord (tocmai am inaugurat tronsonul de autostrada A2 pana la Eforie), [...] — vezi review [+3 poze]
Vila Maya 3 / EFORIE SUD
- IUNIE, 2012
- de: Nicu [18.06.12]
Vila Maya (Eforie Sud)
Dupa o pauza de citiva ani am decis sa merg citeva zile pe litoralul nostru si am inceput cautarile pe net sa gasesc ceva si asa am ajuns la Eforie Sud. Cu toate ca aceasta statiune nu are renumele celeilalte adica Eforie Nord totus aici am ajuns si pina la urma a iesit bine. Vad ca nu exista nimic scris pe AFA despre aceasta vila asa ca am decis sa scriu ceva poate unii isi schimba parerea despre turismul din romania. Exista si locuri de cazare unde esti primit bine si sunt si [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- IUNIE, 2012
- de: NicoletaBotez [18.06.12]
Experienta de vis la Moeciu
Sa va povestesc si eu, in cateva cuvinte, experienta noastra de la Pensiunea Arinul din Moeciul de Jos... In primul rand vreau sa va spun ca am facut parte dintr-un grup organizat si am plecat aici pentru a sarbatori terminarea gradinitei... Mentionez ca fetita mea are 7 ani si ca din toamna va pleca la scoala... Am ajuns la Moeciu intr-o dupa amiza noroasa, incepuse chiar sa picure si ma intrebam "oare asa o sa fie in aceste zile? " Dar, din fericire, vremea a tinut cu noi si, mai ales, cu [...] — vezi review [+12 poze]
Cetatea Alba Carolina / ALBA IULIA
- IUNIE, 2012
- de: sunflower [18.06.12]
Alba Carolina - o mândreţe de Cetate
Weekendul de Rusalii ne-am bucurat de vizita unor prieteni, fosti colegi la Facultatea de Vest Timisoara, stabiliti in Karlsruhe si pe pe care nu-i mai vazusem de 5 ani. Cum intre timp, ambele familii se marisera cu cate un mostenitor, destul de mic, pentru a nu putea fi carat la distante mari de casa, am decis, sa nu iesim din perimetrul orasului Alba Iulia, pentru a putea petrece cat mai mult timp la taclale…Oricum, oricat de mici ar fi copiii, nu se cade sa tii musafirii tot in casa. Asa [...] — vezi review [+51 poze]
La Perla Bianca Residence (ex Complex La Perla) 3 / EFORIE NORD
- IUNIE, 2012
- de: oanaoana [18.06.12]
Raport pret/calitate total dezamagitor si in bataie de joc
De fiecare data cand ma intorceam dintr-o vacanta imi propuneam sa scriu impresii dar mereu ziceam ca ,,data viitoare'' dar acum m-am hotarat pentru ca vreau sa ii ajut si pe altii cu parerea mea in alegerea unei destinatii. Si pe mine m-au ajutat de foarte multe ori parerile celor care au calatorit in diferite locuri. Si acum sa revin la acest review pe care vreau sa-l scriu, in ultimii 7 ani mi-am petrecut vacantele in afara Romaniei, insa saptamana trecuta am hotarat sa petrec cu [...] — vezi review
Camping-S Mamaia 2 / MAMAIA
- IUNIE, 2012
- de: GStan [18.06.12]








