Impresii și recomandări [pag. 8064 / 10898]
Afișate impresii [80631 - 80640] din total 108976 impresii
Detelina Hotel 3 / CHAIKA
- IULIE, 2012
- de: selenap [25.07.12]
Cel mai urat concediu pe care l-am petrecut in Bulgaria!
O sa scriu cateva impresii despre sejurul petrecut in Chaika, la Hotel Detelina, care sper sa le fie de folos celor care au intentia sa cumpere bilete aici. In prima zi cand am ajuns acolo, la receptie era o hartie pe care scria ca nu este apa in ziua respectiva, pana la ora 18. Mi s-a parut ciudat, mai ales ca receptionerul nu a pomenit nimic despre acest lucru inainte de a ne da cheia de la camera. Ne-am spus ca vor trece repede cele cateva ore care mai erau pana la ora 18 si apoi totul [...] — vezi review
Romerhof Hotel [Fusch] 3 / GROSSGLOCKNER [ghețar]
- IULIE, 2012
- de: atti_sz [25.07.12]
Conditii excelente
Pentru ca anul acesta nu aveam voie la soarele de la mare, am decis sa ne orientam catre un concediu la munte. Asa am ajuns sa rezervam un sejur de 7 nopti la hotelul Romerhof din Fusch An Der Grossglocknerstrasse (evident, dupa zile intregi de cautari printre hotelurile din zona Salzburg). Ne-am documentat despre zona si posibilitatile de distractie din zona si apoi am pornit la drum. Drumul: am ales sa plec seara, pt. ca pe de o parte sa putem profita de fiecare zi a sejurului, pe de alta [...] — vezi review [+174 poze]
Pensiunea Sorinela 1 / RÂNCA
- IULIE, 2012
- de: florentin_dobre [25.07.12]
Teapa usturatoare
Buna tuturor! Zilele astea m-am tot batait pe langa calculator, sa scriu rewiu, sa nu scriu rewiu, aveam niste probleme de constiinta, ca nene cum sa scriu ceva negativ de pensiunea romanului, ca omu e cumsecade si daca isi pierde clientii, ca poate el din asta traieste, dar mai apoi mi-am dat seama ca romanul cumsecade mi-a luat bani pe serviciul oferit si nu mi-a luat putini la cat de putin mi-a oferit, asa ca pana la urma m-am hotarat sa scriu. Vinerea ce tocmai a trecut ne-am pornit la [...] — vezi review [+11 poze]
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI
- IULIE, 2012
- de: biateo [25.07.12]
Padina - Pestera Ialomitei - Babele si Sfinxul
Mai intai trebuie sa recunosc ca mi-a fost greu sa me decid unde sa introduc acest review: in zona Padina, la Manastiri Muntenia-Oltenia, sau Masivul Bucegi; insa cum scopul nostru a fost Pestera Ialomitei (cu Manastire aferenta) am ales Padina... iar daca nu o fi bine aleasa categoria, poate fi mutat acest review. Si acu' pe cai (gen 4x4-pt. cine are, si nu numai) ! Inainte de a vizita aceasta zona, am citit f. mult despre ea si cum am avut un sejur de 7 zile pe Valea Prahovei, una i-am [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiune La Dolce Vita 3 / HERCULANE
- IULIE, 2012
- de: sunflower [25.07.12]
Pensiunea La Dolce Vita – faţă-n faţă cu stâncile muntelui Domogled
Da, asa e, la pensiunea La Dolce Vita esti fata in fata cu stancile mirifice ale muntilor Domogled. Frumusetea peisajul incanta, indeamna fie la reflectii si relax total, fie la actiune, fiind un imbold pentru cei antrenati si pasionati de parcurgerea traseelor montane. Candva, faceam parte din categoria celor curajosi si dornici de adrenalina, acum, marturisesc, de la un sejur astept in primul rand…destindere. Relaxare am cautat in sejurul nostru petrecut la Baile Herculane si relaxare am [...] — vezi review [+31 poze]
Descoperă Dubrovnik / DUBROVNIK
- IULIE, 2012
- de: fvpmed [25.07.12]
Orașul merită văzut măcar o dată în viață
Salutare! Într-una din zilele din timpul sejurului nostru la Makarska ne-am hotărât să vizităm orașul Dubrovnik, supranumit și Perla Adriaticii. Am plecat din Makarska imediat după micul dejun, în jur de ora 8:30. Destinația noastră era la aproximativ 150 de km și ne așteptam să ajungem acolo în 3 ore. Am ales drumul de coastă, care trece prin mai multe stațiuni ce aparțin Rivierei Makarska, pe lângă Lacurile Baćina și delta Râului Neretva. Acest drum este superb, pe o [...] — vezi review [+37 poze]
Descoperă Balcic și împrejurimile / BALCIC
- IULIE, 2012
- de: Puiu2010 [25.07.12]
Weekend la Balcik
Am plecat la Balcik cu multe speranțe pentru o călătorie în istorie. Am trecut în Bulgaria pe la Giurgiu (aceleași condiții nedemne pentru un stat normal la frontieră – gunoaie și gropi), Taxa trecere pod de 3 ori mai mare decât la bulgari – 6 euro, adică 26,7 lei și aceleași gropi pe pod în partea română. Ne îndreptăm spre autostrada de est a Bulgariei (după ce am cumpărat vignieta pe 7 zile la 4 euro+5 lei, invenție bulgară la o benzinărie – cred că este mai bine [...] — vezi review [+6 poze]
Christina Palace Hotel / Vila 3 / OLYMPIC BEACH / Olympiaki Akti
- IULIE, 2012
- de: ank75 [25.07.12]
La pomul laudat sa nu te duci cu sacul...
Doresc sa incep prin a spune ca mi-am format obiceiul de a citi tot ce gasesc despre o anumita destinatie pe care o aleg pentru concediu inainte de a rezerva sejurul. Acest lucru m-a determinat sa scriu si eu cateva cuvinte pentru a descrie experienta personala pe care am avut-o in aceasta locatie despre care am gasit doar lucruri frumoase scrise, fapt ce a facut ca dezamagirea la fata locului sa fie foarte mare. O sa atasez si cateva poze, pentru ca sa nu fiu acuzata de subiectivism si pentru [...] — vezi review [+15 poze]
Balada Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2012
- de: ady2012 [25.07.12]
Nu, nu, nu si nu!!!
nu cumva sa mergeti!!! totul a fost oribil!!! nu gasesc cuvinte sa va povestesc!!! cazare, masa, parcare, lift... toate ingrozitoare!!! dupa ce ca am platit enorm de mult cazarea, accesul la piscina hotelului era contra cost. Nu va spun ca am mai dat si spaga la gardianul din parcare ,care rezerva "locurile de parcare" cu bidoane de apa....lipsa cosurilor de gunoi.......?! Statiunea mizerabila cu toate mirosurile posibile, noroc de Restaurantul Antik, pentru ca altfel am fi murit de [...] — vezi review
Val Girard 3 / PARIS
- IULIE, 2012
- de: bogdanmate [25.07.12]









