Impresii și recomandări [8048 / 10898]

Afișate impresii [80471 - 80480]
Pallini Beach Hotel 4 / KALLITHEA [Kassandra]

La pomul (maslinul) laudat

In perioada 20-27.07.2012 am dorit sa petecem un sejur placut la Pallini Beach. Un sejur care parea a incepe oarecum bine date fiind conditiile atmosferice favorabile s-a dovedit a fi putin inspirat. Hotelul nu are 4* si asta luind in considerare suprafata camerelor, dotarea acestora sumara, posibilitatile de acces in camera, posibilitati de distractie zero absolut daca excludem MUZICA MARII. Pentru excursii preturi foarte mari. Hotelul este de 4* la preturi dar nu si la ospitalitate. [...] — vezi review
Slavey Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]

Un concediu stricat!!!

Sa incepem cu drumul care a fost foarte obositor, trezita de la 4 dimineata pentru ca la autocar trebuia sa ajung la 5 iar el pleca la ora 6 din Bucuresti si trebuia sa ajunga in Nisipurile de Aur la ora 11.45 Autocarul, unul bunicel de la firma [***] a plecat impreuna cu alte 2 autocare care mergeau spre Sunny Beach si Nessebar, prima oprire in Giurgiu, autocarul a stationat o ora pentru a se alimenta, pana s-au adunat toti turistii a trecut o ora si 20 min, am trecut granita si am mers [...] — vezi review
Tismana Club Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2012
  • de: const [30.07.12]

Groaznic

Nu vreau sa spun decat ca imi pare rau ca nu am cautat mai multe impresii decat cele postate aici, asa ca am luat o MARE pacaleala. In afara de gradina interioara si exterioara, totul a lasat de dorit. Incepand de la administrator care dorea in mod intentionat sa strice si farama de buna dispozitie pe care o mai aveai, camera si baie groaznic de mica si de mirositoare (noroc ca se schimbau prosoapele zilnic), restaurantul cu mancare acceptabila numai la micul dejun, in rest niste catastrofe [...] — vezi review
Asterias Hotel 2 / LIMENARIA

Un hotel cu gazde primitoare si intalnirea cu albinuta

După un an de munca a venit şi ziua în care am plecat in Limenaria. Drumul mi s-a părut scurt, am plecat din Bucureşti la 23.30 cu autocarul şi la 13.30 eram cazaţi în camera 1 cu o splendidă vedere la mare. Transferul cu ferry-boat a fost de vis pentru că pe tot traseul ne-au însoţit foarte mulţi pescăruşi. Am plătit în autocar 5 euro pe sens de persoană. Noi am optat pentru demi-pensiune, (12 euro pe zi/persoană), cameră cu vedere la mare (30 de euro). O alegere foarte [...] — vezi review [+36 poze]
Pensiunea Rony [Pietroşiţa, DB] 3 / MOROENI

Cum NU am fost acolo!

TEAPA - dupa rezervare telefonica + confirmare in ziua respectiva ca venim (2 adulti + 2 copii), la ora 19.00 cand ajungem -"s-a ocupat; a venit cineva inainte si s-a ocupat!"; MARE ATENTIE cu aceasta [...] — vezi review
Royal Asarlik Beach Hotel [Gumbet] 5 / BODRUM

Hotel Royal Asarlik Beach - Bodrum

Anul acesta, la insistentele unor prieteni (care in final nu s-au mai alaturat grupului), am ales BODRUM. Spun de la inceput, alegerea nu a fost rea, dar nu se compara – ca statiune- cu Antalya. E ca un fel de… Eforie Nord pe langa Mamaia. Sa incep cu inceputul- am parcurs distanta spre Turcia cu autoturismul. Traseul a fost simplu si fara probleme: Bucuresti, Giurgiu, (RO/BG), Ruse, Veliko Tarnovo, Nova Zagora (D55), Svilengrad, Edirne (BG/TR), Havsa, Uzunkopru (E87), Kesan, Kurukoy, [...] — vezi review [+59 poze]
Olympia Hotel [Axamer Lizum] 3 / INNSBRUCK

Hotel Olympia

La 16 km de Innsbruck, in Axamer Lizum - una din cele mai frumoase si mai cautate zone de schi din Tirol, in perioada de vara cand nu este chiar atat de animat, am fost cazati la Hotel Olympia. Aflata la peste 1500 m altitudine, statiunea Axamer Lizum este atragatoare si in timpul verii, fiind recomandata pentru odihna si drumetii pe trasee montane marcate, de un farmec aparte. Dupa o zi lunga si obositoare, cu popas in Valea Mattertal, cu vizitarea statiunii Zermatt, cu o ascensiune de vis [...] — vezi review [+20 poze]
Flamingo Grand Hotel 5 / ALBENA

Flamingo Grand - Albena

Dupa un drum cu mici probleme (1 ora traversat podul + vama de la Ruse si un mic accident pe drum pentru care a trebuit sa ocolim 5 km) am ajuns in jurul orei 12 la hotelul Flamingo Grand. Nu ne-au putut caza deoarece camerele nu erau inca pregatite. In jurul orei 14 am fost cazati (sampania de rigoare, dusul bagajelor...), am avut 2 camere la etajul 9, una standard si una executiv. Nu vreau sa revin asupra aspectelor deja scrise anterior ci doar sa adaug ce e necesar sau sa corectez [...] — vezi review [+4 poze]
Periplu prin frumuseţile Buzăului / BUZĂU

Am redescoperit Stațiunea Balta Albă!

La începutul lunii iulie 2012 ne-am întors de la mare, după un sejur agreabil petrecut la Pensiunea Casa Soarelui din Eforie Nord (am postat impresiile pe site). Bineînțeles că drumul către casă a fost pigmentat în totalitate cu discuții privind viitoarele destinații de vacanță pentru vara aceasta. În apropiere de casă, mai precis pe DN 22, la aproximativ 25 de kilometri de municipiul Râmnicu Sărat, am observat un indicator care ne anunța că în apropiere se află Stațiunea [...] — vezi review [+26 poze]
AK-KA Antedon Hotel [Beldibi] 5 / KEMER

O vacanta reusita

Buna seara, Tocmai ne-am intors dintr-o vacanta de 7 nopti petrecuta in Kemer la hotel Akka Atendon. Pentru noi acesta a fost prima vacanta in Turcia. Pot spune, in primul rand, ca hotelul Akka Atendon este un hotel in care cred ca peste 75% din familii sunt venite in vacanta cu 1,2 sau 3 copii. Daca nu aveti copii trebuie sa va ganditi bine inainte de a alege acest hotel. Galagia la masa si plansetele sunt foarte frecvente. Personalul este numeros, amabil gata sa te ajute mereu. [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 4.9499540328979 sec
    ecranul dvs: 1 x 1