Impresii și recomandări [pag. 8046 / 10898]
Afișate impresii [80451 - 80460] din total 108980 impresii
Pensiunea Panoramic 3 / MOIECIU
- IULIE, 2012
- de: Andra Mares [30.07.12]
Locatie superba
Am fost impresionati de curtea mare, curata si superb amenajata. Camerele foarte curate iar proprietarii extrem de amabili, ne-au facut sa ne simtim ca acasa. Initial am vrut sa ne cazam in alta parte insa cand am aflta ca nu iti dau voie sa le folosesti grarul pentru a-ti prepara singur mancarea, am inceput sa cautam in alta parte. Cand am ajuns la "Panoramic" am fost incantati de curatenia curtii, si de facilitatile oferite. Exista chiar si crama la subsol!, 2 gratare dintre care unul este [...] — vezi review
Hanul cu Noroc [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2012
- de: nils1 [30.07.12]
Weekend relaxant la “Hanul cu Noroc”
Mini-sejurul de trei zile petrecut la pensiunea “Hanul cu Noroc” a fost unul relaxant. A fost, practic, o evadare din Bucurestiul incins la 38 de grade, la racoarea specifica zonei submontane a Branului. Datorita informatiilor postate de Adryana (vezi impresii), am localizat foarte usor “Hanul cu Noroc”. Am ajuns la pensiune in jurul pranzului si ne-am cazat imediat. O “bila alba” pentru proprietara pensiunii: ne-a aratat toate camerele libere, trei la numar, si ne-a lasat sa o [...] — vezi review [+13 poze]
Kocak Hotel 3 / PAMUKKALE
- IULIE, 2012
- de: manuta_1969 [30.07.12]
Evitati acest hotel
Venind dinspre Antalya am hotarat sa facem si o rezervare [din Romania] in orasul Pamukkale pentru a vizita acest loc minunat. Drumul a fost usor si a durat cam 4 ore din statiunea Lara pana in Pamukkale [aproximativ 270 km]. Aici am avut surpriza sa ne amintim de cum eram primiti pe litoralul nostru acum cativa ani, cand coboram din tren oameni cu chei si cartoane cu cazare ne intampinau. In Pamukkale era baieti pe scutere care tipau sau gesticulau cu chei si cartoane sa ne ofere o cazare, [...] — vezi review [+13 poze]
Pensiunea Waldburg 4 / RÂȘNOV
- IULIE, 2012
- de: userbusy [30.07.12]
Momente relaxante
Cu toate ca am stat doar o noapte la acesta pensiune, a reusit sa ne lase o impresie foarte buna. Amfostacolo cu ocazia unei petreceri ce s-a continuat partial si a doua zi. Prima impresie e si cea care ramane, de lucru foarte bine facut: materiale de calitate, finisaje pe masura, spatiu suficient in camere, curte mare, diverse spatii de recreere (leagane, o casuta din lemn-unde temperatura era cu cateva grade mai mica decat afara cu toate ca nu era inchisa). Pozitia pensiunii ofera [...] — vezi review
Insula Hotel [Neptun] 4 / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2012
- de: geral [30.07.12]
Calitatea serviciilor a scazut
anul trecut am fost la hotel Insula si ne-am intors foarte incantati de experienta. totul fusese conform nr de stele, restaurantul oferea o masa indestulatoare si variata, preturile inca erau "suportabile" desi nu mici. Ei, bine, din pacate, anul acesta s-au schimbat lucrurile si nu in bine. pe romaneste par sa se fi "calicit" si ei. Cer mai mult dau cat mai putin. In primul rand masa: la micul dejun mereu se terminau diverse: ba nu era ou, ba nu era sunca presata, ba nu era unt, ba chifle, [...] — vezi review
Pensiunea Denisa [Valea Măceșului] 4 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- IULIE, 2012
- de: nvali [30.07.12]
Neseriozitate la rezervare, peisaje deosebite
Incep prin a mentiona ca am ales aceasta pensiune tocmai pentru camera spatioasa ce-mi fusese promisa telefonic in vederea instalarii unui pat suplimentar. La aceasta pensiune am achitat in avans cazarea pentru 5 nopti, pentru una din cele 2 camere mai spatioase cu pat suplimentar si o masa cina sau pranz (pretul fiind acelasi de 20 ron de persoana la momentul achitarii) pentru 3 persoane. Deci pretul include cazare 120/noapte*6 nopti si masa. Ajunsi sa ne cazam seara tarziu, am avut neplacuta [...] — vezi review [+2 poze]
Vila Asterias (ex Dimitra) 3 / OLYMPIC BEACH / Olympiaki Akti
- IULIE, 2012
- de: Denisa13 [30.07.12]
Vacanta reusita
Tocmai ne-am intors dintr-o vacanta placuta si relaxanta. Am plecat cu ceva emotii despre cum va fi drumul si camera din vila Dimitra, dar s-au dovedit nefondate. Drumul a fost foarte bun, exceptand valea Prahovei unde am facut mai bine de o ora in dreptul statiunii Sinaia, din cauza reparatiilor unui pod... la care bineinteles nu lucra nimeni. In rest nu au fost probleme. Am ales ruta Brasov - Giurgiu - Sofia- Kulata - Olympic Beach; ruta foarte buna din punct de vedere al drumurilor. Am [...] — vezi review [+5 poze]
Villa Anastasia 2 / LIMENAS
- IULIE, 2012
- de: nakamura [30.07.12]
Cazare potrivită pentru nepretenţioşi
Nu pot să încep decât prin a mulţumi tuturor pentru informaţiile extrem de utile prezentate pe acest site. Am considerat că, la rândul meu, sunt dator să-i ajut pe alţii în măsura în care pot, aşa că am decis să postez acest review. Am petrecut o săptămână în insula Thassos, în Limenas, la Villa Anastasia în a doua jumătate a lunii iulie. Am discutat cu proprietara pe internet, am negociat preţul şi am ajuns la o sumă mai mult decât rezonabilă de 30 [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Căsuța din Povești [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- IULIE, 2012
- de: Nadina [30.07.12]
De evitat!
Pensiunea Casuta din Povesti din Moeciu de Jos - Bran 21 iulie 2012 DE EVITAT! Pentru ca aveam programata o mini-vacanta in zona Sibiului in saptamana 23-28 iulie, dar pentru ca fiica mea se afla in tabara la Cheile Gradistei, am decis sa „prelungim” aceasta vacanta cu week-end-ul 21-22 iulie, sa „recuperam” copilul din tabara si luni sa plecam spre Sibiu (vezi impresii). Am „aranjat” cazarea la Pensiunea Casuta din Povesti inca din data de 21 IUNIE cand am achitat conform [...] — vezi review
Vox Maris No. 1 Club Resort 4 / COSTINEȘTI
- IULIE, 2012
- de: allina [30.07.12]








