Impresii și recomandări [pag. 3358 / 10897]
Afișate impresii [33571 - 33580] din total 108969 impresii
Puflene Resort 4 / MURIGHIOL
- AUGUST, 2016
- de: Luiza. G [30.08.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire totala
Hotelul are o locatie excelenta cu o piscina destul de mare. Din pacate pe holuri miroase a mucegai, la fel ca in camera. Initial am crezut ca e vorba de umezeala dar am descoperit ca defapt ploua in camera si mocheta s-a umezit. In baie era aproape intuneric cu un bec care atarna din tavan fara niciun abajur. Serviciile in restaurant lasa mult de dorit pentru un hotel de 4 stele: farfuriile sunt ciobite, se asteapta extrem de mult, pe masa nu se face curat si preturile sunt extrem de [...] — vezi review
Capitol Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2016
- de: anacosma [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Cazare foarte bună
Am fost pentru a 3-a oara la acest hotel si am fost la fel de incantata de serviciile de cazare. De fiecare data am avut doar cazare, asa ca despre restaurant nu pot spune nimic. Anul acesta am ajuns in jur de 14.30, familie cu 2 copii, veniti cu trenul, dupa 17 ore si jumatate de mers. Am rugat receptionera sa imi dea o camera la un etaj inferior (max 3) pentru ca mie nu imi plac inaltimile. Ne-a cazat imediat, la etaj 1. Camera super, tv LCD, curatenie. Noi mutam de obicei patul [...] — vezi review
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- AUGUST, 2016
- de: DaniX [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Trei zile in Bucovina (III)
A sosit si ultima zi. Ne-am odihnit ceva mai mult decat in zilele precedente, am servit masa si apoi ne-am luat ramas bun de la primitoarele noastre gazde. Nu am putut pleca inainte de a mai vizita inca o data Manastirea Sucevita unde acum se tinea slujba de Adormirea Maicii Domnului. Pe drum ne-am mai oprit inca o data in Marginea, la magazinele din zona atelierului de ceramica neagra, pentru ultimele cumparaturi si apoi ne-am indreptat catre Gura Humorului. Trecand prin localitatea Arbore [...] — vezi review [+17 poze]
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- AUGUST, 2016
- de: DaniX [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Trei zile in Bucovina (II)
Ziua 2. Ne-am trezit dimineata dupa o noapte odihnitoare si dupa ce am servit micul dejun am pornit la drum catre Moldovita (36 km.). Drumul este foarte frumos, mai intai prin padure, apoi printre coline impadurite si pajisti cu un farmec pitoresc. Timpul a trecut repede si am ajuns in localitatea Moldovita. Ctitorita de Petru Rares fiul lui Stefan cel Mare, manastirea este bogat ornamentata atat in interior cat si la exterior culoarea predominanta fiind galbenul. Am platit intrarea la [...] — vezi review [+37 poze]
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2016
- de: Getuta0310 [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Un sejur OK
Am petrecut un sejur de 7 nopti, doi adulti si un copil cu AI. Cazarea ne-a fost facuta relativ repede. Am ajuns la ora 14 si in jur de ora 15 am primit camera. O camera micuta, la et. 1 cu vedere la curtea interioara, linistita. Se spala zilnic in baie. Dupa 3 zile au fost schimbate prosoapele, lenjeria si s-a spalat podeaua in camera. Gunoiul era luat zilnic. In camera erau 2 paturi single care nu puteau fi unite si 2 fotolii din care am facut pat pentru copil. Internetul functiona [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Bucovina / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- AUGUST, 2016
- de: DaniX [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Trei zile in Bucovina (I)
In minivacanta de sf. Maria ne-am decis sa vizitam manastirile din Bucovina. Hotararea a fost luata cu cateva zile inainte de plecare si cu greu am gasit o cazare in zona, respectiv in Sucevita, pensiunea Casa Dulce Casa, o cazare neasteptat de buna, voi reveni cu un scurt review ptr. cei interesati. Programul si itinerariul ni l-am stabilit orientandu-ne de pe acest site dar si din ofertele de circuit in zona incercand sa alternam vizitele la manastiri cu alte obiective, cetati, muzee, etc. [...] — vezi review [+39 poze]
Unde mâncăm în Balcic şi împrejurimi? / BALCIC
- AUGUST, 2016
- de: LiviaG [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Restaurant Korona - dezamagire...
De sase ani, vizitam constant orasul Balchik, o data pe an, vara. Cu exceptia micului dejun si in alte doua ocazii, toate mesele le-am luat la restaurantul Korona. Intotdeauna am fost multumiti de mancarea si de serviciile oferite. Anul trecut am observat o schimbare in calitatea mancarii, dar nu am dat importanta. Insa in acest an, nu am mai putut trece cu vederea caliatea proasta a preparatelor. Singurul preparat care nu s-a schimbat ca aspect si gust (din cele incercate de noi) este [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2016
- de: mishu [30.08.16]
- RECOMANDĂ
«Lacrimi si Sfinti» sau cum am ajuns la Brigada Moravuri
V-am facut curiosi? Stiti cum e, ca la televiziune cand am vazut un anunt pus pe scroll „Gigi Becali desfigurat” Wow, ce-o fi, insa stiind cam ce fac televiziunile am presupus, sigur i s-a umflat o masea :) si asa era. Asa si cu acest titlu. Tradus in termeni comuni asta inseamna: - Lacrimi si sfinti = restaurant - Brigada Moravuri (in engleza in meniu e scris The „Vice Squad”) = un fel de mancare. Dar daca va spun ca proprietarul acestui local este Mircea Dinescu este clar de unde [...] — vezi review [+13 poze]
Malibu Hotel 4 / ALBENA
- AUGUST, 2016
- de: FLORIXX [30.08.16]
- RECOMANDĂ
Malibu hotel
Este un hotel bunicel pentru familii cu copii, Piscinele sunt un punct forte, una de 1.25 m si cealalta de 0.30 m. Mnacarea nu prea diversificata, oricum aveai de unde alege ceva! Anul acesta in Albena puteai lua un voucher de la receptie si de cate ori vroiai la cina si pranz puteai manca la cateva hoteluri din imprejurimi (noi am ales Kaliakra- net superior la diversitate culinara!). Curatenie se facea zilnic, schimbau prosoapele si lenjeriile. Camera, ca in Albena foarte mica, baia [...] — vezi review
Bicaz Pirates Resort Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2016
- de: istvan0630 [30.08.16]
- RECOMANDĂ







