Impresii și recomandări [3352 / 10897]

Afișate impresii [33511 - 33520]
Vacanța în Creta / #EXCURSII şi CĂLĂTORII

7 zile în Creta

Dragilor, iata ca am ajuns si in Creta la acest sfarsit de august-inceput de septembrie. Apa a fost calda, vremea a fost frumoasa si am explorat si noi cat am putut aceasta binecuvantata insula. Si pentru ca am citit de atatea ori pe acest site reviewuri care m-au ajutat, o sa postez si eu aici micul meu jurnal, scris de obicei pe plaja la sfarsitul fiecarei zile pe telefonul mobil. Asadar sa incepem : Preview, am luat avionul separat de la Aegean, hotelul de pe booking si masina [...] — vezi review [+7 poze]
Descoperă Eforie Sud / EFORIE SUD

Plaja Eforie Sud - aud in creieri si acum 'Tudor, ma Tudor ma!!!

In prima zi, dupa ce am luat cazarea la hotel Argesul (despre care o sa va povestesc luni cind expira, ca poate o scrintesc cu ceva) in jurul prinzului, am iesit prin imprejurimi si dupa ce am strabatut o buna parte dig de la Hotelul Cosmos pina am ajuns la prima strada care ducea spre plaja in fata Clubului The One (unde am cunoscut-o prima data pe "baba discotecara" - cine stie cunoaste!)... Clubul parea parasit desi se vedeau inauntru citeva pahare pe o masa, semn ca cineva ar fi pe pe acolo [...] — vezi review [+15 poze]
Unde mâncăm în Chaika? / CHAIKA

Papa bun în Chaika

Anul acesta a fost alocata pentru concediu o suma foarte mica si cum convingerea mea este ca se poate petrece un concediu frumos si cu bani putini, am perecut ore intregi pe net pentru a stabili locatia potrivita din Bulgaria. Aveam de ales intre Sveti Vlas, Obzor, Kranevo si Chaika. In opinia mea, cele mai ieftine (am exclus Ravda, Tarevo, Sinemorets fiind destul de departe). La Sveti Vlas mai fusesem acum doi ani, iar despre celelalte trei nu stiam nimic, m-am oprit la Chaika. Din pacate, [...] — vezi review [+21 poze]
Benvita Hotel 3 / CHAIKA

Vacanta relaxanta la Benvita

Hotelul Benvita este un hotel de 3 stele, un hotel de familie, in linia a 2-a, situat in zona Chaika a statiunii Nisipurile de Aur. Are 25 de camere duble cu vedere la mare, dintre care 3 suite. Noi am avut o camera dubla, spatioasa, cu televizor LCD; la intrare exista un dressing mare, pe partea dreapta, iar pe stanga, baia, cu cada si cosmeticele necesare. De notat, lipsa foenului, dar nu a fost o problema, stiind asta de la plecare, astfel l-am avut in bagaj. Curatenia a fost facuta [...] — vezi review [+8 poze]
Unde mâncăm în Olimp? / NEPTUN / OLIMP

Terasele si restaurantele Olimpului

Acum, ca am ajuns acasa, si am mancat o ciorba de peste foarte buna, facuta de sotul meu, pot sa scriu linistita si despre capitolul restaurante, terase din Olimp. Le iau in ordine, dupa cum am fost. Terasa Oceanic: Este situata la strada. Apartine Vilei Oceanic. Eu nu am vrut sa mananc nimic deoarece m-au enervat preturile. Ulterior, cand am fost si pe la alte terase sau restaurante, prin comparatie, Oceanic era ok. Sotul meu a mancat Hanos, o specie din neamul guvizilor, fiindca nu aveau [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă Nei Pori / NEI PORI / PLATAMONAS
  • AUGUST, 2016
  • de: Tanyla* [02.09.16]
  • RECOMANDĂ

Nei Pori vazuta prin ochii mei!

Din pacate sau din fericire toti tindem sa fim subiectivi atunci cand ne expunem impresiile despre o vacanta, statiune, taverna... vedem prin ochii nostri, in functie de preferinte, gusturi, buget, chiar si prin faptul ca la prima iesire totul poate fi minunat, dar nu este. Am sa incerc sa fiu cat mai obiectiva, desi experienta mea in ceea ce priveste Grecia se limiteaza la Halkidiki si Riviera Olimpului, incerc sa nu le compar pentru ca nu se pot compara. Cand am intrat in statiune, am avut [...] — vezi review
Pensiunea Citadela 3 / SIGHIȘOARA [MS]
  • AUGUST, 2016
  • de: Ella86 [02.09.16]
  • RECOMANDĂ

Camera nr. 04 - păreri / Nota 7.5

Pensiunea este foarte bine pozitionata, dar ceea ce nu ne-a placut: - prosoape cu gauri - lipsa covoras baie - dusul nu este cu cabina, doar o perdea ce nu parea igienizata - curatenia din camera lasa de dorit: podeaua nestearsa bine, cele doua covorase din camera nu pareau curate - lipsa pahare in camera - patul cu asternuturi curate, saltea un pic deformata - pereti subtiri, scara de lemn, se aud zgometele din camerele invecinate si atunci cand cineva urca sau coboara scara. [...] — vezi review
Descoperă mini-staţiunea Olimp / NEPTUN / OLIMP

Plajele Olimpului

Am scris despre vederea superba asupra marii si a plajei pe care o aveam din balconul Hotelului Amfiteatru din Olimp. A venit si randul descrierii plajelor in sine fiindca nu am stat tot timpul in balcon. Eu mai fusesem la Olimp, insa doar la discoteca Amfiteatru si eventual pe dig, la o plimbare romantica, dupa discoteca... Insa niciodata nu am facut plaja in Olimp. Preferam plaja din Neptun, "la Steaguri". Primul contact cu plaja a fost in prima zi: Unde sa mergem noi la plaja? Si dupa [...] — vezi review [+5 poze]
Descoperă insula Elba / [ALTE ZONE]
  • AUGUST, 2016
  • de: Dana.S [02.09.16]
  • RECOMANDĂ

Ce mi-a placut si ce nu mi-a placut pe insula Elba

Ce chestie domnule si cu varsta asta! Cu fiecare etapa parcursa in viata am sentimentul ca ma transform, devin altcineva. Ma uit in urma si-mi amintesc cum eram in vremea studentiei, faceam alpinism, cutreieram muntii patriei in lung si-n lat cu rucsacul in spate si bocancii in picioare, dormeam pe la cabane in conditii proaste, pe priciuri, intr-o harmalaie de nedescris si nu ma vaitam, imi placea. Ba chiar, pentru ca banii erau putini, deh, studenta, am urmat o scoala de ghizi. Puteam merge [...] — vezi review [+28 poze]
Majestic Hotel 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2016
  • de: AML [02.09.16]
  • NURECOMANDĂ

Probleme de rezolvat

Pe scurt, cateva probleme pe care ar fi bine ca managerii hotelului sa le indrepte - la o piscina cu 30 de sezlonguri sunt doar 2 umbrele - apa din piscina este incredibil de rece - clanta usii de camera nu poate fi miscata sus-jos decat pe interior. Pe exterior, deci pe hol, este teapana. Motiv pentru care usa nu poate fi inchisa de pe hol decat trantita tare. Motiv pentru care in hotel nu se poate dormi decat de pe la ora 01, cand ultimul client intra in camera, si ora 7.00, cand primul [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.096962928772 sec
    ecranul dvs: 1 x 1