Impresii și recomandări [3349 / 10897]

Afișate impresii [33481 - 33490]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2016
  • de: carmen3 [06.09.16]
  • NURECOMANDĂ

[hotel Delfinul] Hotel neingrijit

Mie mi s-a parut un hotel neingrijit. E renovat recent, arata bine, dar nu e ingrijit. Cand am intrat prima data in camera, mi-a sarit in ochi mocheta murdara. Cred ca fusese de culoarea mustarului, dar acum era plina de pete negre. S-au inventat aspiratoare cu spalare intre timp... Baia a fost sub orice critica. Chiuveta si veceul erau pline de par, peste care erau asezate etichetele cu "Dezinfectat". Am vrut sa ma spal pe maini, dar tubul de sapun lichid era gol. Dupa ce m-am sters pe [...] — vezi review
Descoperă Balvanyos / BALVANYOS
  • AUGUST, 2016
  • de: buterfly* [06.09.16]
  • RECOMANDĂ

Balvanyos - ce vizitam in imprejurimi?

Candva, in vremuri demult apuse, cu peste 1000 de ani in urma, in zona Balvanyos se construia o cetate cu ziduri puternice facute din pietre gigantice. Nu se stie exact cum au fost slefuite si de unde au fost ele transportate, cert este ca ruinele cetatii exista si azi pe deal, triste si parasite. Numele cetatii provine din cuvantul “balvany” care inseamna idol, semn ca locuitorii acestei zone erau adoratorii zeilor antici ai naturii si ai cerului. Stapanii cetatii au fost adoratori ai [...] — vezi review [+20 poze]
La pas prin Sudul Canadei / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • AUGUST, 2016
  • de: MAnd [06.09.16]
  • RECOMANDĂ

400km mai la nord de Toronto (II)

La invitatia unor prieteni, am facut o iesire de 4 zile, cu baiatul meu, in weekend-ul din mijloc de august, in apropiere de Sudbury. Ne-am pregatit cam 2 saptamani, si am urmarit prognoza pentru perioada stabilita. Vremea, in general, vara este scurta si calduroasa. Datorita prezentei marilor lacuri, aerul este foarte umed, caldura este coplesitoare. Daca la soare sunt 30g, in aer se simte de 40g. Este atat de cald ca de la ora 11am pana la 5pm nu poti sta afara, disconfortul este maxim. [...] — vezi review [+24 poze]
Descoperă Toronto şi împrejurimile / TORONTO
  • AUGUST, 2016
  • de: MAnd [06.09.16]
  • RECOMANDĂ

400km mai la nord de Toronto (I)

Scriu aici cateva impresii pentru ca AmFostAcolo! Si stiu ca este foarte greu sa ajungi acolo. Numai pana la Toronto sunt 8000km, si cu avioanele (spun ‘avioanele’ fiindca nu este o cursa directa Bucuresti-Toronto, deci trebuie sa faci cel putin o escala) faci cam 10-11ore. Numai zborul. Mai puneti vreo 2 sau mai multe ore la escala, plus timpii de trecere prin diversele filtre de securitate, plus timpii de deplasare la si de la aeroport, in total peste 15 ore. Asta daca nu sunt intarzieri [...] — vezi review [+24 poze]
Caraș Hotel 3 / ORAVIŢA
  • AUGUST, 2016
  • de: Lupu C [05.09.16]

Hotel Caras - focar de infectie

Cea mai proasta decizie pe care am luat-o in materie de turism a fost sa rezerv o camera la acest hotel, bazandu-ma pe pozele care apar pe siteul hotelului. Din cauza aglomeratiei de sezon (perioada 15 august), hotelul a fost supraaglomerat, iar noi (2 adulti, 2 copii), ajungand mai tarziu la hotel, am fost cazati intr-o camera insalubra, cu lenjerie de pat infecta si rupta, cu urme ale tantarilor omorati pe pereti, cu cadita de la dus sparta (apa se scurgea fix in mijlocul baii), cu jeg pe [...] — vezi review
Descoperă peninsula Pelion / PELION [peninsula]
  • AUGUST, 2016
  • de: Cesere [05.09.16]
  • RECOMANDĂ

Oaspeții Pelionului...

După impresiile drumului și cazării îndrăznesc să împărtășesc memoriile ce sunt inca proaspete despre concediul petrecut în Pelion/tsagkarada. cu încuviințarea voastră prieteni. Ce poți face în Pelion? unii ar spune mai nimic este majoritar turistic al grecilor... cam așa este. Altii ar spune e drumul f greu, corect este greu rău mai ales dacă ai masina de litraj mic.Dar se merita o vacanta acolo sigur. Ce am făcut noi? noi olteni prin Pelion. Am ajuns luni seara iar [...] — vezi review [+1 poze]
Drumul spre litoralul muntenegrean / #CU MASINA IN MUNTENEGRU

Drumul spre Muntenegru - frumos, sufocant uneori, de vis

Dupa luni de ezitari privind destinatia urmatoarei vacante, am decis sa mergem in Muntenegru cu o cazare la un hotel din Belgrad, una la Zlatibor (o statiune superba) si in final Casa Susanna in localitatea Ulcinj (o plaja modesta cu preturi modice potrivita mai mult pentru cei mai putin pretentiosi) la intoarcere urmand sa ne odihnim la Pracin o localitate din centrul Serbiei. A fost mai greu cu rezervarile pentru ca am fost insotiti de copilul nostru de 10 ani provenit din rasa bichon, pe [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în zona Deda - Defileul Mureşului / DEDA [MS]
  • AUGUST, 2016
  • de: Dana2008 [05.09.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurantul Andreneasa * (com. Răstolita, MS, din Defileul Mureșului Superior) — panoramă frumoasă asupra Rezervației naturale Defileul Deda-Toplița

Într-o zi de sâmbătă, 27 august 2016, cu soare, ne-am urcat în mașină și am plecat cu familia, să ne bucurăm de peisajele impresionante oferite de natură, în Parcul Natural Defileul Mureșului Superior. Este denumit și Rezervația naturală Defileul Deda - Toplița, care delimitează Munții Călimani de Munții Gurghiu, formațiuni de natura vulcanică, din grupa Centrală a Carpatilor Orientali. Soțul meu care practică ciclismul, a fost de câteva ori la Barajul de la [...] — vezi review [+43 poze]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Mare 2016

Am fost pt a 2-a oara la acest hotel. Pretul sejurului este destul de mare pt ce ofera. Masa si barul de la plaja+ CLUBUL MEMI pt copii, plaja, sunt un plus al acestui complex, pt asta am revenit. Cazarea la receptia hotelului este o bataie de joc facuta de acele domnisoare in frunte cu sefa lor. Se liciteaza efectiv camerele cu vedere la mare. Pretul la receptie din cele auzite si spuse de turisti pe plaja variaza inre 50-100 lei spaga pt camera cu vedere la mare. Daca oferi mai putin [...] — vezi review
Castelele Neuschwanstein [Fusen] şi Hohenschwangau / SCHWANGAU
  • AUGUST, 2016
  • de: iulianca [05.09.16]
  • RECOMANDĂ

Castelele Neuschwanstein si Hohenschwangau

Am fost intr-un circuit Austria-Germania care a inclus si vizitarea acestor 2 castele. Am vizitat intai castelul Hohenschwangau si apoi Neuschwanstein. Tin sa precizez ca biletele au fost achizitionate de agentia de turism avand ore de intrare in functie de ghidul in limba care se face turul. Daca veniti pe cont propriu cred ca recomandat este sa va achizitionati biletele de pe internet. Era o coada imensa la liber. Ora in functie de ghidul pe care -l doriti vorbitor (engleza, franceza, [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0750799179077 sec
    ecranul dvs: 1 x 1