Impresii și recomandări [3076 / 10896]

Afișate impresii [30751 - 30760]
Katia Apartments [?] / NIDRI/NYDRI
  • IUNIE, 2017
  • de: Rabona [07.06.17]
  • RECOMANDĂ

Hotel Katia Apartments din Nidri

Am revenit de curand dintr-un sejur minunat in insula Lefkada. Am fost cazati in primele zile ale lunii Iunie la hotelul Katia din Lefkada. Pe unele site-uri apare cu numele de Katia Apartments iar pe altele cu Vila Katia. Totusi pe semnul de la intrare pe alee scria Vila Katia. Este o vila mai mult decat decenta cu balcoane cu vedere la mare. Proprietarii nu cunosc limba engleza dar am reusit sa comunicam, mai in greaca mai prin semne. Camera este mica, insa de ajuns pentru 2 persoane. [...] — vezi review [+5 poze]
Plaje în Lefkada / #EXCURSII și CĂLĂTORII

Porto Katsiki si Mikros Gialos

Dimineața era cerul acoperit de nori, si am ales sa fac un drum pana la Porto Katsiki cu masina. Drumul foarte enervant de lung si întortocheat, foarte îngust si plin de serpentine. Sfatul meu prietenos este sa va duceți acolo cu vaporasul (culmea vineri merg cu vaporasul acolo). Peisajul superb, acum nu este aglomerație, dar ma gandesc cu groaza cum este in varf de sezon. Am stat 30 minute, poze si am plecat spre Mikros Gialos. Sincer nu prea vreau sa povestesc despre aceasta plajă [...] — vezi review [+9 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • IUNIE, 2017
  • de: doru78 [07.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Dezastrul Delfinu din Eforie Nord (01.06 - 05.06.2017)

Am fost cazat 4 nopti la hotel Delfinu, Eforie Nord si sunt profund dezamagit, am ales acest hotel pt. piscina exterioara (a fost nefunctionala), loc de joaca pt. copii (doar daca serveam masa in restaurantul lor), camera de hotel, curata dar minuscula, pat matrimonial erau de fapt doua paturi lipite, patul suplimentar pt. copil se rupea in fiecare seara, in baie un miros oribil, dusul rupt, capacul la w. c. rupt, lift-urile tot timpul ocupate am folosit mai mult scarile (de cele mai [...] — vezi review
Mocăniţa bucovineană - Huțulca / MOLDOVIȚA
  • IUNIE, 2017
  • de: Robotzel* [07.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Bataie de joc

In data de 3 iunie 2017 am ajuns, la orele 09:40, in parcarea care deserveste "Mocanita" (parcarea hotelului Oana). Vagoanele erau deja pline. Angajatii, vazand, probabil, abundenta de turisti, au mai bagat trei vagoane, ocazie cu care am apucat si noi (grup de 12 persoane) sa ne urcam. Ce este de reprosat (reclamat): 1 = nu stiu cine administreaza parcarea, se ia 5 lei/masina, fara sa se dea bon; clar, bani nefiscalizati. Poate se va sesiza si ANAF-ul; 2 = desi pe site si la telefon (am [...] — vezi review [+4 poze]
Turist in Jupiter / Aurora / JUPITER / AURORA

De 'Rusalii', la mare: Jupiter

Am fost recent in Jupiter, adica de pe 31 mai pana pe 4 iunie. Am pus eu in titlul articolului "Rusalii", insa noi am plecat duminica inapoi la Bcuresti. Excelente articolele lui florinvsc. Mi-au fost de mare ajutor, pentru orientare. Cand am ajuns eu, statiunea era goala (miercuri, pe 31 mai). Nu era deschisa decat terasa La Barina, unde am mancat o excelenta ciorba de peste, cu 11 lei. Painea si ardeiul, se plateau separat. Sevirea excelenta! Sunt doua terase La Barina. Una foarte [...] — vezi review [+24 poze]
Unde mâncăm în Drobeta Tr Severin? / DROBETA TR SEVERIN
  • IUNIE, 2017
  • de: cri_zina [07.06.17]
  • RECOMANDĂ

Popas de seara la Taverna Sarbului - Drobeta Turnu Severin

In vacanta de 1 iunie si Rusalii - prilej de plimbari si preumblari - am poposit o noapte pe malul Dunarii, la Varciorova, undeva intre Ilovita si Drobeta Turnu Severin. Da, stiu, nici eu nu auzisem de aceasta denumire pana acum cateva zile dar merita descoperita intreaga zona situata la cca 30 de km de Drobeta. Dupa debarcare si cazare intr-un loc linistit, racoros si in plin concert de vara al pasarilor, am poposit mai intai in Gura Vaii intr-o casa de oameni demni de toata lauda - [...] — vezi review [+23 poze]
Best Western Rogge Hotel 3 / REȘIȚA

Un hotel bun

Mie mi s-a părut elegant pentru 3 stele. Contrar altor impresii, a fost linişte, cel puțin seara şi noaptea, că peste zi am fost plecat. Micul dejun a fost bun, cafeaua excelentă. Doar spațiul dedicat micului dejun de la et. 1 a fost destul de micuț, dacă hotelul era plin presupun că era o problemă. Un minus pentru lipsă balcon. Curat, frumos mobilat, dotat cu tot ce trebuie pentru trei stele, cabina de duş elegantă, încastrată în perete, în loc de cădiță un fel de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Herculane? / HERCULANE
  • IUNIE, 2017
  • de: tunsdiana [06.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Restaurante de evitat in Herculane: Cezar, Pizzeria Dimitrios, Pizzeria Cristal, Terasa Vasy XXL

Buna! Am fost si eu cu sotul in perioada 1-5 iunie 2017 in Herculane. Neavand masa inclusa la pensiunea Pinul Negru, unde am fost cazati, am mancat in oras. In prima zi, ne-au purtat pacatele la terasa Cezar (pentru ca era vis-a-vis de unde eram cazati) . Inca de la prima vedere am fost neplacut impresionati de mizeria din jur, painea servita in stil cantina, de cel putin 2 zile vechime, snitelul comandat era inecat in ulei si prajit in faina, salata taiata cu barda, cartofii ca vai de [...] — vezi review
Casa Bucovineană 2 / VATRA DORNEI
  • IUNIE, 2017
  • de: Cnicol13 [06.06.17]
  • RECOMANDĂ

E ok

Am fost cazati in camera (garsoniera) ce da catre gradina si a fost liniste. Mobilierul decent, lenjeriile si prosoapele foarte curate (eu am intotdeauna prosoape, si de am dubii, nu le folosesc pe cele puse la dispozitie de pensiuni) Mi-a placut ca fiind cladire mai veche, din zid, nu auzeam vecinii... ceea ce nu pot spune de pensiunile mai noi! Mancarea insa nu isi merita banii. Prea scumpa, comuna ca si calitate si prea putina. 2 felii de paine de persoana (paine care se plateste, se [...] — vezi review
Vila Panorama [?] / FUNDATA

Evitați!

in primul rand este ilegal sa inregistrati imagini cu noi si copiii nostri fara a pune o atentionare in acest sens! In al doilea rand trebuie sa puneti la vedere o placuta cu informatii, mai exact numarul de telefon la care puteti fi contactat din moment ce nu putem lua legatura direct cu dvs. Trebuie sa specificati pe site-urile pe care va promovati vila ce reprezinta o "familie". In general cuplurile mai au si copii care in mod firesc fac parte din familie. Este aberant sa spui ca din [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.443342924118 sec
    ecranul dvs: 1 x 1