Impresii și recomandări [3080 / 10896]

Afișate impresii [30791 - 30800]
Pensiunea Raiul de pe râu 3 / MOROENI
  • IUNIE, 2017
  • de: mmordean [03.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Dezamăgire. Mare.

Găsit pe net despre această pensiune. Contactat telefon. Un domn de acolo îmi explică a costa 100 ron, în condițiile în care este obligatorie și demipensiunea, ieșind la 200 ron pe zi. De acord fiind, peste cîteva ore trec poarta pensiunii. Locul nu mi s-a părut nici pe departe vreun rai. Apoi. La ora 15 în zi de vineri, mai-marele locului era ciupit bine, întru alcool. Într-o primă fază aflu despre cazare că e 130 ron. Cum alături de cele două mese ajungeam tot la [...] — vezi review
O zi în zona Călăraşiului / CĂLĂRAŞI
  • IUNIE, 2017
  • de: Tinacris [03.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Ferma Nana, plimbare de o zi

Pe scurt: cai frumosi, oameni neprietenosi! Lipsa de comunicare a celor de acolo ne-au facut sa spunem ca nu, nu ne-a placut. Ne asteptam sa fie mai prietenosi si sa ii incante pe copii. Dar parca aveau lipici la gura! Nu au schimbat nici 3 cuvinte cu copiii. I-au pus pe cal ca pe caluseii din parc! Iar faptul ca ne- au taxat si pt baietelul cel mic care doar 3 minute a stat pe cal ni s-a parut foarte urat din partea lor. Dar daca asa considera ca isi atrag clientii... e politica lor... [...] — vezi review
Drumul spre litoralul muntenegrean / #CU MASINA IN MUNTENEGRU
  • IUNIE, 2017
  • de: Costas1 [02.06.17]
  • RECOMANDĂ

Impresii despre drumul Bucuresti - Craiova - Calafat - Vidin - Serbia - Muntenegru

Salut... scriu acest review in sprijinul celor care vor calatorii spre Muntenegru, si vor sa iasa din tara pe la Vidin. Excelenta idee, va spun din start! Drumurile au fost refacute recent, drumul este ata :)))... ! Sa o luam pe capitole! Am folosit aplicatia Maps.Me... nu ai nevoie de conexiune la internet, incarca imediat destinatia si este ffffff precisa... toata increderea! Portiunea de drum Bucuresti-Craiova-Calafat Drum bun, refacut recent, fara gropi... mai ales ultimii 100 km [...] — vezi review [+2 poze]
Sugestii pentru timp liber în București și împrejurimi / BUCUREȘTI

Verde Stop Arena

A fost stadion dar nu mai este. Acum terenul este folosit pentru picnic în masă. Toamna trecută am găsit prin casă niste salteluțe foarte cochete, burete îmbrăcat în plastic ce erau accesorii la pătuțul de copii si le-am pus la păstrare în geanta de trekking în așteptarea picnicurilor din vară. Picnicurile se întamplă pe la festivaluri sau prin parcuri dar nu mă asteptam să găsesc chiar picnic în sine, locatie pentru picnic. Cum oamenii sunt tot mai ingenioși în [...] — vezi review [+41 poze]
Mera Resort 4 / VENUS

Prima dată la 'all inclusive' în România

Scurt si la obiect: restaurant imens, doar 2 insule cu preparatele pentru cina, pe care le-am " parcurs"in 40 de secunde: păstrăv la grătar, cartofi la cuptor, saramura de pui, șnițele, lasagna, tortelini carbonara, orez cu legume, tocăniță de ardei copti - fara carne, mămăliguță; doua feluri de supa; fiecare sortiment de legume pe cate o tavă; (separat; rosii, ardei, ridichi, varza, morcov etc); doua feluri de prăjituri. Am luat pastrav, câțiva cartofi si orez - foarte [...] — vezi review [+5 poze]
Alpin Hotel & Aparthotel 4 / POIANA BRAŞOV
  • IUNIE, 2017
  • de: SimonaMe [01.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire totala. Stiu doar sa iti ia banii pentru pacaleli de oferte care nu se concretizeaza

Desi mai fusesem o data la Alpin, am decis sa achizitionez "oferta" de Rusalii - 1 iunie pentru mine si fetita mea. Am achizitionat si "oferta" cu cina in stil bufet suedez la pretul de 19 euro pe seara. La receptie ni s-a dat hartiuta cu activitatile de 1 iunie, dar, surpriza! nu exista nici o petrecere Soy luna pentru copii, nimic! Am coborat la cina pe care o platisem in avans, dar am fost tratate de ca si cum facusem o infractiune ceva, desi le-am aratat cartonasul primit la receptie. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • IUNIE, 2017
  • de: Flori42 [01.06.17]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Diham [Bușteni]

Tocmai ce am plecat de acolo. am fost 4 persoane.comandat 2 ciorbe in paine. consumatori spun ca au fost ok. mie personal m-i s-au parut cam groase. + o ciorba radauteana care era zeama de la ciorba de burta cu putina carne de pui in ea. Sarmalute - ok. Gordon bleu - fara cascaval si plin de zgirciuri (nu s-a putut minca). un platou cu carne de porc, cirnatii, mamaliga -ok. Muraturi statute la cad - trecute. clatite cu fineti - reci parca erau talpa de pantofi. placinta cu mere [...] — vezi review
Vacanța în Veneția / VENEZIA / VENEŢIA

Traseu de întoarcere San Marco- Stazione Centrale „Santa Lucia” pe Canal Grande, Veneția (VIII)

Ultima porțiune din ... la plus belle rue que je croy qui soit en tout le monde... (așa vedea ambasadorul Regelui Carol al VIII-lea, Phillippe de Commynes, marele S albastru inversat al Veneției), o străbatem lăsând în urmă Rialto, pe lângă Palazzo dei Camerlenghi fostul sediu al Magistraților Financiari ai Serenissimei, cei care, fără alte menajamente, fără hotărâri judecătorești sau intervenții de la suspuși, rețineau datornicii la primul nivelul, amenajat drept [...] — vezi review [+20 poze]
Vacanța în Veneția / VENEZIA / VENEŢIA

Traseu de întoarcere San Marco - Stazione Centrale „Santa Lucia” , pe Canal Grande, Veneția (VII)

Așezată pe latura stângă a ambarcațiunii, continuăm traseul de la bifurcația Marelui Canal cu Rio Nova în direcția Ponte Rialto care se zărește deja în depărtare. Printre multele comori venețiene se evidențiază și arhitectura gotică specific venețiană a palatelor vechi din sec XIV-XV, acel amestec de artă bizantină și islamică, cu arcadele ferestrelor în ogivă, balcoane-logii cu elegante colonete reunite în partea superioară în așa zisele trifore, cu ornamente în [...] — vezi review [+19 poze]
Vacanța în Veneția / VENEZIA / VENEŢIA

Traseu de întoarcere, San Marco - Stazione Ferovia „Santa Lucia”, pe Canal Grande din Veneția (VI)

Dacă la urcarea în vaporetto din Stazione Ferovia „Santa Lucia” călătorind pe Canal Grande în direcția Piazza San Marco, am folosit un imaginar „binoclu” cu care am identificat toate clădirile amplasate pe latura stângă a sensului de mers, adică pe malul nordic al canalului, clădiri cu o arhitectură specific venețiană, aflate în patrimoniul UNESCO, la întoarcere voi puncta pe cele de interes turistic și bineînțeles cele care mi-au plăcut în mod deosebit. [...] — vezi review [+20 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.9723570346832 sec
    ecranul dvs: 1 x 1